Tanie hotele i zakwaterowanie w Paryżu

Paryż to miasto, którego chyba nikomu nie trzeba szczególnie przedstawiać. Nie da się ukryć, że jest to jedna z popularniejszych, jeśli w ogóle nie najpopularniejsza stolica Starego Kontynentu, która wiele do zaoferowania ma także licznie odwiedzających ją turystom. Co zatem zaliczymy do największych atrakcji stolicy Francji? Długo zeszłoby nam wymieniać, ale tak charakterystyczne punkty nie tylko na mapie tego miasta, ale i świata jak wieża Eiffla, Luwr czy nawet położony kilkadziesiąt kilometrów od Paryża Disneyland zna chyba każdy.

Jeśli w związku z tym jest to miasto tak popularne i corocznie gości u siebie miliony turystów, warto przyjrzeć się lokalnej bazie turystycznej. Wszelkich burs, pensjonatów czy noclegowni jest tu mnóstwo, ale jako że większość ma coraz wyższe wymagania i liczy na wygodny i komfortowy wypoczynek, pod uwagę weźmiemy tylko hotele w Paryżu, których też tu nie brakuje.

Centrum lub obrzeża

Najważniejsze, aby w Paryżu miejsce dla siebie odpowiednie na wypoczynek znalazł każdy turysta. Dlatego też hotele w Paryżu to nie tylko ośrodki 4 czy 5-gwiadkowe. Owszem takie tutaj znajdziemy, ale tych, którzy dwa razy obrócą każdą złotówkę, zanim ją wydadzą, zainteresować powinny hotele 2 i 3-gwiazdkowe, do których zaliczymy hotele sieci Ibis Budget czy PremiereClasse. Są to hotele zlokalizowane na obrzeżach miasta i przedmieściach, a więc i ceny w nich nie są wysokie, bo za noc w takim ośrodku zapłacić trzeba od 30 do 50 euro.

Czy w centrum miasta za hotel w Paryżu przyjdzie nam zapłacić o wiele więcej? Nie jest to wcale takie oczywiste, bo ceny są bardzo zbliżone do tych na przedmieściach. Inny jest natomiast urok przebywania w nich. Ktoś, kto szanuje prywatność i liczy na spokój, z tych hoteli zadowolony raczej nie będzie.

Kto w związku z tym nadal będzie podtrzymywał tezę, że tanie hotele w Paryżu nie istnieją? Jak widać, takich tu nie brakuje.

Indywidualne i dla grup zorganizowanych

Nie jest tajemnicą, że każdy hotel w Paryżu dbając o swoją rentowność, honoruje grupy. Dlatego też przy zakwaterowaniu grup można z tego tytułu liczyć tu na szereg wcale nie małych zniżek. Warto zauważyć, że w pojęciu większości hoteli w Paryżu termin "grupa" odnosi się do dwudziestu lub więcej osób. Nie jest to mało, ale przy wyjazdach służbowych czy wszelkiego rodzaju wycieczkach, warto o tej kwestii pamiętać. Kilkadziesiąt euro w ten sposób zaoszczędzonych można przecież lepiej spożytkować.


 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019