Edynburg - królestwo whisky z Krakowa

Nasza oferta

Cena zawiera:

  • przelot w obie strony
  • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  • 3 noclegi w hotelu**/*** ze śniadaniami
  • ubezpieczenie KL, NNW, BP-TU AXA

Dwa oblicza Edynburga
Program wycieczki samolotowej z Krakowa do Edynburgu
Zapewniamy przelot samolotem z Krakowa do Edynburgu, transfery z i na lotnisko oraz hotel, a Ty sam zdecyduj jak chcesz spędzić czas w Edynburgu. Kupując pakiet zwiedzania z przewodnikiem uczestniczysz w zaproponowanym przez nas programie wycieczki. Możesz nie uczestniczyć w programie i zrealizować zwiedzanie Edynburga na własną rękę. Mamy najniższe ceny przelotów do Edynburgu oraz dobre hotele w Edynburgu.
Turyści będą zakwaterowani w hotelach 2*/3* położonych w centrum Edynburga.
Przykładowe hotele: Ibis Edinburgh Centre South Bridge Hotel**  znajduje się na centrum Edynburga, 250 m od Royal Mile, 350 m od dworca kolejowego w Edynburgu, 850 m od Zamku w Edynburgu i 5,5 km od Zoo w Edynburgu. Hotel oferuje: restaurację, bar, bezprzewodowy dostęp do Internetu, sejf w recepcji, windę, centrum biznesowe i czynną całą dobę recepcję. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, ogrzewanie, bezprzewodowy dostęp do Internetu, TV, telefon, suszarkę do włosów oraz łazienkę. Travelodge Edinburgh Central Hotel*** położony 700 m od centrum Edynburga, 1 km od zamku w Edynburgu, 1,5 km od Princes Street i 12,5 km od lotniska w Edynburgu. Hotel oferuje: salę śniadaniową, bar, parking (płatny), bezprzewodowy Internet (płatny) i czynną całą dobę recepcję. Pokoje wyposażone są w  TV, telefon, łazienkę i bezprzewodowy Internet (płatny).
Program Wycieczki do Edynburgu
Dzień 1:
Przylot do Edynburga.  Spotkanie z przedstawicielem biura Lekier. Transfer do hotelu w Edynburgu. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2 - 3:
Noclegi i śniadania w hotelu. Zwiedzanie Edynburga samodzielnie lub z zaproponowanym pakietem zwiedzania. Przewodnik na zwiedzanie: Magiczne stare miasto – 4 godziny patrz "dodatkowo płatne pakiety"). Edynburg jest wyjątkowym miejscem, ze względu na swoją malowniczość i związek ze średniowiecznymi, często dość makabrycznymi opowieściami. Niesamowite jest już samo usytuowanie miasta – zbudowano je na skalistych stokach wygasłego wulkanu, urwiskach obmywanych przez wody Morza Północnego. Wiatr wieje tu niemal bezustannie, a świt i zmierzch toną we mgle. W takiej atmosferze nietrudno wyobrazić sobie psa Baskerville’ów z powieści słynnego edynburczyka Arthura Conan Doyle’a.
Trasa zwiedzania obejmuje średniowieczny zamek, nigdy niezdobyty przez najeźdźców. Na jego dziedzińcu widnieje Witches’ Fountain (Fontanna Czarownic). Spalono tu około 300 kobiet skazanych za uprawianie czarnej magii, Royal Mile (Królewska Mila), to trakt łączący zamek z pałacem Holyrood (Święty Krzyż), wzdłuż której usytuowane są główne atrakcje turystyczne. W stylowych kamienicach mieszczą się sklepy z pamiątkami i antykami, a także puby i kawiarnie. Wąskie przejścia pomiędzy budynkami do złudzenia przypominają zaczarowane uliczki z książek o małym czarodzieju. Zobaczymy też Mary King’s Close - fragmenty średniowiecznych kamienic, korytarzy i ulic, które znalazły się pod ziemią w wyniku dobudowywania kolejnych pięter. Niegdyś miasto było otoczone murem i mieszkańcy mogli powiększać swoją przestrzeń życiową jedynie w górę. Tak powstała sieć ciemnych zaułków i korytarzy, gdzie zamieszkali najubożsi.
Na końcu Royal Mile wznosi się oficjalna szkocka rezydencja królowej brytyjskiej. Pałac z rozległym dziedzińcem, został wybudowany w 1498 roku dla króla Jakuba IV, a jego obecny kształt jest wynikiem przebudowy w XVII wieku, wykonanej z rozkazu Karola II.
W trakcie samodzielnej wędrówki proponujemy odwiedzić Royal Park. Jego zróżnicowany krajobraz tworzą, pagórki, strome zbocza, wrzosowiska, mokradła, doliny górskie i jeziora, czyli wszystkie typy charakterystyczne dla szkockiego pejzażu. Zwiedzając Holyroodhouse warto przespacerować się ścieżką Radical Road, która prowadzi na zbocze u stóp Salisbury Crags, urwiska z którego roztacza się wspaniały widok na Holyroodhouse i dawne opactwo.
Na uwagę zasługuje także jeden z wielu kościołów, czyli katedra św. Idziego. Pochodzi ona z XII wieku, natomiast wieże dobudowano 3 wieki później.
Samodzielne zwiedzanie Zamku - bilet wstępu  (patrz "dodatkowo płatne pakiety").
Średniowieczna forteca zbudowana na wzgórzu wulkanicznych z zapierającą dech w piersi panoramą na Szkocję. Obiekt wpisany na listę UNESCO. Odkryjesz tu historię sięgającą XIV wieku.  Wieczorem polecamy kolację w Klubie Whisky. Doskonałe 3-daniowe menu pozwoli nam poznać typowe potrawy kuchni szkockiej. (patrz "dodatkowo płatne pakiety").
Dla chętnych na zakończenie kolacji degustacja 2 rodzajów lokalnego trunku (płatne dodatkowo na miejscu).
Dzień 4:
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Czas wolny w Edynburgu, jeżeli wylot lub wyjazd jest po południu lub wieczorem. Transfer z hotelu na lotnisko w Edynburgu. Wylot.
Cena nie zawiera:
- Dodatkowo płatnego pakietu: Magiczne stare miasto (przewodnik na ok. 4 godz.) 
- Dodatkowo płatnego: Królewski Bilet na objazd  3 tras turystycznych (48 godz.) 
- Dodatkowo płatnego: Kolacja w Klubie Whisky - 3 dnia
- Bagażu rejestrowanego do luku 
- Opłaty lokalnej – około 3 Euro od osoby za dzień, płatne na miejscu w hotelu
- Dodatkowych posiłków, opcji biletów wstępu, fakultatywnych wycieczek, świadczeń opcjonalnych, własnych wydatków i napiwków
izz Air:
Bagaż rejestrowany do luku do 32 kg.
Wizz Air oferuje możliwość przewozu bagażu podręcznego w dwóch opcjach, ale ściśle przestrzega zasady "jeden bagaż podręczny na pasażera".
Mały bagaż podręczny wliczony w cenę biletu - bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm (bezpłatnie).
Duży bagaż podręczny dodatkowo płatny - jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm.
RyanAir:
Bagaż rejestrowany do luku do 15 kg.
Bagaż podręczny wliczony w cenę biletu - każdy pasażer może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.
 

Oferta w tej cenie dostępna tylko przez internet

proponujemy również:

Edynburg - królestwo z Gdanska

 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015