8 dni - Wycieczka do Disneylandu, innych parkow Paryża - dojazd własny - kod : 8_PARKI

Nasza oferta

Cena lotniczej ośmiodniowej wycieczki do parków rozrywki w Paryżu obejmuje:

  • 7 noclegów  w hotelu***  ze śniadaniami (Ibis, B&B)
  • 2 bilety wstępu na 2 dni do parku Disneyland i Walt Disney Studio
  • bilet wstępu do parku Asterix lub bilet do parku la Villette i kina sferycznego.
  • bilet wstępu do parku wodnego Aqaboulevard Paris  
  • bilet wstępu do muzeum figur woskowych Grevin
  • bilet na rejs po Sekwanie
  • opiekę francusko-polskiego biura w czasie pobytu
  • ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA
  • taksę klimatyczną 8 dniowa wycieczka do Disneylandu, parku Asterixa, Aquaparku, muzeum figur woskowych - dojazd własny. Kod: 8_PARKI
 
Wyjazd do krainy Disneya i paryskiego Asterix pozwoli naszym klientom spędzić pełne radości i zabawy dni. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy szalonych karuzel, dzieci marzące o pamiątkowym zdjęciu z Kaczorem Donaldem, a także Ci, którzy chcą spełnić sny swoich pociech, a samemu poprzestać na filiżance kawy i ciastku. Bilety do Disneyland i Asterixa lub w okresie , w którym jest zamknięty do parku La Villette, do  sferycznego kina Geode, do podwodnej lodzi   dojazdy, ceny, rezerwacje – wizja organizacji takiego wypadu może zniechęcać, dlatego powierz go zaufanemu biuru podróży Lekier. Polecamy zapoznać się z przygotowanym przez nas FAQ, w którym odpowiadamy na pytania, jakie są ceny posiłków w restauracjach i kawiarniach, a także dajemy szereg wskazówek na uniknięcie kolejek do kas i atrakcji we francuskich parkach rozrywki. 
 
Dzień 1
Przylot do Paryża. Transfer do hotelu (dodatkowo płatna opcja). Nocleg.
Aby wprowadzić się w wyjątkowy klimat Paryża, proponujemy samochodowy objazd połączony z Panoramą miasta (wliczony w cenę wycieczki). Trasa panoramicznej wycieczki prowadzi drogą Napoleona od Łuku Triumfalnego, przez Pola Elizejskie do Placu Concorde. Przejeżdżamy obok Pałacu Sprawiedliwości, obok Conciergerie i gmachu paryskiej Opery Garnier. Podczas City Tour Paryż docieramy również do Pałacu Inwalidów, Placu Trocadero i wieży Eiffel. W trakcie samochodowej panoramy miasta robimy przystanki w pobliżu najważniejszych obiektów turystycznych. Zatrzymujemy się, aby lepiej przyjrzeć się francuskim zabytkom i zrobić zdjęcia. Opowieści o francuskiej stolicy, jej historii i wiele ciekawych anegdot z pewnością umilą czas. W zależności od godzin przylotów do Paryża  i wylotów z Paryża,  City Tour organizujemy pierwszego lub ostatniego dnia pobytu.

