Szkolna wycieczka do Paryża, Wersalu i Disneylandu 4 noce

PR_GRSZ4_A - Autokarem do Paryża, Wersalu i Disneylandu 4 noce
Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić  na niezapomnianą wycieczkę do Paryża! Pragniemy podzielić się z Wami magią tego miasta, odkryć jego piękno, historię i kulturę. Paryż jest pełen niesamowitych miejsc, które czekają na naszą eksplorację, a my chcemy, abyście byli częścią tej niepowtarzalnej przygody. Nasz plan wycieczki obejmuje odkrywanie najważniejszych zabytków Paryża, takich jak Wieża Eiffla, Luwr, Katedra Notre-Dame (niestety z daleka, bo przecież spłonęła), Plac Trocadero, wzgórze Montmartre i wiele innych. Będziemy także spróbować wyśmienitej francuskiej kuchni, spacerować po urokliwych uliczkach, cieszyć się widokiem Sekwany i poznawać tętniące życiem kawiarnie i sklepy. Wierzymy, że ta wycieczka będzie nie tylko okazją do poznania fascynujących miejsc, ale również do tworzenia pięknych wspomnień i spędzenia czasu w wspaniałym towarzystwie. Paryż ma wiele do zaoferowania i z pewnością stworzy dla nas niezapomniane chwile. Chcielibyśmy zapewnić Was o doskonałej organizacji i profesjonalnym podejściu do naszej wycieczki. Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia Wam niezapomnianego doświadczenia, dlatego starannie przygotowaliśmy logistycznie ułożony program spacerów po Paryżu, który umożliwi Wam poznanie najważniejszych atrakcji miasta. Nasze spacery będą odbywać się zawsze spokojnym tempem, dostosowanym do możliwości uczestników. Chcemy, abyście mieli czas na cieszenie się każdym miejscem, zatrzymanie się, by delektować się widokiem i słuchać opowieści naszych doskonałych lokalnych przewodników. Nasi przewodnicy posiadają duże doświadczenie i szeroką wiedzę na temat historii, kultury i tajemnic Paryża. Będą oni towarzyszyć Państwu, dzieląc się swoją pasją i odpowiedzią na Wasze pytania. Ponadto, dbamy o detale i komfort Waszego pobytu. Zadbaliśmy o wygodne zakwaterowanie, smaczne posiłki i płynny transport, abyście mogli skupić się na odkrywaniu Paryża bez zbędnych trosk.
Nasz zespół jest gotowy, by zapewnić Wam niezapomnianą przygodę w Paryżu.
1 dzień 
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Niemcy. Macie do wyboru przejazd nocny lub zamówić u nas nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Nocleg tranzytowy załączamy do dodatkowo płatnych opcji.
2 dzień 
Przyjazd do Centrum Paryża. Liczymy na to ze wasz przyjazd nie będzie zbyt późny i będziemy mogli jeszcze coś zobaczyć w Paryżu. Kierowcy na pewno skończyli czas pracy, zatem pojada do hotelu na odpoczynek. Zarezerwowaliśmy i wliczyliśmy w cenę ich szybszy pobyt w hotelu. W tym dniu będziemy poruszali się środkami komunikacji miejskiej. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Będzie on służył wszystkimi praktycznymi radami dotyczącymi pobytu w Paryżu. Zaplanowaliśmy pieszą trasę z przewodnikiem od Placu Concorde  do Mostu Aleksandra, obejmującą Duży i Mały Pałac oraz Pola Elizejskie.  Place de la Concorde, co oznacza po polsku Plac Zgody. Jest to chyba najbardziej znany plac Francji. To tutaj między innymi dnia 14 lipca każdego roku, prezydent republiki francuskiej, siedząc na trybunie wśród swoich ministrów, odbiera honory od delegacji zagranicznych i krajowych z okazji rocznicy zburzenia Bastylii. Dalej przechodząc przez Pola Elizejskie, jedną z najbardziej znanych ulic na świecie, będziemy mieli okazję podziwiać luksusowe butiki, eleganckie kawiarnie i piękne kamienice. Pola Elizejskie są również miejscem historycznym, gdzie odbywały się ważne wydarzenia polityczne i kulturalne. Będziemy mieli możliwość zatrzymania się przy Pomniku Charles'a de Gaulle'a, który upamiętnia postać tego prominentnego francuskiego przywódcy. Po drodze warto zwrócić uwagę na siedzibę słynnego domu mody Louis Vuitton. Louis Vuitton jest jednym z najbardziej znanych francuskich domów mody na świecie. To będzie piękny spacer po Polach Elizejskich. Dojdziemy do Łuku Triumfalnego. Łuk Triumfalny to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Paryża i jest poświęcony pamięci żołnierzy francuskich poległych podczas wojen napoleońskich. Pod Łukiem Triumfalnym w Paryżu znajduje się grób nieznanego żołnierza, który jest miejscem upamiętnienia poległych żołnierzy francuskich. Na grobie widnieje napis "ICI REPOSE UN SOLDAT FRANÇAIS MORT POUR LA PATRIE 1914-1918" (Tutaj spoczywa francuski żołnierz, który zginął za Ojczyznę 1914-1918).
Spacer potrwa 3 godziny i liczy ok. 2,5 km. Oto nasza trasa wycieczki: 

