Wycieczka weekendowa lotnicza z Warszawy do Paryża zawiera:
APL3_CITYWAW - Weekend z Warszawy Chopin do Paryża z wliczonymi biletami wstępu i kolacjami w ciekawych miejscach. Zapraszamy na zorganizowaną, samolotową wycieczkę do Paryża.
Trzy dniowa wycieczka samolotem Warszawa - Paryż, bezpośrednim lotem z lotniska Chopin - Okęcie. Wycieczki organizowane w małych 4-10 osobowych grupach. Co warto zobaczyć w Paryżu? Gdzie najlepiej zjeść w Paryżu? Nasza samolotowa wycieczka z Warszawy do Paryża zawiera wstęp na wieżę Eiffla i na rejs po Sekwanie.
Dobrze logistycznie zaplanowany program w ciągu dnia pozwoli na
spokojny rytm zwiedzania Paryża z doświadczonymi, lokalnymi
przewodnikami. A gdy zmrok zapadnie i oświetlone mury wiekowych zabytków
Paryża wyglądają zupełnie inaczej, to rejs po Sekwanie staje się niezapomnianą wycieczką. Najczęściej rezerwowanym hotelem jest trzygwiazdkowy hotel Ambassadeur zobacz stronę hotelu kliknij.
Dobrze położony,blisko Montmartre i kabaretu Moulin Rouge Na miejscu
do dyspozycji są w pełni wyposażone pokoje z pełnym komfortem. Na
terenie hotelu dostęp do sieci Wi-Fi. Śniadanie w formie bufetu.
Dokładny opis hotelu znajdziesz tutaj kliknij. Podobna wycieczkę organizujemy w wersji ekonomicznej.
Program wycieczki samolotowej z Warszawy do Paryża:
Dzień 1
Przylot z Warszawy do Paryża. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Przewodnik będzie oczekiwał w hotelu. Będzie służył wszystkimi praktycznymi radami dotyczącymi pobytu w Paryżu i zapozna nas z paryskim metrem. Najczęściej korzystamy (bilety wliczone w cenę wycieczki) z biletu Mobilis, jest to 24 godzinny bilet do wszystkich rodzajów transportu miejskiego w Paryżu (autobus, metro i tramwaj). Zobacz mapę metra w Paryżu kliknij.
Wieczorne zwiedzanie z przewodnikiem, dzielnicy Montmartre (wliczone w cenę wycieczki), zobacz jak przebiega wycieczka kliknij. Wzgórze Montmartre należy do najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm, a w słynnej pracowni artystów Bateau Lavoir powstały “Panny z Awinionu". W trakcie spaceru poznasz życiorysy największych artystów, którzy zamieszkiwali wzgórze. Zgłębisz historię legendarnych kabaretów i kawiarni, w której przesiadywała bohema: Moulin Rouge, Lapin Agile, Chat Noir, czy Moulin de la Galette. W śród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy. Kolacja na Montmartre w restauracji La Crémaillère 1900 (wliczona w cenę wycieczki) w najwyższym punkcie Paryża, w sercu dzielnicy artystów Montmartre, na placu du Tertre. Przyjemną atmosferę zapewnia wystrój z początku ubiegłego wieku i ornamentyka z okresu Belle Epoque. Posiłek można spożyć w cieniu kasztanowców, w należącym do restauracji ogródku, jednym z piękniejszych w Paryżu. Szef kuchni serwuje dania tradycyjnej kuchni francuskiej, jak i dania z owoców morza. Wybraliśmy dla Państwa Menu Renoir. Przystawki (do wyboru): sałatka Hiszpańska (serca karczochów, papryka, szynka, chorizo) lub mus warzywny i papryka faszerowana tuńczykiem lub zupa cebulowa lub 6 ślimaków prosto z Burgundii. Danie główne (do wyboru): Skrzydełka i pałki marynowane w sosie grillowym lub wołowina (Bourguignon) po staroświecku lub zapiekanka rybna w sosie z białym winem lub domowy makaron ze świeżą bazylią. Deser (do wyboru): Bavarois - ciastko z musem malinowym lub krem karmelowy (Crème Caramel) lub deska serów. Napoje: Kir, 1/4 czerwonego wina w dzbanku.
