Co warto zobaczyć w Paryżu ?

Paryż to jedno z piękniejszych miast nie tylko w Europie, ale i na świecie. Nic dziwnego, że każdego roku stolicę Francji odwiedzają miliony turystów. Z całą pewnością nie zmienią tego nawet ostatnie zamachy terrorystyczne, które być może nieco osłabiły zapał do zwiedzania Paryża, ale z drugiej strony wzmocniły ogólną ochronę, co także w tym multikulturowym kraju nie jest bez znaczenia. Wracając do kwestii turystyki, nie można przejść obojętnie wobec faktu, że w mieście tym znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, których nie można ominąć. Tak więc, co warto zobaczyć w Paryżu? Które atrakcje trzeba zwiedzić, wybierając się do stolicy Francji?

Wieża Eiffla

Nie da się ukryć, że najpopularniejszym miejscem w Paryżu jest wieża Eiffla, która jest także wizytówką tego miasta. Tym samym przeglądając punkty turystyczne stolicy Francji i zastanawiając się co warto zobaczyć w Paryżu, nie można pominąć wieży Eiffla. Dodajmy tu jako ciekawostkę, że sama wieża powstała w roku 1889 i miała upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej. Ma ona 324 metry wysokości, a architektami tego projektu byli Gustave Eiffel, Maurice Koechlin oraz Émile Nouguier.

Luwr

Kolejnym punktem na turystycznej mapie Paryża jest Luwr, który w przeszłości służył jako pałac królewski. Obecnie nie znajdziemy w nim już książąt czy królów, ale muzeum. Jest to najpopularniejsze muzeum na świecie, które jest też najchętniej odwiedzanym tego typu miejscem na naszej planecie. Położony jest on między Rue de Rivoli i prawym brzegiem Sekwany, a także ogrodami Tuileries i Rue du Louvre. Powierzchnia Luwru to 60 600 metrów kwadratowych, na których znajduje się około 300 000 dzieł sztuki.

Disneyland

Park Disneyland to wbrew pozorom nie tylko miejsce dla dzieci, bo coś dla siebie na pewno znajdą tutaj także osoby dorosłe, które przeniosą się w czasy dzieciństwa, kiedy to czas spędzały wraz z bajkami wyprodukowanymi przez studio Walta Disneya. Na terenie Disneylandu znajdują się dwa parki, które rocznie odwiedza 10 milionów odwiedzających. Na powierzchni 56 ha znajduje się tu pięć krain tematycznych, a więc Main Street U.S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland i Discoveryland.Oczywiście nie są to wszystkie atrakcje turystyczne tego miasta, ale zastanawiając się nad tym, co warto zobaczyć w Paryżu, na pewno nie można ich ominąć. Bez wątpienia są to obiekty, które wiele mówią o historii i wyróżniają Paryż na tle innych miast na świecie.

 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015