image
Obiadokolacja przy Łuku Triumfalnym. Restauracja self-service Monte Carlo.
https://monte-carlo.fr/  Restauracja położona niedaleko Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich, oferuje smaczne dania kuchni francuskiej w formie bufetu. Ta restauracja samoobsługowa jest popularna wśród turystów, ponieważ można tam spróbować różnorodnych potraw i dań tradycyjnej francuskiej kuchni (obiadokolacja wliczona  w cenę  wycieczki). Na kolacji spotkamy naszych kierowców,aby zawieźli was do hotelu. Przejazd  do hotelu. Zakwaterowanie. 1 1 Nocleg w hotelu.
3 dzień  
Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem.
Temat wycieczki  - Dzielnica Łacińska i historia najstarszej części Paryża. Dzielnica Łacińska jest drugą najstarszą po Cite częścią miasta. Quartier Latin powstało za czasów panowania Rzymian jako dzielnica z wąskimi, brukowanymi uliczkami. W średniowieczu lewy brzeg Sekwany zapełnił się od kolegiów, uniwersytetów, studentów i kojarzony jest z nimi po dzień dzisiejszy. Ze względu na wszechobecną w tamtych czasach łacinę, dzielnica została ochrzczona jako „łacińska”. Nasz spacer rozpoczniemy od Ogrodów Luksemburskich, podejdziemy do Panteonu – o  monumentalnej sylwetce z wyrazistą kopułą. Geneza powstania budowli wiąże się z osobą króla Ludwika XV. W 1744 roku, podupadł on na zdrowiu i przerażony wizją śmierci, złożył dwie przysięgi. Pierwszą z nich była obietnica wobec swojej żony, Marii Leszczyńskiej, że nigdy już jej nie zdradzi. Drugim przyrzeczeniem było wzniesienie świątyni na cześć św. Genowefy, w miejscu gdzie w 857 roku została zburzona bazylika, w której pochowano patronkę miasta. Ludwik XV wyzdrowiał i musiał dotrzymać złożonych obietnic. Co prawda, nie udało mu się do końca zachować wierności wobec żony i Maria Leszczyńska musiała tolerować kolejne faworyty Ludwika w Wersalu. Po pokonaniu choroby, król zaczął zbierać fundusze na budowę kościoła….
Rozpoczęcie kary muzealnej. Wejdziemy do środka Panteonu - bilet z rezerwacja wliczony w cenę  wycieczki. Posłuchamy historii o naszej rodaczce Marii Skłodowskiej-Curie, pierwszej kobiecie pochowanej w Panteonie. Zobaczymy słynną Sorbonne. Wejdziemy do kościoła Świętego Seweryna. Spacer potrwa 3 godziny i liczy ok. 2,5 km. Oto nasza trasa wycieczki:

 image
Podążając dalej z przewodnikiem dojdziemy do serca historycznego Paryża  - wyspy La Cite. Podejdziemy jak najbliżej Katedry Notre Dame. Wejdziemy do Świętej Kaplicy – Sainte Chapelle. Bilet z rezerwacją wliczony w cenę wycieczki. Wizytówką Sainte Chapelle są jej finezyjne witraże, wysokie na 15 metrów, zajmujące łączną powierzchnię 618 metrów kwadratowych. Wypełniają wnętrze kolorowym światłem, głównie czerwienią i błękitem. Na 1164 witrażach przedstawiono sceny biblijne, m. in. stworzenie świata, dotarcie narodu żydowskiego do Ziemi Obiecanej, czy życie Chrystusa. Większa część witraży pochodzi z XIII wieku, są to najstarsze zachowane egzemplarze. Szczególny zachwyt wzbudza żółto-zielona rozeta ukazująca sceny Apokalipsy.  Spacer potrwa 3 godziny i liczy ok. 2,5 km. Oto nasza trasa wycieczki:

