Atrakcje Parku Asterix

Podstawowe informacje i atrakcje w Parku Asterix


Czym jest Park Asterix?
Park Asterix jest niepowtarzalną atrakcją, położoną w sercu lasu, 30 km od Paryża. Jest to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki, nawiązujący atrakcjami i wystrojem do legendarnego komiksu o dzielnym Galu Asteriksie. W porównaniu do Disneylandu, który nastawiony jest do rodzin z małymi dziećmi, atrakcje Asterixa w głównej mierze przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży. Disneyland jest bardzo amerykański, zaś Asterix to miejsce wybitnie francuskie. Nie znaczy to, że małe dzieci, czy europejscy turyści nie znajdą nic dla siebie i nie będą się dobrze bawić. W Asteriksie występują także strefy atrakcji dla małoletnich gości, jak również interesujące pokazy np. tresury delfinów.. Cały park podzielony jest na 6 części, prezentujących różne światy: rzymskie imperium, galicyjską wioskę, Egipt, antyczną Grecję, krainę Wikingów i podróż w czasie do Francji od czasów średniowiecza do XIX wieku. Na terenie parku znajduje się 35 atrakcji, w tym dostarczające wrażeń roller coastery, których nie znajdziemy w Disneylandzie. Dodatkowo w galicyjskiej wiosce można spotkać wszystkich ulubionych bohaterów z komiksu, w tym oczywiście Asterixa i Obelixa.


Do kiedy otwarty jest Park Asterix?
Park Asterix jest letnią atrakcją i wraz z końcem lata zmienia godziny i dni otwarcia. W ciągu lata park otwarty jest siedem dni w tygodniu, od godziny 10 do do 18 lub 19 (zależnie od dnia). Po rozpoczęciu roku szkolnego we Francji, czyli 1 września, park otwarty jest jedynie w weekendy. Natomiast w październiku, otwiera się na świąteczną przerwę, od 18 października do 2 listopada. Po tym okresie park jest zamknięty do kwietnia.


Jakie atrakcje znajdują się w Parku Asterix?
W parku Asterixa znajdziemy roller coastery, atrakcje dla całej rodziny i specjalną strefę dla małych dzieci. Do spokojniejszych rozrywek należą spektakle: pokaz tresury delfinów, ćwiczenia rzymskiego legionu i kradzież „Mona Lisy”.


Na jakie atrakcje warto wybrać się w pierwszej kolejności?
Wielbiciele mocnych wrażeń będą zachwyceni atrakcjami, jakie znajdują się w Parku Asterix. Do najlepszych roller coasterów należy z pewnością Ozyrys, kolejka nawiązująca do starożytnego Egiptu. Zawrotna prędkość, nagłe skręty, pętle i brak podłoża pod stopami, czynią z Ozyrysa numer jeden parku dla większości gości. Kolejną atrakcją jest Piorun Zeusa – Tonnere de Zeus, czyli największy drewniany roller coaster z Europie. Jest bardzo szybki, aż wagoniki kolejki trzęsą się na zakrętach. Goudurix jest górską kolejką z 7 pętlami i bardzo miesza w głowie. Koń Trojański – La cheval de Troie, jest platformą, która buja się z dołu do góry w dość szybkim tempie. Dla mniej odważnych dobrym rozwiązaniem będzie Ikar – Le Vol d'Icare, mniejszy roller coaster, dostarczający dobrą zabawę i odrobinę napięcia. Ciekawą atrakcją jest Hydra, której wagoniki kręcą się wokół własnej osi na trzy różne sposoby. Park Asterix posiada również wodne atrakcje. Do najciekawszych należy Romus i Rapidus, spływ rwącą rzeką, który porwie każdego. Menhir Express i Grand Splatch zmoczą cię od stóp do głów. Atrakcjami dla najmłodszych gości są Enigmatix, Aerodynamix, Lavomatix i Hydrolix, ich rozmiar i tempo dostosowane są do małych dzieci. Wspólną rozrywką dla całej rodziny będzie zjazd La Traxe du Hourra, przepłynięcie rzeczki w La Riviere d'Elis i obracające się kociołki Les Chaudrons. Dla chwili wytchnienia warto udać się na pokaz tresury delfinów. Trwa on około 20 minut, w czasie których delfiny skaczą, czy odbijają piłkę w rytm muzyki. Innym ciekawym pokazem jest spektakl o kradzieży „Mona Lizy”. Możesz się także przyjrzeć szkoleniu rzymskiego legionu, w trakcie którego 8 aktorów wykonuje rozmaite akrobacje cyrkowe. Oba pokazy trwają po 30 minut. Gratką dla dzieci i wiernych fanów komiksu będzie wioska Galów, gdzie można spotkać Asterixa, Obelixa, Panoramixa, Falbalę i innych mieszkańców osady. Atrakcje parku są różnorodne i z pewnością każdy gość znajdzie coś dla siebie.


