Disneyland, gdzie jest? jak dojechać metrem lub samochodem?


Disneyland, czyli Kraina marzeń dla dzieci, ale również dorosłych, bo przecież dziecko jest w każdym z nas. Kopciuszek, Śpiąca królewna, Myszka Miki, Piotruś Pan a nawet Indiana Jones czy Kapitan Sparrow to tylko kilka kultowych postaci stworzonych przez Disneya do tego jeszcze piękne suknie, niezapomniane przeżycia a nawet dreszczyk emocji i już wiemy, co czeka nas za bramą Parków Disney. W ciągu chwili przenosimy się do innego świata niczym z bajki.

Dojazd z centrum Paryża do parku Disneyland

Decydując się na wycieczkę do Disneylandu mamy do dyspozycji klika możliwości dojazdu:

 1. Paryska komunikacja miejska dzięki bardzo szczegółowym oznaczeniom jest bardzo łatwym środkiem komunikacji. W drodze do Disneylandu posłuży nam szybka kolej miejska RER A (oznaczona kolorem czerwonym). Po opuszczeniu wagonu pociągu znajdujemy się zaledwie kilka minut od głównego wejścia do obu Parków. Koszt dojazdu, jeśli ruszamy z Paryża w jedną stronę dla jednej osoby powyżej 10 lat wynosi 7,80 € (bilet na 5 stref), od 4 do 10 lat bilet Paryż -  Disneyland kosztuje 3,80 do 4 lat dzieci w metrze w Paryżu podróżują bezpłatnie.. Bilety można kupić w kasie większych stacji, bądź w biletomatach dostępnych na wszystkich. Czas dojazdu do Parku zależy w większości od stacji, z której rozpoczynaliśmy swoją podróż (zazwyczaj wynosi on około 1 godziny).
 2. Źródło zdjęcia - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ligne_A,_sch%C3%A9ma_de_la_ligne.png

 3. Jeśli mamy do dyspozycji samochód dojazd własny, również nie powinien sprawić nam żadnych problemów. Jadąc autostradą A4 należy kierować się na zjazd Val d’Europe, Parc Disneyland oznaczony numerem 14. Disneyland oddalony jest o 32 km od Paryża i jak wskazuje Google Maps przejazd powinien zając koło 40 minut jednak należy pamiętać o warunkach na francuskich drogach i w razie możliwości sprawdzać natężenie ruchu. Parkingi oddalone są o około jeden kilometr od głównego wejścia. Bezpłatnie z parkingu mogą korzystać jedynie goście hoteli Disney.  Zobacz i kliknij nasze oferty wycieczek dojazdem własnym samochodem. Opłaty za parkowanie są zależne od środka transportu:
  • samochód 30 euro
  • samochód kempingowy 50 euro

  • Dla osób nieprzybywających do Paryżu wlasnym transportem przydatny okaże się samolot. Jeśli chcesz w tani i komfortowy sposób dostać się do stolicy Francji a następnie do Parków Disneya koniecznie skorzystajcie z usług naszego biura polsko - francuskiego w Paryżu. W wielu biurach podrozy pytajcie o ofertę Lekier. Znają nas jako specjalistę od Francji i Paryża i oczywiście wystepujemy jako specjalista pobytów i biletów do Disneylandu.  Oferujemy promocyjne tanie przeloty do Paryża kliknij i zobacz . Zapewniamy transport z lotniska a następnie transfery do wybranych przez Państwa miejsc w tym również do Disneylandu.

   

   

   

  Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

   O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

  Nasz profil Google+

  Design and powered by Welcome magement systems

   

  © LekierFranceTours 2019