image
Obiadokolacja na Rivoli wliczona w cenę podstawową wycieczki.
Czas wolny. Ulica Rivoli jest również popularnym miejscem dla spacerowiczów i miłośników mody, którzy chcą poczuć elegancję i atmosferę Paryża. Jej centralne położenie sprawia, że jest łatwo dostępna i stanowi idealne miejsce do odkrywania miasta.
Spacer z przewodnikiem zakończymy w Luwrze. Zwiedzanie Luwru odbędzie się z audio przewodnikiem w języku polskim. Bilety z rezerwacją i audio przewodnik wliczone w cenę wycieczki. Czas zwiedzania Luwru przewidujemy na około 3 -4  godziny.  https://www.youtube.com/watch?v=h3-QJQtnBhE&t=72s
Wieczorem spotkanie z przewodnikiem i przejazd na Montmartre. Montmartre to malownicze wzgórze w północnej części Paryża, które słynie z pięknych widoków na miasto oraz artystycznej atmosfery. W XIX wieku był popularnym miejscem spotkań dla artystów, którzy zamieszkiwali w okolicy. W tamtych czasach Montmartre było centrum sztuki awangardowej, a na placu du Tertre można było spotkać takich artystów jak Pablo Picasso, Amedeo Modigliani, czy Henri Matisse. Do dziś na placu du Tertre wystawiają swoje prace uliczni artyści. Znajduje się tam wiele atrakcji turystycznych, w tym Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego. W czasach, gdy Montmartre był jeszcze wsią położoną poza granicami Paryża, stał się on schronieniem dla wielu artystów i twórców. W tym okresie zaczęły się na Montmartre pojawiać pierwsze kabarety, takie jak "Le Moulin Rouge" czy "Le Lapin Agile".   
Spacer potrwa 3 godziny i liczy ok. 2,5 km. Oto nasza trasa wycieczki:

image
Praca przewodnika  w tym dniu 9 godzin. Powrót do hotelu.
2 Nocleg w hotelu.
4 dzień  
Śniadanie w hotelu.
Dzień królewski - wycieczka do Pałacu Wersalskiego. To jedno z najbardziej majestatycznych miejsc we Francji i prawdziwy klejnot architektoniczny. Wygodny autokar zapewni nam przejazd do Pałacu Wersalskiego.
Podczas naszej wycieczki będziemy mieli okazję zwiedzić piękne wnętrza pałacu, które były niegdyś rezydencją królów Francji. Poznamy historię pałacu oraz jego znaczenie dla historii Francji.  https://www.youtube.com/watch?v=YvYmAS0glrs
Zwiedzanie Pałacu Wersalskiego zaplanowaliśmy z audio przewodnikiem w języku polskim (wliczony w cenę wycieczki). Dzięki nim będziemy mogli słuchać opisów poszczególnych sal i pomieszczeń, a także dowiedzieć się fascynujących historii związanych z pałacem i jego mieszkańcami. Audioprzewodniki są wygodne i umożliwiają każdemu uczestnikowi zwiedzanie pałacu we własnym tempie. Nasza trasa obejmie najważniejsze pomieszczenia i sale pałacowe, takie jak Galeria Lustrzana, Apartamenty Królewskie, Kaplica Królewska i wiele innych. Będziemy mieli również czas na spacer po pięknych ogrodach pałacowych, gdzie można podziwiać fontanny, aleje i kwiatowe kompozycje. Specjalnie wybraliśmy datę na pokaz 55 fontann i basenów, aby podziwiać ich 600 gier wodnych, wprawionych w ruch za pomocą klucza do liry przez artystycznych projektantów fontann z Pałacu Wersalskiego. Najwięksi kompozytorzy baroku, od Lully'ego po Haendla, będą Wam  towarzyszyć w królewskim spacerze w rytmie muzyki.
https://www.youtube.com/watch?v=W6xQCLveb34&t=7s
Wstęp do pałacu wersalskiego i na spektakl tańczących fontann w rytmie muzyki wliczone w cenę wycieczki.
Powrót do centrum Paryża około godz. 14:00.
Czas pozwoli nam w ramach karty muzealnej na zwiedzenie albo muzeum Orsay albo  muzeum Armii. Jest jeszcze jedno rozwiązanie jeśli pozostaniecie w muzeum Orsay nie więcej, jak 1 godzinę to zdążymy do muzeum Armii i Grobu Napoleona na ostatnia rezerwacja o godz 16.
Zatem do wyboru: Autobus zostawi nas przy muzeum Armii, gdzie spotka nas miejscowy przewodnik. Jest to fascynujące miejsce, które zawiera w sobie bogatą historię militarną Francji, a także jest ono dedykowane postaci wielkiego wodza - Napoleona Bonaparte. Grobowiec Napoleona znajduje się w Hotelu des Invalides, który jest częścią Muzeum Armii. W samym grobowcu znajduje się sarkofag z ciałem Napoleona, otoczony pięknym i majestatycznym wystrojem. W Muzeum Armii znajduje się również wiele innych ekspozycji związanych z okresem napoleońskim. Można zobaczyć oryginalne mundury, uzbrojenie, mapy, medale i inne przedmioty związane z tym okresem historycznym. Wiele z tych eksponatów odnosi się bezpośrednio do postaci Napoleona i jego kampanii militarnych.
Pamiętajcie, że Muzeum Armii jest popularnym miejscem, więc zarezerwujemy bilety z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek i zagwarantować sobie spokojne zwiedzanie (wliczone w cenę wycieczki). https://www.youtube.com/watch?v=elnbfmDi0T0&t=9s
Lub
Autobus zostawi nas przy  Muzeum Orsay, kliknij tutaj i zobacz jak ciekawe jest to muzeum
Bilet wstępu wliczony w cenę wycieczki. Budynek muzeum jest łatwo rozpoznawalny ze względu na swoją charakterystyczną architekturę.  Muzeum Orsay to renomowane muzeum sztuki, które mieści się w dawnym dworcu kolejowym i specjalizuje się w kolekcji dzieł sztuki z okresu od 1848 do 1914 roku. Znajdują się tam niesamowite zbiory dzieł impresjonistycznych, postimpresjonistycznych, realistycznych i innych, które przyciągają wielu miłośników sztuki. Dopełnieniem wieczoru będzie wjazd na Łuk Triumfalny, którego taras pozwala cieszyć się zapierającym dech w piersiach nocnym widokiem miasta. Łuk Triumfalny jest oświetlony wieczorem, co nadaje mu wyjątkowego uroku i sprawia, że jest jeszcze bardziej imponujący (wjazd na Łuk Triumfalny wliczony w cenę wycieczki). Praca przewodnika w tym dniu 6 godzin.
Obiadokolacja przy Łuku Triumfalnym. Restauracja self-service Monte Carlo. https://monte-carlo.fr/    (obiadokolacja wliczona  w cenę  wycieczki).
Powrót do hotelu.
3 Nocleg w hotelu.
5 dzień 
Śniadanie w hotelu.
Paryż Elegancki  - wycieczka z przewodnikiem w której, Paryż jawi się jako miasto pełne szyku, blichtru i elegancji. W czasie naszego spaceru przyjrzymy się Operze Paryskiej i Comédie-Française, przejdziemy przez ulicę Pokoju i Plac Vendome. Warto zobaczyć pachnące muzeum perfum Fragonarda. Fragonard proponuje bogaty wybór pachnideł, mydeł, olejków i innych kosmetyków, a dzięki wizycie w muzeum poznasz fascynującą historię perfum. Wstąpimy do Galerii Lafayette to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych domów towarowych w Paryżu. Znajduje się ono w samym sercu miasta, na Bulwarze Haussmanna. Sam budynek Galerii Lafayette jest również imponujący. Jego wnętrze zachwyca pięknym wystrojem, kryształowymi żyrandolami, szklanymi kopułami i elegancką architekturą. To prawdziwa uczta dla oczu i doskonałe miejsce dla miłośników mody i designu. Pozostawimy tam Wam trochę czasu wolnego. https://www.youtube.com/watch?v=wb5B1csHjIE Spacer potrwa 3 godziny i liczy ok. 3,5 km. Oto trasa wycieczki:

image
Obiadokolacja przy Łuku Triumfalnym  wliczona w cenę  wycieczki.
Wieczorem  wycieczka wokół wieży Eiffla - zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem . Udamy się na Plac Trocadero, następnie na Plac Warszawy. To wyjątkowy plac. Można powiedzieć, że nigdy tutaj nie przychodzi listonosz. W tym miejscu nie ma żadnego budynku, nie ma więc żadnego adresu. Plac ten jest za to jedną z najciekawszych wizytówek naszego kraju. W roku 1918, wiele osób spośród polskiej arystokracji mieszkało we Francji i miało tu wielu przyjaciół. Dlatego, aby uczcić odzyskanie niepodległości przez nasz kraj po 123 latach zaborów nazwano go Placem Warszawy.
Spacer potrwa 3 godziny i liczy ok. 2,5 km. Oto nasza trasa wycieczki:

