Restauracje w Parku Asterix

Jedzenie w Parku Asterix

Ciesz się wspaniałą zabawą w Parku Asteriksa, dzięki wycieczkom z dojazdem własnym
Możesz także wybrać opcję z wliczonym przelotem


Jakie są ceny jedzenia w restauracjach i kawiarniach znajdujących się na terenie Parku Asterix?
Na terenie Parku Asterix znajduje się 6 restauracji: Le Cirque, La Halte des Chevaliers, Le Restaurant du Lac, Aux Fastes de Rome, Caïus Pizzarium i Le Relais Gaulois. Dodatkowo na terenie całego parku rozmieszczonych jest 11 budek z takimi przekąskami jak gofry, wata cukrowa, lody, hot dogi czy naleśniki. Można w nich się również napić czegoś zimnego lub ciepłego. Przekąski możemy kupić za niecałe 4 euro, lody od 3.5 euro, a zestawy obiadowe od około 8 euro wzwyż. Z jednej strony każdy powinien znaleźć coś na swoją kieszeń, z drugiej warto pamiętać, że na teren Parku Asterix można przynosić swoje własne jedzenie i picie, co polecamy szczególnie przy mocno ograniczonym budżecie. Oficjalna strona internetowa parcasterix.fr zawiera wykaz wszystkich punktów gastronomicznych. Można także przejrzeć menu każdej restauracji.

Co można zjeść w punktach gastronomicznych Parku Asterix?
Każda restauracja na terenie Parku Asterix jest unikatowa. Po pierwsze ma swój indywidualny charakter i wystrój, nawiązujący do Rzymskiego Imperium, czy galicyjskiej Lutecji, ale także oferuje wyjątkowe menu. W parku znajdziemy restauracje z kuchnią francuską, pizzerie, fast foody z burgerami i hot dogami, restauracje typu self service i otwarty bufet. Możesz zjeść makaron, sałatki, czy steki. W budkach rozstawionych na terenie całego parku znajdziesz naleśniki, gofry i watę cukrowa. Warto pamiętać, że we wszystkich z nich można zjeść potrawy wegetariańskie, koszerne, czy dostosowane do ewentualnych zaleceń medycznych - w takim przypadku wystarczy uprzedzić restaurację o swoich potrzebach.


Do której są otwarte restauracje i kawiarnie w Parku Asterix?
Każda z restauracji i kawiarni Parku Asterix ma swoje indywidualne godziny otwarcia. Warto o tym pamiętać i planując posiłek dowiedzieć się do której jest czynny dany punkt. Niektóre z nich są zamykane już około godziny 17.


Czy w Parku Asterix długo czeka się na jedzenie?
Jest to zależne od paru czynników - w jakim okresie roku odwiedzisz Park Asterix i jakie miejsce wybierzesz. Warto pamiętać o zwyczajowych godzinach spożywania posiłków we Francji - pomiędzy godziną 12 a 14 z pewnością i kolejki, i czas oczekiwania na posiłek są dłuższe. Zawsze możesz udać się do jednego z wielu kiosków z przekąskami i kupić tam na szybko naleśnika czy hot doga, jednak przy odrobinie szczęścia posiłek w restauracji dostaniesz po parunastu minutach.


Gdzie kupić pamiątki w Parku Asterix?
Park Asterix jest pełen zarówno dużych sklepów, jak i małych kiosków, w których można kupić pamiątki z wizyty. Kilka z nich znajduje się przy głównej bramie, jednak właściwie co krok można znaleźć wiele pomniejszych butików. We wszystkich z nich można znaleźć wspólną ofertę standardowych produktów, ale każdy ze sklepów oferuje coś specjalnego. Znajdziemy w ich między innymi zabawki, maskotki, koszulki i słodycze.


Co warto kupić i w jakiej cenie są pamiątki?
Ceny pamiątek zaczynają się już od 1 euro za które możemy kupić np. cukierki i lizaki. Za 5 euro można kupić breloczki i tym podobne pamiątki. Maskotki to koszt od 10 do parudziesięciu euro. Właściwie nie ma górnego limitu cen - oferta sklepów i butików jest naprawdę bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Mamy do wyboru różnorodne przedmioty z podobiznami bohaterów. Warto pamiętać, że pamiątki z Asteriksem, Obeliksem, czy Idefiksem trudno znaleźć z samym Paryżu, więc warto dokonać zakupu w czasie pobytu w parku.


Jak długo są otwarte sklepy z pamiątkami w Parku Asterix?
Sklepy z pamiątkami funkcjonują od otwarcia do zamknięcia Parku Asterix. Głównym miejscem na robienie zakupów są okolice przy głównym wejściu do parku.


Czy na terenie Parku Asterix można płacić kartą płatniczą?
Na terenie Parku Asterix można płacić kartą płatniczą - zarówno w sklepach, restauracjach, jak i kioskach. Dostępne są również bankomaty.


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015