Paryż dla dzieci - Atrakcje dla dzieci w Paryżu

Przyjęło się mówić, że Paryż to miasto zakochanych. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Francuzi sami z siebie są bardzo romantyczni. Jeśli dodamy do tego świetną kuchnię, a także takie atrakcje jak wieża Eiffla możemy nazwać to miasto europejską stolicą romantyzmu. Jednakże nie oznacza to też tego, że czegoś dla siebie nie znajdą tam ci, którzy udadzą się do Paryża bez drugiej połówki. Nie da się ukryć, że Paryż zauroczyć potrafi każdego bez względu na stan cywilny czy wiek. Oczywiście powodów do narzekań nie mogą mieć również dzieci, na których czeka tu wiele atrakcji. Co Paryż dla dzieci może w związku z tym zaoferować?

Disneyland

Przede wszystkim skupić się tutaj trzeba na parku rozrywki Disneyland. Oczywiście nie jest tajemnicą, że w rzeczywistości Disneyland nie leży w Paryżu, ale jest od niego oddalony o około trzydzieści kilometrów, to jednak wszyscy mieszkańcy stolicy Francji nie mają wątpliwości, że ten najpopularniejszy park rozrywki na świecie należy właśnie do nich. Przyjęło się w związku z tym, że miejscem lokalizacji Disneylandu jest właśnie Paryż. Dla dzieci jest to oczywiście ogromna atrakcja, którą ciężko jest przebić. Nie ma przecież dziecka, które nie utożsamiałoby się z jedną z postaci z bajek Walta Disneya. Było ich tak wiele, że każdy z pamięci wymieniłby przynajmniej kilkanaście, a może i więcej. Trudno dziwić się temu, że wiele dzieci marzy o tym, aby choć raz w życiu odwiedzić ten magiczny świat Walta Disneya.

Infrastruktura

Sam Disneyland to blisko sześćdziesiąt hektarów powierzchni, na które składają się parki Disneyland Park, Walt Disney Studios Park oraz Disney Village z kompleksem hotelowym. W parku znaleźć można pięć różnych stref, w tym krainy takie jak Aleja Główna, Kraina Dzikiego Zachodu, Kraina Przygód, Kraina Fantazji i Kraina Odkrywców. Z pewnością jest to w związku z tym miejsce dla dzieci idealne, choć i każda z osób starszych, która się tu znalazła, nigdy nie narzekała.

Park Asterixa

Paryż dla dzieci przygotował jednak więcej atrakcji aniżeli sam Disneyland. Wspomnieć tu trzeba choćby o położonym nieopodal Parku Asterixa, który otwarty został blisko trzydzieści lat temu. Każdy, kto zna tę postać, a nie ma chyba takich, co by jej nie znali, na pewno w tym miejscu znajdzie coś dla siebie. Miejsce to warto odwiedzić, tym bardziej że jest ono zlokalizowane w pobliżu Disneylandu. Nastawiając się na rozrywkę na najwyższym poziomie, można więc złapać przysłowiowe dwie sroki za jeden ogon.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019