Dzień 2 
Śniadanie w hotelu. Bilet do parku Disneyland
(wliczony w cenę wycieczki). Rano transfer (dodatkowo płatna opcja) do parku rozrywki Disneyland Paris. W parku Disneyland każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi przeżyją prawdziwą przygodę wśród ulubionych bohaterów Disneya, a dorośli obudzą w sobie dziecko. Atrakcje są bardzo różnorodne i dostosowane do upodobań każdego gościa parku. Jeżeli masz swojego ulubionego bohatera lub film animowany, warto odwiedzić atrakcje z nimi związane. Jesteś fanem kolejek i roller coasterów? Nie możesz przegapić Space Mountain: Mission! Zawrotna prędkość w ciemności, nagłe skręty i działo wystrzeliwujące wagoniki kolejki, dostarczą ci potężnej dawki adrenaliny. 36-metrowe działo pochodzi ze świata wykreowanego przez Juliusza Verne. Kolejką nie mogą jeździć dzieci poniżej 10 roku życia, kobiety w ciąży i osoby z problemami zdrowotnymi. Buzz Lightyear Laser Blast to świetna zabawa dla całej rodziny. Pomóż Buzzowi pokonać Zurga! Wskakuj na pokład i strzelaj z laseru zdobywając punkty przy każdym celnym strzale. Rejs w świecie Piratów z Karaibów zapewni wiele cudownych wspomnień. Kolejka Big Thunder Mountain jest kolejnym przystankiem dla żądnych wrażeń. Przejażdżka tunelami górniczymi, liczne zakręty i droga przez rzekę są doznaniami nie do zatarcia. Następnie udaj się do świata Indiany Jones'a. Roller coaster Indiana Jones and the Temple of Peril wzburzy twoją krew. Jeżeli jesteś fanem Alicji w krainie czarów, musisz wybrać się na filiżanki Szalonego Kapelusznika (Mad Hatter's Tea Cups) i do Labiryntu Alicji (Alice's Curious Labyrinth). Lot z Piotrusiem Panem (Peter Pan's Flight) zabierze cię do Nibylandii i z pewnością nie będziesz chciał z niej wracać. Warto zrobić przerwę w zwiedzaniu i obejrzeć widowiskową paradę Disney Magic on Parade (17:30 główna aleja koło zamku). Ulubieni bohaterowie z filmów Disneya porwą cię do wspólnej zabawy. Jeżeli chcesz zakończyć dzień mocnym akcentem, obejrzyj zapierający dech w piersi pokaz Disney Dreams. Uciekający cień Piotrusia Pana odwiedzi wiele światów z uniwersum Disneya, a kolorowe światła, fajerwerki, fontanny i buchający ogień tworzą magiczną atmosferę. (tekst Sara - warto w Paryżu)
Zobacz wykaz restauracji w Parku Disneyland - gdzie najlepiej zjeść w Disneylandzie.
Są one podzielone na trzy kategorie cenowe. Naleśnika z nutellą możemy kupić za niecałe 4 euro, lody od 3.5 euro, a zestawy obiadowe od około 15 euro wzwyż. Z jednej strony każdy powinien znaleźć coś na swoją kieszeń, z drugiej warto pamiętać, że na teren Disneylandu można przynosić swoje własne jedzenie i picie, co polecamy szczególnie przy mocno ograniczonym budżecie. Transfer z parku Disneyland do hotelu (dodatkowo płatna opcja). Nocleg.
 
