Muzea w Paryzu


Muzea w Paryżu

Narodowe Muzeum Wieków Średnich - Musée de Cluny
Musée de Cluny (oficjalna nazwa: Narodowe Muzeum Wieków Średnich, fr. Musée National du Moyen Âge) – muzeum w Paryżu, mieszczące zbiory sztuki i rzemiosła artystycznego, począwszy od późnoantycznej sztuki Galów, aż do późnego średniowiecza. Obok nowojorskiego The Cloisters i kolońskiego Muzeum Aleksandra Schnütgena jest największą na świecie placówką muzealną poświęconą sztuce średniowiecza. Hotel de Cluny jest częściowo wzniesiony na rzymskich termach datowanych na I-III w. (znanych jako Thermes de Cluny). Budynek Hôtel de Cluny należy do jednych z najlepiej zachowanych przykładów średniowiecznej architektury świeckiej w stolicy Francji.

zobacz na oficjalnej stronie internetowej
Twitter
 
TripAdvisor 
 

Paryskie Petit Palais
 Paryskie Petit Palais, którego twórcą był Charles Girault, to przede wszystkim muzeum sztuki Miasta Paryża. Po czterech latach prac restauracyjno-modernizacyjnych, dzięki talentowi architekta Philippe’a Chaix, odzyskało na nowo swój splendor. Oryginalne rozwiązania konstrukcyjne skoncentrowały się na poszerzeniu przestrzeni, odpowiednim jej oświetleniu, otwierając tym samym wizualną perspektywę. Powstały w końcu XIX wieku, był częścią wielkiej inwestycji, należącej do Wystawy Uniwersalnej 1900 roku. Usytuowany naprzeciw Grand Palais, między Sekwaną, z najpiękniejszym mostem Aleksandra III a Polami Elizejskimi, od czasu swego powstania jest chętnie odwiedzanym zakątkiem.
zobacz na oficjalnej stronie internetowej
TripAdvisor


Katakumby Paryskie
Katakumby Paryskie jest to sieć korytarzy w dawnych kamieniołomach  z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Trasa
liczy 2 kilometry. Mrok, cisza oraz obecność tak wielkiej ilości ludzkich szczątków robi tu niecodzienne wrażenie i budzi strach. Zapraszamy na wycieczki do Paryża , gdzie indywidualnie lub z grupą możesz zwiedzić to muzeum.
zobacz na oficjalnej stronie internetowej 

TripAdvisor

 
 
Muzeum Picassa
Muzeum mieści się w XVII-wiecznym budynku, który powstał za panowania Ludwika XIV. Muzeum posiada stałą
ekspozycję do 5000 eksponatów: rysunków, obrazów, rzeźb, ceramiki, notatników,  które pokazują artystyczną drogę malarza, a także jego zainteresowanie twórczością innych artystów, takich
jak Henri Matisse, Max Ernst i Paul Cezanne. Ekspozycja przedstawia również 150 prac innych artystów wchodzących w  skład prywatnej kolekcji Picassa, zobaczysz tam prace Gauguina, Renoira, Modiglianiego i Miró. Dla miłośników Picassa będzie to dzień niezapomnianych wrażeń.
zobacz na oficjalnej stronie internetowej

TripAdvisor

Muzeum Rodin 
Musée Rodin (pol. Muzeum Rodina) – muzeum sztuk pięknych położone w Paryżu. Posiada zbiór rzeźb Auguste’a Rodina oraz obrazy z jego kolekcji, podarowane muzeum. Muzeum odwiedza rocznie ok. 500 tys. gości, co sprawia, iż jest ono jednym z najpopularniejszych muzeów Francji po Luwrze, Wersalu i Musée d'Orsay. W zbiorach Musée Rodin znajduje się większość znaczących dzieł Rodina, w tym: Myśliciel, Pocałunek i Brama piekieł. Wiele rzeźb artysty eksponowanych jest w przylegającym do muzeum ogrodzie. W jednej z sal muzeum wystawione są też prace rzeźbiarki Camille Claudel, uczennicy Rodina. Kolekcje dzieł uzupełniają obrazy Moneta, Renoira i van Gogha będące niegdyś prywatną kolekcją Rodina.
zobacz na oficjalnej stronie internetowej

TripAdvisor


Facebook
 
 
Oranżeria
Muzeum Oranżerii (Musee de l’Orangerie). Jest to bardzo kameralne muzeum, nie ma tam zbyt wielu turystów, więc można spokojnie podziwiać obrazy. Kolekcja obejmuje okres od końca XIX wieku do początku XX wieku. Największą jednak atrakcją muzeum są ‘Lilie wodne’ Claude’a Monet, które wystawiane są w specjalnej sali, która uwydatnia piękno serii.
zobacz na oficjalnej stronie internetowej

TripAdvisor

Dom Viktora Hugo
Maison de Victor Hugo w Paryżu zajmuje mieszkanie na drugim piętrze rezydencji Rohan (fr. Hôtel de Rohan) na Place des Vosges. Muzeum zostało otwarte w 1902 roku z okazji setnej rocznicy urodzin Wiktora Hugo.Muzeum zawiera wiele rysunków i rękopisów Victor Hugo, kopie pierwszych wydań jego dzieł, a także obrazy i rzeźby poświęcone Hugo.
zobacz na oficjalnej stronie internetowej


TripAdvisor


Muzeum Orsay
Muzeum Orsay (fr. Musée d'Orsay),muzeum w Paryżu, położone na lewym brzegu Sekwany. Zbiory zawierają głównie sztukę francuską z lat 1848-1918: malarstwo, rzeźbę, fotografię oraz meble.
Dzieła te są młodsze od tych, które prezentowane są w Luwrze, a starsze od zbiorów Centre Georges Pompidou. Kolekcja muzeum składa się ze zbiorów malarstwa, rzeźby, sztuki użytkowej, fotografii i grafiki.
Istnieje także dział poświęcony sztuce architektury, gdzie można znaleźć rysunki, projekty i modele budynków. Wśród zbiorów malarstwa największym powodzeniem cieszą się dzieła impresjonistów 
zobacz na oficjalnej stronie internetowej 

TripAdvisor
 


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015