Jak dojechać i co zobaczyć w Disneylandzie?

Disneyland to zdecydowanie najpopularniejszy park rozrywki na świecie, który każdego roku odwiedzany jest przez ponad 10 milionów turystów. Tak ogromna popularność nie bierze się oczywiście z niczego. Nie można oprzeć się bowiem wrażeniu, że atrakcji jest tu pod dostatkiem, a dzieci z chęcią spędziłyby tu nie tylko dzień, dwa czy weekend, ale gdyby tylko mogły, na pewno i całe wakacje. Zanim jednak przejdziemy do samego parku i jego atrakcji, przyjrzyjmy się lokalizacji tego miejsca, bo wielu mimo wszystko nie wie, gdzie jest Disneyland, błędnie interpretując, że jest on zlokalizowany w stolicy Francji.

Gdzie leży Disneyland?

Otóż park Disneyland w Paryżu nie leży, ale takie błędne interpretowanie lokalizacji tego miejsca jest zrozumiałe. Sam Disneyland położony jest natomiast w ścisłych okolicach stolicy Francji. Znajduje się on bowiem około 32 kilometrów od Paryża w rejonie Marne La Vallée. Nie ma oczywiście też żadnego problemu z dotarciem do parku. Najprościej jest tu skorzystać z podmiejskiej kolejki RER, która w kierunku parku kursuje przez siedem dni w tygodniu. Sama podróż trwa wówczas około 40 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 7,5 euro.

Dla bardziej wybrednych, którzy nie chcą być uzależnieni od czasu, poleca się natomiast transport samochodowy. Kilka metrów od głównego wejścia parku znajduje się bowiem parking, gdzie bez problemu zostawić można swoje auto. Inni często natomiast korzystają z postojów TAXI i na miejsce podróżują taksówkami.

Atrakcje Disneylandu

W Disneylandzie atrakcje dla siebie bez względu na wiek znajdzie każdy. Oczywiście najwięcej atrakcji czeka tu na dzieci, ale i osoby dorosłe, na pewno nie będą narzekać na nudę i także szybko oddadzą się zabawie i zapomną o troskach dnia codziennego.

Najpopularniejsze atrakcje Disneylandu koło Paryża to Space Mountain: Mission 2, Buzz Lightyear Laser Blast, Big Thunder Mountain, Indiana Jones and the Temple of Peril, Labirynt Alicji, Disney Magic on Parade, Lot z Piotrusiem Panem czy pokaz Disney Dreams.

Oczywiście, aby zwiedzić cały park potrzeba na to sporo czasu. Paryż Disneyland zwiedził już w całości, a niemal każde dziecko zna go na pamięć. Czas na innych. Obecnie żadnego problemu z dostaniem się do samego Paryża, Disneylandu, jak i powrotu mieć nie można. Wiele firm oferujących wycieczki międzynarodowe ma tę opcję w swojej ofercie i cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów.


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015