Dzień 3
Śniadanie w hotelu.
Bilet do parku Asterix (wliczony w cenę wycieczki). Rano transfer (dodatkowo płatna opcja) do parku rozrywki Asterix . Wielbiciele mocnych wrażeń będą zachwyceni atrakcjami, jakie znajdują się w Parku Asterix. Do najlepszych roller coasterów należy z pewnością Ozyrys, kolejka nawiązująca do starożytnego Egiptu. Zawrotna prędkość, nagłe skręty, pętle i brak podłoża pod stopami, czynią z Ozyrysa numer jeden parku dla większości gości. Kolejną atrakcją jest Piorun Zeusa – Tonnere de Zeus, czyli największy drewniany roller coaster z Europie. Jest bardzo szybki, aż wagoniki kolejki trzęsą się na zakrętach. Goudurix jest górską kolejką z 7 pętlami i bardzo miesza w głowie. Koń Trojański – La cheval de Troie, jest platformą, która buja się z dołu do góry w dość szybkim tempie. Dla mniej odważnych dobrym rozwiązaniem będzie Ikar – Le Vol d'Icare, mniejszy roller coaster, dostarczający dobrą zabawę i odrobinę napięcia. Ciekawą atrakcją jest Hydra, której wagoniki kręcą się wokół własnej osi na trzy różne sposoby. Park Asterix posiada również wodne atrakcje. Do najciekawszych należy Romus i Rapidus, spływ rwącą rzeką, który porwie każdego. Menhir Express i Grand Splatch zmoczą cię od stóp do głów. Atrakcjami dla najmłodszych gości są Enigmatix, Aerodynamix, Lavomatix i Hydrolix, ich rozmiar i tempo dostosowane są do małych dzieci. Wspólną rozrywką dla całej rodziny będzie zjazd La Traxe du Hourra, przepłynięcie rzeczki w La Riviere d'Elis i obracające się kociołki Les Chaudrons. Dla chwili wytchnienia warto udać się na pokaz tresury delfinów. Trwa on około 20 minut, w czasie których delfiny skaczą, czy odbijają piłkę w rytm muzyki. Innym ciekawym pokazem jest spektakl o kradzieży „Mona Lizy”. Możesz się także przyjrzeć szkoleniu rzymskiego legionu, w trakcie którego 8 aktorów wykonuje rozmaite akrobacje cyrkowe. Oba pokazy trwają po 30 minut. Gratką dla dzieci i wiernych fanów komiksu będzie wioska Galów, gdzie można spotkać Asterixa, Obelixa, Panoramixa, Falbalę i innych mieszkańców osady. Atrakcje parku są różnorodne i z pewnością każdy gość znajdzie coś dla siebie. (tekst Sara - warto w Paryżu) . Transfer z parku Asterix do hotelu (dodatkowo płatna opcja). Nocleg.
 
Park Asterix czynny jest od maja do września, z przerwami. Pobyt w  parku Asterix, gdy jest zamknięty zamieniamy na pobyt w  parku La Villette ze wstępem do łodzi podwodnej i sferycznego kina la Geode. Park la Villette to największy w Europie  kompleks naukowo - edukacyjny. Na trzech poziomach znajdują się stałe ekspozycje związane z matematyką, fizyką, techniką i astronomią. Osobna część przeznaczona jest dla dzieci, które poprzez zabawę mogą zgłębiać tajniki otaczającego świata. Centrum obejmuje także planetarium, akwarium, bibliotekę i tereny rekreacyjne. Na terenie parku  wystawiona jest francuska łódź podwodna L`Argonaute. Okręt w okresie swojej służby dziesięciokrotnie opłynął ziemię. W 1989 roku, ważąca 400 ton jednostka została przetransportowana do parku i udostępniona dla zwiedzających jako muzeum. Do atrakcji parku de la Villette należy La GEODE - to sala kinowa, zbudowana w kształcie kuli i z zewnątrz pokryta ponad 6 tysiącami wypolerowanych, stalowych płytek. Wewnątrz znajduje się kino ze sferycznym ekranem o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Zobaczymy  tu specjalnie przygotowany  film o tematyce przyrodniczej lub naukowej.  
 
Dzień 4 
Śniadanie w hotelu.
Bilet do parku Walt Disney Studios (wliczony w cenę wycieczki). Rano transfer do parku rozrywki (dodatkowo płatna opcja).  Parku Walt Disney Studios. Po wspanialej zabawie w Disneyland Park i Asterix zapraszamy do Walt Disney Studios  do  świata magii filmów Disneya. Park Walt Disney Studios podzielony jest na 4 strefy, przedstawiające powstawanie różnego typu filmów. W Akademii Filmów Disneya można poznać tajniki powstawania słynnych kreskówek, tuz obok dwie atrakcje dla młodszych turystów - mały rollercoaster z Nemo i wyścigi aut. W Walt Disney Studios przeniesiesz się  wprost na plan filmowy, gdzie czekają niezwykłe przygody, mrożące krew w żyłach sceny, brawurowe pokazy kaskaderskie, sceny z filmów akcji i powstawanie efektów specjalnych  filmów. jak Armageddon. Szczególnie polecamy wizytę w Catastrophe Canyon - realistyczną inscenizacja wielkich katastrof i Tower of Terror – spada winda w tajemniczym hotelu, trzęsie się ziemia, wybucha ogień, potem potężna  powódź zalewa wszystko dookoła. Po chwili po zniszczeniach nie ma już śladu, cóż  to tylko czar kina! Transfer (dodatkowo płatna opcja) z parku Disneyland do hotelu. Nocleg.  

 Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Zaopatrzeni w bilety metra proponujemy samodzielny spacer wokół wieży, zakończony wjazdem i obiadem na wieży Eiffel.
Obiad i wstęp na Wieżę Eiffela
 
(dodatkowo płatna opcja). Obiad na wieży Eiffela może stać się jedną z głównych atrakcji wyjazdu do Paryża. Restauracja 58 Tour Eiffel to nie tylko menu obejmujące   dania kuchni francuskiej, ale też imponujący widok na panoramę miasta. W restauracji można wybierać potrawy bazujące na mięsach, rybach, czy owocach morza, a kelner chętnie pomoże wybrać do tego odpowiednie wino. Taki obiad to nie tylko niezapomniane doznania smakowe, ale też świetny sposób na poznanie kultury i słynącej na cały świat kuchni francuskiej. 

Tuz przy wieży znajduje się  przystań spacerowych statków po Sekwanie. Podczas rejsu po Sekwanie pokładzie statku Bateaux Parisiens przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki. Czas trwania wycieczki około godziny. Bilet na rejs po Sekwanie (wliczony w cenę wycieczki). 
Po wycieczce statkiem po Sekwanie proponujemy samodzielny spacer po Polach Elizejskich aż do Łuku Triumfalnego. Proponujemy dwudaniowa obiadokolacje w restauracji samoobsługowej przy Łuku Triumfalnym (opcja dodatkowo płatna - warto!). Oto przykładowe dwudaniowe (przystawka lub deser + danie główne) menu: Przystawki (do wyboru): 1/2 awokado w sosie vinaigrette, pasztet wiejski, sałatka „ Monte Carlo (szynka, ser, pomidory, kukurydza). Danie główne (do wyboru): duszona wołowina z papryką, panierowany kotlet z indyka w sosie grzybowym, potrawka z kurczaka w musztardzie po staroświecku, filet rybny w estragonie z ryżem Basmati. Deska serów. Desery (do wyboru): ciasto francuskie z gruszką, jogurt z jagodami, jogurt z brzoskwiniami, karmelowy krem. Samodzielny powrót metrem do hotelu. Nocleg.

