Atrakcje i parki tematyczne Disneyland

 1. Na które atrakcje warto wybrać się w pierwszej kolejności?

  W parku Disneyland każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi przeżyją prawdziwą przygodę wśród ulubionych bohaterów Disneya, a dorośli obudzą w sobie dziecko. Atrakcje są bardzo różnorodne i dostosowane do upodobań każdego gościa parku. Jeżeli masz swojego ulubionego bohatera lub film animowany, warto odwiedzić atrakcje z nimi związane. Jesteś fanem kolejek i roller Costerów? Nie możesz przegapić Space Mountain: Mission 2! Zawrotna prędkość w ciemności, nagłe skręty i działo wystrzeliwujące wagoniki kolejki, dostarczą ci potężnej dawki adrenaliny. 36-metrowe działo pochodzi ze świata wykreowanego przez Juliusza Verne. Kolejką nie mogą jeździć dzieci poniżej 10 roku życia, kobiety w ciąży i osoby z problemami zdrowotnymi. Buzz Lightyear Laser Blast to świetna zabawa dla całej rodziny. Pomóż Buzzowi pokonać Zurga! Wskakuj na pokład i strzelaj z laseru zdobywając punkty przy każdym celnym strzale. Rejs w świecie Piratów z Karaibów zapewni wiele cudownych wspomnień. Kolejka Big Thunder Mountain jest kolejnym przystankiem dla żądnych wrażeń. Przejażdżka tunelami górniczymi, liczne zakręty i droga przez rzekę są doznaniami nie do zatarcia. Następnie udaj się do świata Indiany Jones'a. Roller coaster Indiana Jones and the Temple of Peril wzburzy twoją krew. Jeżeli jesteś fanem Alicji w krainie czerów, musisz wybrać się na filiżanki Szalonego Kapelusznika (Mad Hatter's Tea Cups) i do Labiryntu Alicji (Alice's Curious Labyrinth). Lot z Piotrusiem Panem (Peter Pan's Flight) zabierze cię do Nibylandii i z pewnością nie będziesz chciał z niej wracać. Warto zrobić przerwę w zwiedzaniu i obejrzeć widowiskową paradę Disney Magic on Parade (17:30 główna aleja koło zamku). Ulubieni bohaterowie z filmów Disneya porwą cię do wspólnej zabawy. Jeżeli chcesz zakończyć dzień mocnym akcentem, obejrzyj zapierający dech w piersi pokaz Disney Dreams. Uciekający cień Piotrusia Pana odwiedzi wiele światów z uniwersum Disneya, a kolorowe światła, fajerwerki, fontanny i buchający ogień tworzą magiczną atmosferę.


 2. Jak długie są kolejki do poszczególnych atrakcji na terenie Disneylandu?

  Poszczególne atrakcje na terenie Disneyland Paris są mniej lub bardziej lubiane i oblegane przez odwiedzających. Znajdziemy zarówno miejsca do których wejdziemy bez kolejki, ale też takie, w których czas oczekiwania może wynieść godzinę czy dwie. Przy planowaniu wyjazdu należy pamiętać, że najwięcej turystów odwiedza Disneyland w czasie wolnym od szkoły (wakacje letnie, ferie zimowe), z pewnością więc kolejki będą zdecydowanie mniejsze poza tym sezonem. Radzimy wybrać się poza weekendem. Długość kolejek zależy też od pory dnia – obłożenie atrakcji zmniejsza się wieczorem i w czasie zwyczajowych godzin posiłku we Francji (12-14). Aby uniknąć oczekiwania do najpopularniejszych atrakcji można skorzystać z bezpłatnej opcji Fast Pass, którą oferuje Park Disney. Czas czekania na wejście jest wyświetlany przed każdym z obiektów, jest też udostępniany i aktualizowany na bezpłatnej aplikacji Disneyland Paris.


 3. Czy istnieją ograniczenia zdrowotne, które mogą mi przeszkodzić w pełnym korzystaniu z atrakcji Disneyland?

  Niektóre z atrakcji mogą być nieodpowiednie dla osób chorujących na nadciśnienie, chorobę lokomocyjną czy epilepsję. Również kobiety w ciąży nie powinny korzystać z niektórych rozrywek na terenie Disneyland. Każda z atrakcji jest opatrzona tabliczkami ze stosownymi uwagami, które wskazują, przy jakich ograniczeniach zdrowotnych należy być ostrożnym w korzystaniu z niej. Bezpłatna mapka z wykazem obiektów także zawiera przypisy dotyczące przeciwwskazań - to samo znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej disneyland.com. Jak zawsze w takich sytuacjach warto zdać się na swój rozsądek, a przy dużych problemach ze zdrowiem zaplanować wycieczkę czytając uprzednio opisy każdej z oferowanych atrakcji i ułożyć swój plan tak, by jak najwięcej bawić się w przyjaznych dla Ciebie miejscach.