Jak długie są kolejki do poszczególnych atrakcji na terenie Parku Asterix?
Poszczególne atrakcje na terenie Disneyland Paris są mniej lub bardziej lubiane i oblegane przez odwiedzających. Znajdziemy zarówno miejsca do których wejdziemy bez kolejki, ale też takie, w których czas oczekiwania może wynieść godzinę, czy dwie. Przy planowaniu wyjazdu należy pamiętać, że najwięcej turystów odwiedza Park Asterixa w czasie weekendu, z pewnością więc kolejki będą zdecydowanie mniejsze w ciągu tygodnia. Radzimy wybrać się poza weekendem. Długość kolejek zależy też od pory dnia – obłożenie atrakcji zmniejsza się wieczorem i w czasie zwyczajowych godzin posiłku we Francji (12-14). Najdłużej postoimy do Ozyrysa, Zeusa, Goudurix, Menhir Express i Hourra. Do tych atrakcji warto wybrać się od razu po otwarciu parku.


Czy istnieją ograniczenia zdrowotne, które mogą mi przeszkodzić w pełnym korzystaniu z atrakcji Parku Asterix?
Niektóre z atrakcji mogą być nieodpowiednie dla osób chorujących na nadciśnienie, chorobę lokomocyjną czy epilepsję. Również kobiety w ciąży nie powinny korzystać z niektórych rozrywek na terenie Disneyland. Każda z atrakcji jest opatrzona tabliczkami ze stosownymi uwagami, które wskazują, przy jakich ograniczeniach zdrowotnych należy być ostrożnym w korzystaniu z niej. Informacje znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej parcasterix.fr . Jak zawsze w takich sytuacjach warto zdać się na swój rozsądek, a przy dużych problemach ze zdrowiem zaplanować wycieczkę czytając uprzednio opisy każdej z oferowanych atrakcji i ułożyć swój plan tak, by jak najwięcej bawić się w przyjaznych dla Ciebie miejscach.


Czy istnieją ograniczenia wiekowe, które mogą mi przeszkodzić w pełnym korzystaniu z atrakcji Parku Asterix?
Większość obiektów Parku Asterixa kieruje się ograniczeniem wiekowym, do niektórych atrakcji trzeba spełniać warunek wymaganego wzrostu. Przy planowaniu wycieczki warto zapoznać się z wykazem obiektów dostępnym na stronie parcasterix.fr . W opisie każdego z nich są podane wymagania wzrostu, czy ostrzeżenia skierowane do osób z problemami zdrowotnymi.


Czy korzystanie ze wszystkich atrakcji Parku Asterix jest wliczone w cenę biletu?
Zakup biletu uprawnia do swobodnego korzystania z WSZYSTKICH atrakcji znajdujących się na terenie Parku Asterix (karuzele, roller costery, place zabaw etc.).


Czy warto się wybrać do Parku Asterixa kiedy pada deszcz?
Większość atrakcji Parku Asterix znajduje się na zewnątrz, więc korzystanie z nich w deszczu nie jest przyjemne. W czasie deszczu można schronić się w zadaszonych atrakcjach, jednej z restauracji lub sklepie z pamiątkami. Należy jednak pamiętać, że teren Parku jest duży, niezbędne będzie wtedy odpowiednie okrycie, buty i parasol, by swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi częściami.


Mam już bilety do Parku Asterix, w jaki inny sposób mogę się przygotować do wizyty w parku?
Z całą pewnością trzeba pamiętać o wygodnym ubraniu i obuwiu, tak by swobodnie korzystać z atrakcji i chodzić po dużym terenie Parku Asterixa. Jeśli mamy ograniczony budżet możemy przygotować i przynieść swoje własne jedzenie i napoje. Przed wizytą w Parku warto zapoznać się z mapami i harmonogramem pokazów (dostępne na stronie internetowej parcasterix.fr). Jeżeli planujemy korzystanie z wodnych atrakcji, warto wziąć ze sobą ubranie na zmianę i ręcznik. Na terenie parku znajdują się również płatne suszarnie.


Kupiłem bilet do Parku Asterix, czy mogę wyjść z niego i wrócić później?
Tak, bilety wstępu do Parku Asterixa są całodzienne, co znaczy, że park można opuszczać i ponownie wracać na jego teren, oczywiście po ponownym okazaniu biletu.


Chcę kupić bilety do Parku Asterix drogą online, w jaki sposób mogę za nie zapłacić?
Płatność za bilety musi być zrealizowana w trakcie zamawiania biletów drogą internetową. Można za nie zapłacić jedną z akceptowanych kart kredytowych - Visa, Eurocard/MasterCard, Diner's Club and American Express lub przelewem. Przyjmujemy płatność w złotówkach i w euro na stronie lekierfrance.com

 

 


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015