Wszystko o restauracjach w Disneyland

Gdzie zjeść na terenie parku Disneyland

Restauracje w Paryżu czytaj dalej...

Na terenie Disneylandu znajdują się 63 punkty gastronomiczne - restauracje, lodziarnie, kawiarnie i małe kioski z przekąskami. Są one podzielone na trzy kategorie cenowe. Naleśnika z nutellą możemy kupić za niecałe 4 euro, lody od 3.5 euro, a zestawy obiadowe od około 15 euro wzwyż. Z jednej strony każdy powinien znaleźć coś na swoją kieszeń, z drugiej warto pamiętać, że na teren Disneylandu można przynosić swoje własne jedzenie i picie, co polecamy szczególnie przy mocno ograniczonym budżecie. Oficjalna strona internetowa disneylandparis.com zawiera wykaz wszystkich punktów gastronomicznych, wraz z wyszukiwarką, która pozwala je filtrować przez kryterium ceny. Na stronach takich jak tripadvisor.com można wyszukać opinie na temat poszczególnych miejsc i serwowanego tam jedzenia. Każda z restauracji i kawiarni Disneyland jest unikatowa. Po pierwsze ma swój indywidualny charakter i wystrój, nawiązujący do świata Disneya, najświetniejszych lat Ameryki, czy starego Paryża, ale także oferuje wyjątkowe menu. W parku znajdziemy restauracje z kuchnią włoską, francuską, amerykańską, pizzerie i burgerownie.

Szczególną atrakcją dla najmłodszych mogą być punkty "dining with characters" w których można spotkać postaci z ulubionych kreskówek Disneya. Warto pamiętać, że we wszystkich z nich można zjeść potrawy wegetariańskie, koszerne, czy dostosowane do ewentualnych zaleceń medycznych - w takim przypadku wystarczy uprzedzić restaurację o swoich potrzebach. Każda z restauracji i kawiarni Disneyland ma swoje indywidualne godziny otwarcia. Warto o tym pamiętać i planując posiłek dowiedzieć się do której jest czynny dany punkt. Większość z restauracji jest czynnych do godziny 20, jednak niektóre z nich (np. Hakuna Matata) są zamykane już około godziny 17. Po godzinie 20 czynnych restauracji należy szukać raczej przy Main Street. W niektórych punktach przy zakupie przekąsek dostaniesz kupon na napój, który będziesz mógł wykorzystać przy okazji wizyty w wyszczególnionych na nim restauracjach - koniecznie zwróć uwagę, w jakich godzinach możesz go wykorzystać. Czekanie na jedzenie zależne jest od paru czynników - w jakim okresie roku odwiedzisz paryski Disneyland i jakie miejsce wybierzesz. Warto pamiętać o zwyczajowych godzinach spożywania posiłków we Francji - pomiędzy godziną 12 a 14 z pewnością i kolejki, i czas oczekiwania na posiłek są dłuższe. Zawsze możesz udać się do jednego z wielu kiosków z przekąskami i kupić tam na szybko naleśnika czy jabłko, jednak przy odrobinie szczęścia posiłek w restauracji dostaniesz po parunastu minutach.


 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019