 4. Czy istnieją ograniczenia wiekowe, które mogą mi przeszkodzić w pełnym korzystaniu z atrakcji Disneyland?

  Większość obiektów Parku Disneyland nie kieruje się ograniczeniem wiekowym, jednak uczestnicy niektórych atrakcji muszą spełniać warunek wymaganego wzrostu. Przy planowaniu wycieczki warto zapoznać się z wykazem obiektów dostępnym na stronie disneylandparis.com. W opisie każdego z nich są podane wymagania wzrostu, czy ostrzeżenia skierowane do osób z problemami zdrowotnymi.


 5. Czy korzystanie ze wszystkich atrakcji Disneyland jest wliczone w cenę biletu?

  Zakup biletu uprawnia do swobodnego korzystania z WSZYSTKICH atrakcji znajdujących się na terenie obiektu (karuzele, roller Costery, labirynty, place zabaw etc.) z wyjątkiem dosłownie paru miejsc takich jak strzelnica i automaty do gier, w których należy uiścić drobne opłaty za możliwość oddania strzału czy skorzystania z maszyn


 6. Do której warto zostać w Parku Disneyland?

  Przede wszystkim warto poczekać i zostać przynajmniej do godziny 17.30 kiedy odbywa się parada postaci Disney, ale trzeba pamiętać, że w godzinach wieczornych atrakcje są zdecydowanie mniej oblegane, a kolejki krótsze. Warto też zobaczyć pokaz multimedialny "Uciekający cień Piotrusia Pana", który jest wyświetlany na głównym zamku Disneylandu o godzinie 23.


 7. Czy warto się wybrać do paryskiego Disneylandu kiedy pada deszcz?

  80% atrakcji w Disneylandzie to obiekty kryte - korzystanie z nich jest możliwe nawet w czasie niesprzyjającej pogody. Należy jednak pamiętać, że teren Parku jest duży, niezbędne będzie wtedy odpowiednie okrycie, buty i parasol, by swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi częściami.


 8. Mam już bilety i zakwaterowanie w Paryżu, w jaki inny sposób mogę się przygotować do wizyty w Disneylandzie?

  Z całą pewnością trzeba pamiętać o wygodnym ubraniu i obuwiu, tak by swobodnie korzystać z atrakcji i chodzić po dużym terenie Disneylandu. Jeśli mamy ograniczony budżet możemy przygotować i przynieść swoje własne jedzenie i napoje. Przed wizytą w Parku warto zapoznać się z mapami i harmonogramem pokazów (dostępne na stronie internetowej oraz na bezpłatnej aplikacji Disneyland Paris).


 9. Kupiłem bilet na jeden park Disneyland, czy mogę wyjść z niego i wrócić później?

  Tak, bilety wstępu do Disneyland są całodzienne, co znaczy, że parki można opuszczać i ponownie wracać na ich teren, oczywiście po ponownym okazaniu biletu.


 10. Chcę kupić bilety do Disneylandu drogą online, w jaki sposób mogę za nie zapłacić?

  Płatność za bilety musi być zrealizowana w trakcie zamawiania biletów drogą internetową. Można za nie zapłacić jedną z akceptowanych kart kredytowych - Visa, Eurocard/MasterCard, Diner's Club and American Express lub przelewem. Przyjmujemy płatność w złotówkach i w euro na stronie lekierfrance.com


 11. Co to jest Disney Village?

  Disney Village to miejsce pełne atrakcji, restauracji i magii, która trwa nawet po zamknięciu parków Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. Jeżeli masz ochotę na więcej zabawy, odwiedź wioskę, która ma wszystko czego zapragniesz. Kina, tańce, spektakle i rozmaite miejsca, gdzie możesz zjeść coś smacznego czekają na ciebie. Disney Village leży obok wejścia do parków, wstęp jest bezpłatny (z wyjątkiem na wejście na przedstawienie Buffalo Bill's Wild West Show... with Mickey and Friends). Możesz zrobić zakupy w sklepach z pamiątkami, pośpiewać w karaoke, pójść do kina i wiele, wiele więcej. Disney Village jest miejscem pełnym niewyczerpanej energii. Warto odwiedzić wioskę wieczorem, kiedy wszystkie budynki są pięknie oświetlone. Wstęp do Disney Village jest bezpłatny.


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015