Zakupy i jedzenie w Disneyland Paris

 1. Jakie są ceny jedzenia w restauracjach i kawiarniach znajdujących się na terenie Disneylandu?

  Na terenie Disneylandu znajdują się 63 punkty gastronomiczne - restauracje, lodziarnie, kawiarnie i małe kioski z przekąskami. Są one podzielone na trzy kategorie cenowe. Naleśnika z nutellą możemy kupić za niecałe 4 euro, lody od 3.5 euro, a zestawy obiadowe od około 15 euro wzwyż. Z jednej strony każdy powinien znaleźć coś na swoją kieszeń, z drugiej warto pamiętać, że na teren Disneylandu można przynosić swoje własne jedzenie i picie, co polecamy szczególnie przy mocno ograniczonym budżecie. Oficjalna strona internetowa disneylandparis.com zawiera wykaz wszystkich punktów gastronomicznych, wraz z wyszukiwarką, która pozwala je filtrować przez kryterium ceny. Na stronach takich jak tripadvisor.com można wyszukać opinie na temat poszczególnych miejsc i serwowanego tam jedzenia


 2. Co można zjeść w punktach gastronomicznych Disneyland?

  Każda z restauracji i kawiarni Disneyland jest unikatowa. Po pierwsze ma swój indywidualny charakter i wystrój, nawiązujący do świata Disneya, najświetniejszych lat Ameryki czy starego Paryża, ale także oferuje wyjątkowe menu. W parku znajdziemy restauracje z kuchnią włoską, francuską, amerykańską, pizzerie i burgerownie. Szczególną atrakcją dla najmłodszych mogą być punkty "dining with characters" w których można spotkać postaci z ulubionych kreskówek Disneya. Warto pamiętać, że we wszystkich z nich można zjeść potrawy wegetariańskie, koszerne, czy dostosowane do ewentualnych zaleceń medycznych - w takim przypadku wystarczy uprzedzić restaurację o swoich potrzebach.


 3. Do której są otwarte restauracje i kawiarnie w Disneylandzie?

  Każda z restauracji i kawiarni Disneyland ma swoje indywidualne godziny otwarcia. Warto o tym pamiętać i planując posiłek dowiedzieć się do której jest czynny dany punkt. Większość z restauracji jest czynnych do godziny 20, jednak niektóre z nich (np. Hakuna Matata) są zamykane już około godziny 17. Po godzinie 20 czynnych restauracji należy szukać raczej przy Main Street. W niektórych punktach przy zakupie przekąsek dostaniesz kupon na napój, który będziesz mógł wykorzystać przy okazji wizyty w wyszczególnionych na nim restauracjach - koniecznie zwróć uwagę, w jakich godzinach możesz go wykorzystać.


 4. Czy w Disneyland Paryż długo się czeka na jedzenie?

  Jest to zależne od paru czynników - w jakim okresie roku odwiedzisz paryski Disneyland i jakie miejsce wybierzesz. Warto pamiętać o zwyczajowych godzinach spożywania posiłków we Francji - pomiędzy godziną 12 a 14 z pewnością i kolejki, i czas oczekiwania na posiłek są dłuższe. Zawsze możesz udać się do jednego z wielu kiosków z przekąskami i kupić tam na szybko naleśnika czy jabłko, jednak przy odrobinie szczęścia posiłek w restauracji dostaniesz po parunastu minutach.


 5. Gdzie kupić pamiątki w Disneylandzie?

  Park Disneyland jest pełen zarówno dużych sklepów, jak i małych kiosków, w których można kupić pamiątki z wizyty. Kilka z nich znajduje się przy głównej alei (Main Street), jednak właściwie co krok można znaleźć wiele pomniejszych butików. We wszystkich z nich można znaleźć wspólną ofertę standardowych produktów, ale każdy ze sklepów oferuje coś specjalnego. Znajdziemy w ich między innymi zabawki, maskotki, koszulki i słodycze.


 6. Co warto kupić i w jakiej cenie są pamiątki?

  Ceny pamiątek zaczynają się już od 1 euro za które możemy kupić np. cukierki w pudełku ozdobionym nadrukiem z wybraną postacią Disney. Za 2 euro możemy kupić pocztówki, za 5 euro breloczki i tym podobne pamiątki. Maskotki to koszt od 10 do parudziesięciu euro. Właściwie nie ma górnego limitu cen - chętni na kryształową replikę Zamku Śpiącej Królewny mogą na niego wydać 15 000 euro, tak więc oferta sklepów i butików jest naprawdę bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Warto pamiętać, że sklepy Disneya możesz znaleźć w całym Paryżu i ceny niektórych artykułów mogą okazać się niższe.


 7. Jak długo są otwarte sklepy z pamiątkami w Disneylandzie?

  Sklepy z pamiątkami w Disney Village i przy Main Street w Parku Disneyland są otwarte aż do północy. Głównym miejscem na robienie zakupów jest galeria World of Disney, gdzie na powierzchni 1400 metrów kwadratowych znajdują się urocze butiki, które same w sobie stanowią niezapomnianą atrakcję. Trzeba wiedzieć, że pomniejsze sklepy i kioski rozrzucone na terenie całego parku mogą być zamykane wcześniej, między innymi ze względu na wieczorne pokazy. Warto pamiętać, że zakupy mogą być bezpłatnie dostarczone do hoteli na terenie parku.


 8. Czy na terenie Parku Disneyland można płacić kartą płatniczą?

  Na terenie Parku Disneyland można płacić kartą płatniczą - zarówno w sklepach, restauracjach, jak i kioskach. Dostępne są również bankomaty, możliwa jest też wymiana waluty.


 9. Co to jest Disney Village?

  Disney Village to miejsce pełne atrakcji, restauracji i magii, która trwa nawet po zamknięciu parków Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. Jeżeli masz ochotę na więcej zabawy, odwiedź wioskę, która ma wszystko czego zapragniesz. Kina, tańce, spektakle i rozmaite miejsca, gdzie możesz zjeść coś smacznego czekają na ciebie. Disney Village leży obok wejścia do parków, wstęp jest bezpłatny (z wyjątkiem na wejście na przedstawienie Buffalo Bill's Wild West Show... with Mickey and Friends). Możesz zrobić zakupy w sklepach z pamiątkami, pośpiewać w karaoke, pójść do kina i wiele, wiele więcej. Disney Village jest miejscem pełnym niewyczerpanej energii. Warto odwiedzić wioskę wieczorem, kiedy wszystkie budynki są pięknie oświetlone. Do Disney Village nie potrzebujesz biletu wstępu idealne miejsce dla tych co muszą pojechać z dziećmi do parku ale nie chcą korzystać z huśtawkowych atrakcji. 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015