image
Wjazd na wieżę Eiffla to niezapomniane wrażenie, które trzeba doświadczyć na własnej skórze. Z wieży Eiffla można podziwiać panoramę miasta, szczególnie piękną wieczorem, gdy wszystkie światła są już zapalone. Zwiedzając Wieżę Eiffla, mamy do dyspozycji trzy platformy widokowe usytuowane kolejno na wysokościach 57 m, 115 m i 275 m. My wjedziemy na sam szczyt. Bilet wliczony w cenę wycieczki.
Tuż przy wieży znajduje się największa kampania statków na Sekwanie – Bateaux Parisiens. Właśnie ją wybraliśmy dla Was, szczególnie ze względu na dolny pokład, gdzie można posłuchać komentarza w języku polskim o mijanych zabytkach. Rejs po Sekwanie z kampanią Bateaux Parisiens: Rejs po Sekwanie to doskonały sposób na zrelaksowanie się i podziwianie piękna miasta z perspektywy rzeki.  W trakcie kursu statkiem Parisiens Bateaux  przepłyniecie pod 15 mostami i obejrzycie najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy Sekwany. Bogato oświetlone budynki, szum rzeki i niezwykły magiczny nastrój na długo pozostaną w pamięci. Bilet wliczony w cenę wycieczki. Praca przewodnika  w tym dniu 9 godzin.  Powrót do hotelu.
4 Nocleg w hotelu.
6 dzień  
Śniadanie w hotelu. Złożenie bagaży w autokarze. Poranny wyjazd do Disneylandu. Całodzienny pobyt w parku Disneyland. Wszystkie atrakcje wliczone w cenie biletu. Obiadokolacja w parku.  Wieczorem powrót do Polski . Przejazd nocny.
7 dzień  
Przyjazd dosyć późno do Polski.


O nas LEKIER FRANCE TOURS - numer konta - adres
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 5 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 6 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 7 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 8 dniowa wycieczka
Kontakt
Warunki sprzedaży
Ważne informacje dla turysty
Szkolna wycieczka do Paryża, Wersalu i Disneylandu 4 noce
Jak zwiedzać paryskie muzea z kartą muzealną.
Muzea w Paryzu
Muzea gratis do 26 lat
Audioguide w języku polskim
Audio przewodnik po Bazylice Sacre Coeur
Filmiki o Paryżu
Transport w Paryżu
Turystyczne trasy paryskich autobusów
Co warto zobaczyć w Paryżu ?
Paryż dwóch wysp i Sekwany - trasa i historia
Wzdłuż Pól Elizejskich spacer - trasa i historia
Wokół Wieży Eiffla - trasa i historia
Elegancki Paryż - trasa i historia.
Poloniki w Paryżu - polski Paryż
Zamki Loary
Zamki Loary i Mont Saint Michel
Montmartre - trasa i historia.
Paryż - Dzielnica Łacińska - trasa i historia.
Z Warszawy - godziny wylotów do Paryża.
Z Wrocławia - godziny wylotów do Paryża.
Z Poznania godziny wylotów do Paryża.
Z Gdańska godziny wylotów do Paryża.
Z Krakowa - godziny wylotów do Paryża.
Hotel Ambassadeur
Paryż dla dzieci - Atrakcje dla dzieci w Paryżu
Disneyland, gdzie jest? jak dojechać metrem lub samochodem?
Najlepsze atrakcje Disneyland
Sklepy z pamiątkami w Disneyland
Disneyland, czy naprawdę warto zwiedzać?
Atrakcje w parku Disneyland
Jak dojechać i co zobaczyć w Disneylandzie?
10 najlepszych restauracji w Disneyland Resort Paris
Bilet do Disneylandu ile kosztuje?
Wykaz restauracji Disneyland Paris - gdzie najlepiej zjeść
Wszystko o restauracjach w Disneyland
Tanie hotele i zakwaterowanie w Paryżu
Jak dojechać z lotniska Beauvais do Paryża?
Noclegi w Paryżu - Baza noclegowa w Paryżu
Wycieczki do Francji - Gdzie się wybrać?
Last minute do Paryża – Warszawa - Paryż
PROMOCJE
Afiliacja
Umowa afiliacyjna
Metro
Bilety do Parku Asterix
Spis wszystkich restauracji w Parku Asterix
Restauracje w Parku Asterix
Atrakcje Parku Asterix
Jak dojechać do parku Asterix?
Najlepsze atrakcje Parku Asterix
Bilety do Disneyland Paris Resort
Galeria Lafayette
Oferta szkolna
Paryż
Krystyna Mazurówna o Luwrze
Krystyna Mazurówna o panoramie Paryża
Wieża Eiffla
Szkoła Wojskowa w Paryżu
Stroje Moulin Rogue
Ślub w Paryżu
Pytania i odpowiedzi

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2023