Dzień 6
Śniadanie w hotelu. Zaopatrzeni w bilety metra proponujemy samodzielny spacer po Wielkich Bulwarach Paryskich. Przyjrzymy się Operze Paryskiej i Comédie-Française, przejdziemy przez ulicę Pokoju i Plac Vendome. Warto zobaczyć pachnące muzeum perfum Fragonarda (wstęp gratis). Fragonard proponuje bogaty wybór pachnideł, mydeł, olejków i innych kosmetyków, a dzięki wizycie w muzeum poznasz fascynującą historię perfum. Zapraszamy do muzeum figur woskowych Grevin (bilet wliczony w cenę wycieczki). W muzeum Grevin w Paryżu spotkasz woskowe podobizny postaci historycznych i bohaterów kreskówek, obejrzysz całe sceny przybliżające najważniejsze wydarzenia francuskie – umierającą na stosie Joannę d'Arc  lub scenę uśmiercenia Henryka IV. Grevin to niepowtarzalna okazja aby na chwilę przenieść się do świata wybitnych i sławnych ludzi. Tylko tutaj w jednym miejscu spotkasz woskowe sobowtóry do złudzenia przypominające prawdziwych ludzi. Proponujemy obiad w restauracji samoobsługowej przy Łuku Triumfalnym (opcja dodatkowo płatna).
Po południu proponujemy  samodzielny spacer na wzgórze Montmartre. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm. Wśród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy. Zwiedzanie Montmartre proponujemy zakończyć  w bazylice Sacre Coeur.
Właśnie tu w najwyższym punkcie Paryża, w sercu dzielnicy artystów Montmartre, na placu du Tertre, zapraszamy na kolację w restauracji La Crémaillère
(dodatkowo płatna opcja). Przyjemną atmosferę zapewnia wystrój z początku ubiegłego wieku i ornamentyka z okresu Belle Epoque. Posiłek można spożyć w cieniu kasztanowców, w należącym do restauracji ogródku, jednym z piękniejszych w Paryżu. Szef kuchni serwuje dania tradycyjnej kuchni francuskiej, jak i dania z owoców morza. Menu Renoir  Przystawki (do wyboru): sałatka Hiszpańska (serca karczochów, papryka, szynka, chorizo)lub mus warzywny i papryka faszerowana tuńczykiem lub zupa cebulowa lub 6 ślimaków prosto z Burgundii. Danie główne(do wyboru): Skrzydełka i pałki marynowane w sosie grillowym lub wołowina(Bourguignon) po staroświecku Zapiekanka rybna w sosie z białym winem Domowy makaron z świeżą bazylią Deser (do wyboru): Bavarois - ciastko z musem malinowym Krem karmelowy (Crème Caramel) lub deska serów. Napoje: Kir, 1/4 czerwonego wina w dzbanku. Samodzielny powrót metrem do hotelu. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Zaopatrzeni w bilety metra wyruszamy do parku wodnego w Paryżu. Le parc aquaticque Aquaboulevard to największy w Europie aquapark, o powierzchni 7000 m2. Położony na południu Paryża, ma bardzo dogodny dojazd dwiema liniami metra. Bilet wstępu do parku wodnego Aquaboulevard w Paryżu (wliczony w cenę wycieczki). Bilet wstępu umożliwia całodzienną zabawę w Aquaboulevard w Paryżu. Możesz szaleć w aquaparku od 10:00 rano do późnego wieczora do godz. 23:00. Potrzebujesz tylko dobrego humoru, stroju kąpielowego i możesz szaleć w basenach, na zjeżdżalniach. Ten tropikalny raj jest wymarzonym miejscem na wodne szaleństwa. Zjeżdżalnie wodne o różnym stopniu trudności, sztuczne fale, kaskady, jaccuzi, odkryte plaże, rzeczki i źródła są do twojej dyspozycji. Temperatura wody i powietrza to 29 C przez cały rok. Fale, co 30 minut. Tropikalny raj Aquaboulevard jest wprost wymarzonym miejscem dla wypoczynku w Paryżu. Egzotyczna roślinność i niezmienna temperatura wody i powietrza stwarzają niepowtarzalną atmosferę relaksu i rozrywki. Atrakcje wodne to nie wszystko, z czego można skorzystać w kompleksie Aquaboulevard. W barach, pizzeriach i restauracji położonych na piętrze można coś przekąsić lub tylko popatrzeć na kąpiących się w dole przez olbrzymie oszklone okna. Uwaga - dla panów i chłopców obowiązkowo obcisłe kąpielówki w Aquaparku Paris. Samodzielny powrót metrem do hotelu. Nocleg.

Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie do godziny 11:00. Transfer z hotelu na lotnisko
(dodatkowo płatna opcja). Wylot.

Jesteśmy przekonani, że będzie to udana wycieczka lotnicza do Disneylandu i Asterixa. Mamy dużo bardzo dobrych opinii i referencji od naszych turystów. Pobyt w Paryżu, w Disneylandzie, Asteriksie lub w La Villette będzie  dobrze przygotowany przez nasze polsko- francuskie biuro podroży i pozwoli na sprawne i ciekawe zwiedzanie Paryża oraz wspaniałą zabawę w podparyskich parkach rozrywki.

 Zobacz też:
Wykaz restauracji w Parku Disneyland - gdzie najlepiej zjeść?
10 najlepszych restauracji w Disneyland Resort Paris
Najlepsze atrakcje Disneyland

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o nas, a także być na bieżąco z naszymi ofertami - polub nas na facebooku!

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015