Z Krakowa do Paryża wycieczka ekonomiczna

Nasza oferta

Cena tygodniowej  wycieczki do Paryża zawiera:

 • przelot Kraków - Paryż - Kraków
 • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
 • 7 noclegi w hotelu*** ze śniadaniami w centrum Paryż
 • bilety metra podczas zwiedzania Paryża z przewodnikiem
 • miejscowy przewodnik na zwiedzanie "Cite - Historyczny Paryż"
 • miejscowy przewodnik na zwiedzanie "Montmartre"
 • miejscowy przewodnik na zwiedzanie "Elegancki Paryż"
 • opieka francusko-polskiego biura w czasie pobytu
 • ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA
 •  taksa klimatyczna 
   

  UWAGA: Nie ma jakichkolwiek obowiązkowych dopłat za wyżej wymienione świadczenia  na miejscu. Świadczenia OPCJONALNE (ale nie obowiązkowe), w programie wycieczki,są dodatkowo płatne w biurze podroży jeszcze w Polsce lub u przewodnika w Paryżu.
  Kolejność zwiedzania (dzień, godzina) ustalana jest według możliwości realizacji danego świadczenia.
  Ze względu na częste zmiany cen biletów lotniczych i braku potwierdzenia wpłaty w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji - ostateczny koszt wycieczki może ulec zmianie.

APLH8_CITYKRK
Na tydzień do Paryża? Doskonały pomysł na tygodniową wycieczkę do Paryża. Osiem dni w Paryżu, 8 dni pobytu w Paryżu.

Zapewniamy przelot samolotem  Kraków - Paryż - Kraków, transfery z i na lotnisko, hotel i przewodnika. Kupując pakiety biletów do muzeów i atrakcji w Paryżu uczestniczysz w zaproponowanym przez nas programie wycieczki do Paryża. Zakupienie pakietów on-line gwarantuje realizacje wszystkich punktów programu. Możesz też nie uczestniczyć w programie i zwiedzać na własną rękę. Mamy najniższe ceny przelotów oraz dobre hotele. Zapraszamy na wycieczkę samolotowa z Krakowa do Paryża.

Hotele w naszych samolotowych wycieczkach do Paryża. Przykładowy, najczęściej rezerwowany hotel*** Ambassadeur. w centrum Paryża.  Na miejscu do dyspozycji są w pełni wyposażone pokoje z pełnym komfortem. Na terenie hotelu dostęp do sieci Wi-Fi. Śniadanie w formie bufetu.

Przewodnik biura Lekier jest człowiekiem słowa i wiedzy o Paryżu. Wiedza i błyskotliwość słowa jest warunkiem pracy w naszym biurze. Ale "przewodzenie" tym bardziej gdy mówimy o "Paryżu" o "wielkim Paryżu" kojarzy się przede wszystkim z wprowadzaniem kogoś na drogę, przeprowadzaniem pewną drogą. Nie poprowadzimy nigdy nikogo drogą, jeśli sami ta drogą nie przeszliśmy. Istotą przewodnictwa nie jest zatem tylko informacja, ale taki przekaz informacji w którym zapamiętamy co ważne, spędzimy czas relaksu, chwil radości i wiedzy razem, a po przyjeździe do domu przekażemy bliskim czy sąsiadom. 
 
Program wycieczki samolotowej z Krakowa do Paryża
 :
Dzień 1: 
Przylot do Paryża z Krakowa
. Spotkanie z przedstawicielem biura polsko - francuskiego Lekier. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu nastąpi pierwszego dnia po przyjeździe lub rano następnego dnia po śniadaniu. Nocleg.

