Jak dojechać i co zobaczyć w Disneylandzie?

Disneyland to zdecydowanie najpopularniejszy park rozrywki na świecie, który każdego roku odwiedzany jest przez ponad 10 milionów turystów. Tak ogromna popularność nie bierze się oczywiście z niczego. Nie można oprzeć się bowiem wrażeniu, że atrakcji jest tu pod dostatkiem, a dzieci z chęcią spędziłyby tu nie tylko dzień, dwa czy weekend, ale gdyby tylko mogły, na pewno i całe wakacje. Zanim jednak przejdziemy do samego parku i jego atrakcji, przyjrzyjmy się lokalizacji tego miejsca, bo wielu mimo wszystko nie wie, gdzie jest Disneyland, błędnie interpretując, że jest on zlokalizowany w stolicy Francji.

Gdzie leży Disneyland?

Otóż park Disneyland w Paryżu nie leży, ale takie błędne interpretowanie lokalizacji tego miejsca jest zrozumiałe. Sam Disneyland położony jest natomiast w ścisłych okolicach stolicy Francji. Znajduje się on bowiem około 32 kilometrów od Paryża w rejonie Marne La Vallée. Nie ma oczywiście też żadnego problemu z dotarciem do parku. Najprościej jest tu skorzystać z podmiejskiej kolejki RER, która w kierunku parku kursuje przez siedem dni w tygodniu. Sama podróż trwa wówczas około 40 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 7,5 euro.

Dla bardziej wybrednych, którzy nie chcą być uzależnieni od czasu, poleca się natomiast transport samochodowy. Kilka metrów od głównego wejścia parku znajduje się bowiem parking, gdzie bez problemu zostawić można swoje auto. Inni często natomiast korzystają z postojów TAXI i na miejsce podróżują taksówkami.

Atrakcje Disneylandu

W Disneylandzie atrakcje dla siebie bez względu na wiek znajdzie każdy. Oczywiście najwięcej atrakcji czeka tu na dzieci, ale i osoby dorosłe, na pewno nie będą narzekać na nudę i także szybko oddadzą się zabawie i zapomną o troskach dnia codziennego.

Najpopularniejsze atrakcje Disneylandu koło Paryża to Space Mountain: Mission 2, Buzz Lightyear Laser Blast, Big Thunder Mountain, Indiana Jones and the Temple of Peril, Labirynt Alicji, Disney Magic on Parade, Lot z Piotrusiem Panem czy pokaz Disney Dreams.

Oczywiście, aby zwiedzić cały park potrzeba na to sporo czasu. Paryż Disneyland zwiedził już w całości, a niemal każde dziecko zna go na pamięć. Czas na innych. Obecnie żadnego problemu z dostaniem się do samego Paryża, Disneylandu, jak i powrotu mieć nie można. Wiele firm oferujących wycieczki międzynarodowe ma tę opcję w swojej ofercie i cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów.


 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019