Wycieczki do Francji - Gdzie się wybrać?

Większość z nas na wycieczki wybiera się w miejsca, gdzie nie brak słońca i wysokich temperatur. Można to oczywiście zrozumieć. Zwłaszcza latem, kiedy trwają wakacje. Dziś takie miejsca znajdziemy w każdym kraju, gdzie mamy dostęp do morza. Żadnym wyjątkiem nie będą tu więc wycieczki do Francji. Jeśli myślimy tu o słońcu, komfortowym wypoczynku i luksusie, to oczywiście na myśl przychodzi nam tylko jeden region. Mowa tu oczywiście o Lazurowym Wybrzeżu, które nie bez powodu uznawane jest za miejsce splendoru i bogactwa. Wypoczywać tam trzeba mieć więc za co, bo trudno oprzeć się wrażeniu, że wycieczki do Francji w ten właśnie region wymuszą na nas naprawdę wysokie koszta. Co jednak z tymi, którzy nie są zainteresowani wylegiwaniem się godzinami na słońcu, a chcą zagłębić się w kulturę Francji? Jeśli tak, to na pewno doskonałym wyborem będzie wówczas Paryż.

Miasto bogate w atrakcje

Nie da się ukryć, że Paryż to miasto wielokulturowe. Równie oczywiste jest też i to, że stolica Francji jest miejscem historycznym, które przez wiele atrakcji nawiązuje do historii nie tylko samego miasta, ale także i całej Francji. Nie da się ukryć, że Paryż to miasto wielokulturowe. Równie oczywiste jest też i to, że stolica Francji jest miejscem historycznym, które przez wiele atrakcji nawiązuje do historii nie tylko samego miasta, ale także i całej Francji.Doskonałym tego przykładem jest wieża Eiffla, której chyba nikomu szczególnie przedstawiać nie trzeba. Ten mierzący 324 metry symbol Paryża, który wysoko wybija się ponad architekturę miasta, zaprojektowany został przez Gustave'a Eiffela, Maurice'a Koechlina oraz Émilena Nouguiera, a powstał w roku 1889 roku w celu upamiętnienia 100-lecia rewolucji francuskiej.

Luwr

Wielu wybierając się na wycieczki do Francji i to nie samego Paryża, ale innych regionów tego kraju specjalnie odwiedza stolicę, aby zobaczyć Luwr. Czy jednak można się temu dziwić? Bez wątpienia jest to obecnie najpopularniejsze muzeum na świecie, które zawiera w sobie ponad 300 tysięcy różnych dzieł sztuki. Trudno zatem oprzeć się wrażeniu, że dla każdego konesera sztuki jest to nie lada gratka. Tym bardziej musi to być podstawowa pozycja w planie wycieczki do Francji, jeśli odwiedzamy Paryż.

Ogrody elizejskie

Będąc już w Paryżu, warto zwrócić uwagę również na Pola Elizejskie, obok których znajduje się też Pałac Elizejski będący rezydencją prezydenta Francji. Oczywiście zwiedzenie tego drugiego nie zawsze jest możliwe, a przynajmniej nie każdej z jego części, to jednak nawet z zewnątrz robi on ogromne wrażenie. Zresztą same ogrody także potrafią zauroczyć.Tak więc wycieczki do Francji także mogą być bardzo atrakcyjne. Zwłaszcza jeśli odwiedzimy Paryż.


 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019