Disneyland, czy naprawdę warto zwiedzać?

Disney, słowo, które bez względu na szerokość geograficzną u każdego wywołuje szeroki uśmiech. Myszka Miki, Kaczor Donald czy Kopciuszek to tylko przykłady kultowych postaci stworzonych bądź zekranizowanych przez Walt Disney Studio.

Dzięki niesłychanej popularności bohaterów Disneya w 1971 roku zdecydowano uchylić rąbka tajemnicy wszystkim fanom i otworzyć na Florydzie pierwszy Park rozrywki znany wszystkim, jako Disneyland. Obecnie na Świecie istnieje pięć takich obiektów, z czego jeden w Europie, w stolicy Francji.

Paryski Disneyland znajduje się na obrzeżach miasta jednak dzięki doskonale zorganizowanej komunikacji miejskiej można tam dostać w stosunkowo niedługim czasie. A czas jak się za chwilę przekonacie będzie wam niezbędny, aby móc nacieszyć się atrakcjami i niesamowitymi przeżyciami, jakie oferuje nam Park Disneya.

Disneyland został podzielony na pięć części:

Main Street , – czyli aleja pełniąca funkcję kompleksu usługowo, gastronomicznego pozwalającego na zakup niezliczonej liczby zabawek, pamiątek dla dużych i małych oraz na chwilę odpoczynku w jednej z magicznych kawiarenek i restauracyjek dostępnych na każdym kroku. To właśnie tutaj codziennie o godzinie 17:30 odbywa się parada, podczas której można spotkać bohaterów wszystkich ulubionych bajek. Centralnym miejscem całego parku jest Pałac Księżniczek, znany wszystkim z logo Disneya.
Następnym etapem naszej przygody w Disneylandzie jest zwiedzenie wszystkich czterech krain stworzonych na podstawie kultowych bajek Disneya. Pierwszy z nich, którego głównym elementem jest wspomniany przed chwila zamek jest Fantasy Land. Raj dla wszystkich małych dziewczynek, ale i nie tylko. To właśnie tam możemy pospacerować po zamku księżniczek, odwiedzić grotę smoka, wstąpić na chwile do lasu i poszukać Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Polatać w towarzystwie słonia Dumbo czy w końcu zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kultową Myszką Miki i jej przyjaciółmi.
Następną na liście krain do odwiedzenia jest Adventure Land, czyli Kraina Przygód. Tutaj znajdziemy klika atrakcji zdecydowanie dla starszych gości. Jedną z nich jest przejażdżka w kolejce niczym z filmów o niesamowitych przygodach Indiany Jonesa czy spływ wewnątrz pirackiej groty. Do tego jeszcze spacer po domu Alladyna i moc wrażeń zapewniona.
Odpoczywając po przygodach warto odwiedzić Dziki Zachód. W ciągu chwili przenosisz się w czasie gdzie możesz przejść się wioską Pocachontas, zrobić sobie zdjęcie w towarzystwie Lucky Luka czy zwiedzić Dom Strachów by na końcu zjeść coś pysznego w knajpce Hakuna Matata gdzie Timon i Pumba dotrzymają ci towarzystwa
Ostatnią krainą również przenoszącą nas w czasie jest Discovery Land. Bohaterowie takich hitów jak Star Wars czy Toy Story zapewnią wam moc wrażeń dla dużych i małych. Mamy do wyboru między lot rakietą Bazza Astrala, zwiedzenie łodzi podwodnej kapitana Nemo czy objerzenie walki pomiędzy bohaterami Star Wars. A to wszystko w jednym miejscu na wyciągnięcie ręki.

Ta szybka wycieczka po najciekawszych zakątkach Disneylandu to tylko namiastka tego co na was tam czeka. Zdjęcia, czy najszczegółowsze opisy nie oddadzą tego jak ogromną pracę wykonali twórcy parku, aby każdy gość, choć na jeden dzień mógł oderwać się od rzeczywistości i wrócić do swoich marzeń z dziecięcych lat.


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015