Jak dojechać do parku Asterix?

Jak dojechać do parku Asterix?

Ciesz się wspaniałą zabawą w parku Asterixa, dzięki wycieczkom z dojazdem własnym...
Możesz także wybrać opcję z wliczonym przelotem...
Dowiedz się, jak najlepiej poruszać się po Paryżu i okolicach. Transfery, metro, autobusy...


Do Parku Asterixa możesz dojechać samochodem, busem lub metrem. Park Asterixa leży ok. 38 km na północ od Paryża. Busy i kolejka RER jeżdżą przez cały tydzień i jest dobrym rozwiązaniem na jedno-dniową wycieczkę, natomiast samochód zapewnia całkowitą swobodę w kwestii godziny przyjazdu i powrotu. Jeżeli nie chcesz się martwić o swój przyjazd, warto zamówić transfer.


Jak dojechać samochodem do Parku Asterixa?
Podróż samochodem do Parku Asterixa najlepiej odbyć w środku tygodnia, w weekendy można na długo utknąć w korku. Należy kierować się autostradą A1 w stronę Lille. Drogowskazy kierują na zjazd do parku, znajdującym się między zjazdem numer 7 i 8.


Ile czasu trwa podróż samochodem do Parku Asterix?
Podróż samochodem do Parku Asterixa zależna jest od dnia tygodnia i godziny wyjazdu. Asterix oddalony jest od Paryża o ok. 30 km. Jeżeli planujesz wycieczkę od godziny otwarcia Parku Asterixa (10:00), to warto wyruszyć z Paryża ok. 08:00 rano. W środku tygodnia ruch na autostradzie jest zdecydowanie mniejszy, niż w weekendy.


Gdzie zaparkować samochód w pobliżu Parku Asterix?
Parking oddalony jest o kilka minut piechotą od wejścia do parku. Cena postoju za dzień wynosi 10 euro. Występują miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, znajdujące się blisko kas biletowych.


Jakie są ceny za parking na terenie Parku Asterixa?
Cena za dzień postoju dla samochodu osobowego wynosi 10 euro.


Jak dojechać metrem do Parku Asterix?
Do Parku Asterixa można dostać się szybką koleją RER linia B, oznaczoną na niebiesko. Niestety nie ma bezpośredniego połączenia, potrzebna jest jedna przesiadka do busa. RER linia B odjeżdża ze stacji Gare du Nord, peron 43 (uwaga: zawsze należy upewnić się, z którego peronu odjeżdża kolejka) w kierunku lotniska Charles'a de Gaulle'a. Należy wysiąść na stacji „Aéroport Charles De Gaulle Terminal 1” i udać się do okienka biletowego, oznaczonego „Parcs de Loisirs”, gdzie kupuje się bilet na autobus. Bus do Parku Asterix odjeżdża co 30 minut od 09:00 rano do 01:00 w nocy z platformy autobusowej A3. Cena biletu za autobus wynosi 7,5 euro za bilet pełnopłatny i 6 euro za bilet dla dzieci od 3 do 11 lat. Dzieci poniżej 3 roku życia jeżdżą bezpłatnie.


Która linia dojeżdża do Parku Asterix?
Nie ma bezpośredniego połączenia metrem/ RERem do Parku Asterixa. Należy jechać kolejką RER linia B w kierunku lotniska Charles'a de Gaulle'a, a następnie przesiąść się w busa dojeżdżającego do parku.


Na której stacji wsiąść w Paryżu?
Stacje w Paryżu, z których odjeżdża kolejka RER linia B to Châtelet i Gare du Nord. Kierunek jazdy to Aéroport Charles De Gaulle.


Jak długo jedzie się z Paryża do Parku Asterixa?
Podróż kolejką RER zajmuje ok. 30 minut, natomiast jazda busem trwa 15-20 minut. Autobus kursuje co pół godziny, więc całkowity czas podróży do Parku Asterixa zależy od oczekiwania na busa.


Ile kosztuje bilet na szybką kolejkę RER?
Cena biletu od Paryża do stacji „Aéroport Charles De Gaulle Terminal 1” wynosi 9, 75 Euro. Bilet ważny jest w strefach komunikacji 1-5.


W której strefie leży Park Asterix?
Park Asterix leży w 5 strefie, oddalony jest od Paryża o 30 km.


Gdzie kupić bilet na metro?
Bilet na szybką kolejkę RER linii B można kupić na każdej stacji w kasie biletowej lub automatach na terenie stacji.


Czy komunikacja miejska w Paryżu przewiduje zniżki dla dzieci?
Dzieci poniżej 4 roku życia jeżdżą bezpłatnie. Zniżka 50% na bilety na metro obowiązuje dla dzieci do 10 roku życia.


Czy stacje metra Paryża są przystosowane dla niepełnosprawnych?
Stacje metra w Paryżu są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Przy bramkach wejściowych znajdują się specjalne wejścia dla wózków inwalidzkich, a do przejść podziemnych można zjechać windą.


W jaki inny sposób można dostać się na teren Parku?
Jeżeli nie chcesz się martwić o szczegóły związane z podróżą do Parku Asterix, zamów transfer od Lekier France Tours - z kierowcą mówiącym po polsku, dostosowany do twoich potrzeb.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015