Paryż dla dzieci - Atrakcje dla dzieci w Paryżu

Przyjęło się mówić, że Paryż to miasto zakochanych. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Francuzi sami z siebie są bardzo romantyczni. Jeśli dodamy do tego świetną kuchnię, a także takie atrakcje jak wieża Eiffla możemy nazwać to miasto europejską stolicą romantyzmu. Jednakże nie oznacza to też tego, że czegoś dla siebie nie znajdą tam ci, którzy udadzą się do Paryża bez drugiej połówki. Nie da się ukryć, że Paryż zauroczyć potrafi każdego bez względu na stan cywilny czy wiek. Oczywiście powodów do narzekań nie mogą mieć również dzieci, na których czeka tu wiele atrakcji. Co Paryż dla dzieci może w związku z tym zaoferować?

Disneyland

Przede wszystkim skupić się tutaj trzeba na parku rozrywki Disneyland. Oczywiście nie jest tajemnicą, że w rzeczywistości Disneyland nie leży w Paryżu, ale jest od niego oddalony o około trzydzieści kilometrów, to jednak wszyscy mieszkańcy stolicy Francji nie mają wątpliwości, że ten najpopularniejszy park rozrywki na świecie należy właśnie do nich. Przyjęło się w związku z tym, że miejscem lokalizacji Disneylandu jest właśnie Paryż. Dla dzieci jest to oczywiście ogromna atrakcja, którą ciężko jest przebić. Nie ma przecież dziecka, które nie utożsamiałoby się z jedną z postaci z bajek Walta Disneya. Było ich tak wiele, że każdy z pamięci wymieniłby przynajmniej kilkanaście, a może i więcej. Trudno dziwić się temu, że wiele dzieci marzy o tym, aby choć raz w życiu odwiedzić ten magiczny świat Walta Disneya.

Infrastruktura

Sam Disneyland to blisko sześćdziesiąt hektarów powierzchni, na które składają się parki Disneyland Park, Walt Disney Studios Park oraz Disney Village z kompleksem hotelowym. W parku znaleźć można pięć różnych stref, w tym krainy takie jak Aleja Główna, Kraina Dzikiego Zachodu, Kraina Przygód, Kraina Fantazji i Kraina Odkrywców. Z pewnością jest to w związku z tym miejsce dla dzieci idealne, choć i każda z osób starszych, która się tu znalazła, nigdy nie narzekała.

Park Asterixa

Paryż dla dzieci przygotował jednak więcej atrakcji aniżeli sam Disneyland. Wspomnieć tu trzeba choćby o położonym nieopodal Parku Asterixa, który otwarty został blisko trzydzieści lat temu. Każdy, kto zna tę postać, a nie ma chyba takich, co by jej nie znali, na pewno w tym miejscu znajdzie coś dla siebie. Miejsce to warto odwiedzić, tym bardziej że jest ono zlokalizowane w pobliżu Disneylandu. Nastawiając się na rozrywkę na najwyższym poziomie, można więc złapać przysłowiowe dwie sroki za jeden ogon.

 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015