Restauracje w Parku Asterix

Jedzenie w Parku Asterix

Ciesz się wspaniałą zabawą w Parku Asteriksa, dzięki wycieczkom z dojazdem własnym
Możesz także wybrać opcję z wliczonym przelotem


Jakie są ceny jedzenia w restauracjach i kawiarniach znajdujących się na terenie Parku Asterix?
Na terenie Parku Asterix znajduje się 6 restauracji: Le Cirque, La Halte des Chevaliers, Le Restaurant du Lac, Aux Fastes de Rome, Caïus Pizzarium i Le Relais Gaulois. Dodatkowo na terenie całego parku rozmieszczonych jest 11 budek z takimi przekąskami jak gofry, wata cukrowa, lody, hot dogi czy naleśniki. Można w nich się również napić czegoś zimnego lub ciepłego. Przekąski możemy kupić za niecałe 4 euro, lody od 3.5 euro, a zestawy obiadowe od około 8 euro wzwyż. Z jednej strony każdy powinien znaleźć coś na swoją kieszeń, z drugiej warto pamiętać, że na teren Parku Asterix można przynosić swoje własne jedzenie i picie, co polecamy szczególnie przy mocno ograniczonym budżecie. Oficjalna strona internetowa parcasterix.fr zawiera wykaz wszystkich punktów gastronomicznych. Można także przejrzeć menu każdej restauracji.

Co można zjeść w punktach gastronomicznych Parku Asterix?
Każda restauracja na terenie Parku Asterix jest unikatowa. Po pierwsze ma swój indywidualny charakter i wystrój, nawiązujący do Rzymskiego Imperium, czy galicyjskiej Lutecji, ale także oferuje wyjątkowe menu. W parku znajdziemy restauracje z kuchnią francuską, pizzerie, fast foody z burgerami i hot dogami, restauracje typu self service i otwarty bufet. Możesz zjeść makaron, sałatki, czy steki. W budkach rozstawionych na terenie całego parku znajdziesz naleśniki, gofry i watę cukrowa. Warto pamiętać, że we wszystkich z nich można zjeść potrawy wegetariańskie, koszerne, czy dostosowane do ewentualnych zaleceń medycznych - w takim przypadku wystarczy uprzedzić restaurację o swoich potrzebach.


Do której są otwarte restauracje i kawiarnie w Parku Asterix?
Każda z restauracji i kawiarni Parku Asterix ma swoje indywidualne godziny otwarcia. Warto o tym pamiętać i planując posiłek dowiedzieć się do której jest czynny dany punkt. Niektóre z nich są zamykane już około godziny 17.


Czy w Parku Asterix długo czeka się na jedzenie?
Jest to zależne od paru czynników - w jakim okresie roku odwiedzisz Park Asterix i jakie miejsce wybierzesz. Warto pamiętać o zwyczajowych godzinach spożywania posiłków we Francji - pomiędzy godziną 12 a 14 z pewnością i kolejki, i czas oczekiwania na posiłek są dłuższe. Zawsze możesz udać się do jednego z wielu kiosków z przekąskami i kupić tam na szybko naleśnika czy hot doga, jednak przy odrobinie szczęścia posiłek w restauracji dostaniesz po parunastu minutach.


Gdzie kupić pamiątki w Parku Asterix?
Park Asterix jest pełen zarówno dużych sklepów, jak i małych kiosków, w których można kupić pamiątki z wizyty. Kilka z nich znajduje się przy głównej bramie, jednak właściwie co krok można znaleźć wiele pomniejszych butików. We wszystkich z nich można znaleźć wspólną ofertę standardowych produktów, ale każdy ze sklepów oferuje coś specjalnego. Znajdziemy w ich między innymi zabawki, maskotki, koszulki i słodycze.


Co warto kupić i w jakiej cenie są pamiątki?
Ceny pamiątek zaczynają się już od 1 euro za które możemy kupić np. cukierki i lizaki. Za 5 euro można kupić breloczki i tym podobne pamiątki. Maskotki to koszt od 10 do parudziesięciu euro. Właściwie nie ma górnego limitu cen - oferta sklepów i butików jest naprawdę bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Mamy do wyboru różnorodne przedmioty z podobiznami bohaterów. Warto pamiętać, że pamiątki z Asteriksem, Obeliksem, czy Idefiksem trudno znaleźć z samym Paryżu, więc warto dokonać zakupu w czasie pobytu w parku.


Jak długo są otwarte sklepy z pamiątkami w Parku Asterix?
Sklepy z pamiątkami funkcjonują od otwarcia do zamknięcia Parku Asterix. Głównym miejscem na robienie zakupów są okolice przy głównym wejściu do parku.


Czy na terenie Parku Asterix można płacić kartą płatniczą?
Na terenie Parku Asterix można płacić kartą płatniczą - zarówno w sklepach, restauracjach, jak i kioskach. Dostępne są również bankomaty.


 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019