Dzień 2-7:
Noclegi i śniadania w hotelu. 
W czasie naszego spaceru z przewodnikiem poznamy Paryż w stylu eklektycznym, haussmannowskim. Zwiedzimy Paryż pełen szyku, blichtru i elegancji. Kościół Św. Magdaleny. W tej monumentalnej świątyni odbywają się patetyczne uroczystości wyższej klasy Paryża, takie jak chrzty, śluby i nabożeństwa żałobne. Budowlę otacza fenomenalna kolumnada złożona aż z 52 metrowych kolumn. Jest to niezwykle imponujący widok. Kamień węgielny pod kościół Świętej Magdaleny położono z inicjatywy Napoleona. Paryska Olympia. Usytuowana przy Boulevard des Capucines Olympia to najstarsza i jednocześnie najbardziej znana paryska hala koncertowa. Odwiedzimy pachnące muzeum perfum Fragonarda. Fragonard proponuje bogaty wybór pachnideł, mydeł, olejków i innych kosmetyków, a dzięki wizycie w muzeum poznasz fascynującą historię perfum. Opera Paryska Garnier, powstała na polecenie Napoleona III. Cesarz Francuzów osobiście ogłosił konkurs na projekt tej budowli. Zwycięzcą został nieznany dotąd architekt Charles Garnier, od którego nazwiska pochodzi nazwa sceny. Galeria Lafayette. Monumentalny budynek Lafayette sąsiaduje z Operą Garnier i prezentuje się na jej tle niezwykle zjawiskowo. Rue de la Paix. Idąc ulicą Pokoju, pełną eleganckich butików i lokali, dojrzysz rzucającą się w oczy Kolumnę Vendôme, zwaną oficjalnie Kolumną Wielkiej Armii. Na jej szczycie w kostiumie cesarza rzymskiego stoi Napoleon Bonaparte. Na placu Vendôme znajduje się tu także jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie - Ritzmieszkanie Chopina, luksusowe butiki oraz najdroższe europejskie sklepy jubilerskie. Zwiedzimy Grevin – muzeum figur woskowych w Paryżu (w prezencie). Spotkasz woskowe podobizny postaci historycznych i bohaterów kreskówek, obejrzysz całe sceny przybliżające najważniejsze wydarzenia francuskie – umierającą na stosie Joannę d'Arc lub scenę uśmiercenia Henryka IV. Tylko tutaj w jednym miejscu spotkasz woskowe sobowtóry do złudzenia przypominające prawdziwych ludzi. Bilet do Muzeum Figur Woskowych  wliczony w cenę pakietu.

Paryż nad Sekwana i Paryż - Dwóch Wysp. Spacer wzdłuż Sekwany z przewodnikiem dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są samym sercem miasta. Historia powstania Paryża wiąże się z najważniejszą rzeką Francji. Na jednej z jej dwóch wysp powstało miasto, założone przez celtycki klan Paryzjów. Nazwali je Lutecją, co znaczyło w ich języku “mieszkanie pośrodku wody”. Paryscy bukiniści. Wzdłuż nabrzeża Sekwany na odcinku ok. 3 km, pomiędzy pont Royal, a pont de Sully rozciągają się małe zielone budki pełne książek. Od połowy XVI wieku sprzedają je paryscy bukiniści. Ich handel trwa siedem dni w tygodniu, niezależnie od pogody i świąt. 200 budek skrywa w sobie stare książki, mapy, stare pocztówki i płyty winylowe.. Pont du Carrousel. Most łączący Ogrody Tuileries z lewym brzegiem Sekwany pochodzi z XIX wieku, za czasów panowania króla Ludwika Filipa. Pont des Arts. Następny most na Sekwanie to Pont des Arts, czyli Most Sztuki. Jest przeznaczony jedynie dla pieszych, a jego nazwa pochodzi od Dziedzińca Sztuki, czyli jednego z dziedzińców Luwru. Akademia Francuska.Utrzymany w stylu barokowo klasycystycznym budynek z niewielką kopułą projektu Louis Le Vau, mieści założoną w 1795 roku Akademię Francuską. Pont Neuf. Najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat i co ciekawe nazywa się Pont Neuf, czyli Nowy Most. Conciergerie. Na wyspie Ile de Cite wznosi się monumentalny budynek z czarnymi stożkowatymi daszkami. Jest to Conciergerie, średniowieczny budynek. Niegdyś była to siedziba konsjerża - królewskiego szambelana, który zarządzał dworem. Conciergerie jest najstarszym więzieniem Paryża, a także jednym z najlepiej zachowanych na świecie. Więziono tutaj Marię Antoninę. Sainte Chapelle. Sanktuarium Sainte Chapelle powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej - korony cierniowej Chrystusa. Katedrę Notre Dame, czyli Katedra Najświętszej Marii Panny to, można powiedzieć, nie budowla, lecz osoba, która mówi o osiemset letniej historii miasta. Nie zapomnimy o miejscach szczególnie ważne dla Polaków. Na wyspie świętego Ludwika, na Quai de Béthune pod numerem 36 mieszkała do swojej śmierci Maria Curie Skłodowska. Przeprowadziła się tutaj po ujawnieniu przez brukową prasę jej historii miłosnej z profesorem fizyki Paul’em Langevin, wcześniejszym przyjacielem i współpracownikiem małżeństwa Curie. Pałac Lambert. Po upadku powstania listopadowego pałac na wyspie św. Ludwika, nazywany Pałacem Lambert, został kupiony przez księcia Adama Czartoryskiego. XVII-wieczny pałac stał się największym centrum politycznym, kulturalnym i socjalnym dla Polaków żyjących na obczyźnie. 

