Jak dojechać z lotniska Beauvais do Paryża?

Paryż to zdecydowanie najpopularniejsze miasto Francji, a i jedno z najpopularniejszych na świecie. Nie bez powodu jest ono często nazywane stolicą zakochanych, ale coś dla siebie znajda tu także dzieci, jak i ludzie starsi. Innymi słowy, Paryż coś do zaoferowania ma każdemu niezależnie od jego wieku. Oczywiście żadnego problemu nie będzie też z tym, aby dostać się do stolicy Francji. Najczęstszą formą transportu jest tu rzecz jasna samolot.

Jeśli mówimy o podróżach lotniczych, nie można przejść obojętnie też wobec lotnisk w Paryżu. Zdecydowanie najpopularniejszym jest tu lotnisko Charlesa de Gaulle'a. Wyróżnić trzeba też port lotniczy Orly. Co poza tym? Wielu turystów patrząc na tanie linie lotnicze, wybiera lotniska oddalone od Paryża o kilkadziesiąt kilometrów. Doskonałym przykładem takiego portu lotniczego jestlotnisko Beauvais. Zlokalizowane jest ono około 80 kilometrów na północ od Paryża i jest najmniejszym lotniskiem w jego okolicy. Jak zatem dojechać z Paryża do Beauvais i odwrotnie.

Infrastruktura

Trudno oczekiwać, aby lotnisko Beauvais nam czymś zaimponowało, ale przecież nie o to tutaj chodzi. Sęk w tym, aby dostać się do Paryża za niewielką cenę, a to jest rozwiązanie, które te warunki spełnia.

Samo lotnisko Beauvais rocznie obsługuje około 2 milionów pasażerów. Otwarte jest od 06:30 do 23:30, a na jego terenie znajdziemy dwa terminale, a także kilka restauracji, sklepów czy barów. Poza tym w pobliżu lotniska znajdują się dwa parkingi, które pomieszczą nawet 1600 samochodów.

Dla wielu minusem może wydawać się fakt, że lotnisko Beauvais obsługuje tylko cztery linie, a więc Blue Air, Blue Islands, Ryanair i Wizz Air. Powodów do narzekań jednak nie ma. Polacy dolecą tu bez problemów z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania czy Wrocławia.

Transport do Francji

Lądując na lotnisku Beauvais pomyśleć trzeba jak dostać się do stolicy Francji. Jest to zadanie trudne, bo na linii Paryż - Beauvais transport zapewnia polski przewoźnik przy wykorzystaniu busa. Co najważniejsze bilet jest naprawdę tani, bo do Paryża dojechać możemy za około 13 euro, a sama podróż trwa około godziny, choć może się przedłużyć, jeśli pojazd utknie w korkach czy powstaną inne utrudnienia ruchu.

Lądowanie kilkadziesiąt kilometrów od Paryża wcale nie musi więc być jakimś utrudnieniem, a jedynie dobrym sposobem na to, aby na podróży zaoszczędzić kilkadziesiąt euro i spożytkować je na coś innego.


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015