Zwiedzanie dzielnicy Montmartre z przewodniekiem (opcjonalnie w pakiecie). Wzgórze Montmartre należy do najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm, a w słynnej pracowni artystów Bateau Lavoir powstały “Panny z Awinionu". W trakcie spaceru poznasz życiorysy największych artystów, którzy zamieszkiwali wzgórze. Zgłębisz historię legendarnych kabaretów i kawiarni, w której przesiadywała bohema: Moulin Rouge, Lapin Agile, Chat Noir, czy Moulin de la Galette. W śród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy. 

Bilet do Luwru 
(opcjonalnie w pakiecie) - z audioguidem po polsku.Wielki Luwr jak określają przewodnicy, to największe muzeum na świecie, gromadzące dzieła sztuki z czasów od starożytności do połowy XX. Luwr jest jednocześnie główną atrakcją turystyczną Paryża. Wspaniała budowla Luwru, z charakterystycznymi piramidami ze szkła, to dziś najczęściej odwiedzane muzeum świata. 

Bilet na rejs po Sekwanie (opcjonalnie w pakiecie). Podczas rejsu po Sekwanie pokładzie statku Bateaux Parisiens przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę EifflaKatedrę Notre Dame, czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny. 

Wersal - wycieczka do Wersalu.
Czas spędzony w tej dawnej rezydencji królewskiej będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem – zarówno dla miłośników historii, sztuki, architektury, jak i dla tych, którzy po prostu lubią cieszyć oczy pięknymi widokami. Bogactwo i barokowy przepych Wersalu są znane na całym świecie i co roku przyciągają do siebie rzesze turystów. Zwiedzanie tej paryskiej siedziby Ludwika XIV (legendarnego Króla Słońce), obejmuje królewskie komnaty, apartamenty i sale balowe, o których w ciekawy sposób opowiada audioprzewodnik dostępny w języku polskim. Najznakomitszą z nich jest tak zwana Galeria Zwierciadlana, zawdzięczająca swoją nazwę znajdujących się w niej 357 lustrom, które tworzą niesamowite efekty wizualne. Nie można zapomnieć o przepięknych ogrodach, które wraz z pałacem tworzą rozległy kompleks zachęcający wręcz do wielogodzinnych spacerów. Wyjazd z biurem Lekier zapewni bilety wstępu (opcjonalnie w pakiecie) oraz transfer w obie strony. 

Jednodniowy bilet do Disneylandu (opcjonalnie w pakiecie).
Dzień spędzony w jednym z parków Disneyland: Park Disneyland Paris lub Park Walt Disney Studios. Wspaniała zabawa oraz niezapomniane wrażenia dla najmłodszych, a także dla tych trochę starszych.
 
Dzień 8
:
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Czas wolny w Paryżu, jeżeli wylot z Paryża do Krakowa jest popołudniu lub wieczorem. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot.

Jesteśmy przekonani, że będzie to udana wycieczka lotnicza do Paryża. Mamy dużo bardzo dobrych opinii i referencji od naszych turystów. Tydzień z Krakowa do Paryża, dobrze przygotowany przez nas, pozwoli na sprawne i ciekawe zwiedzanie Paryża , jego muzeów i najważniejszych atrakcji.

UWAGA: Wszystkie świadczenia OPCJONALNE są dodatkowo płatne. Kolejność zwiedzania (dzień, godzina) ustalana jest według możliwości realizacji danego świadczenia. 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o nas, a także być na bieżąco z naszymi ofertami - polub nas na facebooku!
teksty Sara Skumanov - Uniwersytet Warszawski - Erasmus w Paryżu w biurze LEKIER 28.06.2014 Warto w Paryżu - Google plus


 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015