Spektakl w kabarecie Moulin Rouge (opcja dodatkowo płatna). Moulin Rouge to najsłynniejszy kabaret świata zobacz fragment kliknij Tylko tutaj zobacz słynną rewię „Feerie”, a w trakcie przedstawienia skosztujesz najlepszego szampana. Zachwyć się Paryżem podczas przedstawienia w Le Moulin Rouge à Paris. Na scenie kabaretu pojawiają się artyści, jest słynna grupa Doris Girls, są pióra, cekiny, jest kankan... Ogromne wrażenie robią wspaniałe kostiumy a także bardzo nowoczesna scenografia. Przeplatana elementami cyrkowymi rewia potrafi zaskoczyć najlepszych koneserów tego gatunku. Czerwony Młyn w Paryżu spełnia marzenia wszystkich birbantów, dbając o to, by w progach tego nocnego klubu zawsze były obecne „wino, kobiety i śpiew“. Hotel jest w pobliżu, na pieszo 15-20 minut od kabaretu. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie w hotelu.
Spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Spacer wzdłuż Sekwany - historyczny Paryż z przewodnikiem (wliczony w cenę wycieczki) dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są samym sercem miasta. Historia powstania Paryża wiążę się z najważniejszą rzeką Francji. Na jednej z jej dwóch wysp powstało miasto, założone przez celtycki klan Paryzjów. Nazwali je Lutecją, co znaczyło w ich języku “mieszkanie pośrodku wody”. W trakcie wycieczki przejedziemy się po wyspie La Cite. Zobaczymy z zewnątrz Sainte Chapelle, czyli Swiętą Kaplicę. Sanktuarium Sainte Chapelle powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej - korony cierniowej Chrystusa. Podejdziemy jak najbliżej Katedry Notre Dame i w spokojnym miejscu posłuchamy audio przewodnika zobacz fragment kliknij, przygotowanym przez nas. Przekroczymy Pont Neuf - najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat i co ciekawe nazywa się Pont Neuf, czyli Nowy Most. Trasę zakończymy przy słynnej szklanej piramidzie Luwru. Kontynuacja zwiedzania z przewodnikiem.
Spacer Polami Elizejskimi, najsłynniejszą paryską aleją, najlepiej zacząć spod Łuku Triumfalnego. Na placu Gwiazdy możesz podziwiać panoramę Paryża na pola Elizejskie i nowoczesną dzielnice La Defence, nazywaną Manhattanem Paryża. Łuk Triumfalny powstał z inicjatywy Napoleona Bonaparte po zwycięskiej bitwie pod Austerlitz, jednej z najważniejszych bitew podczas wojen napoleońskich. Cesarz Francuzów pokonał w niej połączone armie austriacką i rosyjską. Od Łuku odchodzi dwanaście promieniście rozchodzących się bulwarów. Jest to dzieło urbanisty Barona Georgesa Haussmanna, który w połowie XIX wieku, za panowania Napoleona III, zburzył w Paryżu ponad 30 tysięcy budynków, tworząc sieć szerokich arterii i bulwarów. Napoleon III chciał przekształcić stolicę Francji, mającą jeszcze charakter średniowiecznego miasta, w nowoczesną metropolię. Tego zadania podjął się właśnie Baron Haussmann i przy nakładzie olbrzymich środków finansowych, wyburzył i przebudował w Paryżu kilka dzielnic. Tak powstała między innymi słynna Avenue des Champs-Elysees, czyli Aleja Pól Elizejskich.
Przy Łuku Triumfalnym zjemy obiadokolację (wliczona w cenę wycieczki). Osoby, które nie są zwolennikami długiego siedzenia przy stole, preferują dania tradycyjne i wolałyby przed konsumpcją zobaczyć wybrane menu, zapraszamy do restauracji samoobsługowych typu self-service. Są one bardzo popularne wśród naszych turystów ze względu na niewysokie ceny i różnorodność potraw. W naszej ofercie znajdziecie Państwo restaurację Monte Carlo znajdującą się w 17- tej dzielnicy Paryża 2 kroki od Łuku Triumfalnego. Przykładowe trzydaniowe menu Monte Carlo (przystawka, danie główne, deser) Przystawki (do wyboru): 1/2 awokado w sosie vinaigrette. Pasztet wiejski. Sałatka „ Monte Carlo” (szynka, ser, pomidory, kukurydza) Danie główne (do wyboru): Duszona wołowina z papryką. Panierowany kotlet z indyka w sosie grzybowym. Potrawka z kurczaka w musztardzie po staroświecku. Filet rybny „z rynku” w estragonie z ryżem basmati. Desery (do wyboru): Ciasto francuskie z gruszką. Biały ser z jagodami. Krem karmelowy. Krem z białego sera z brzoskwiniami.
Po kolacji dalszy ciąg zwiedzania z przewodnikiem spacer wokół wieży Eiffla (wliczony w cenę wycieczki), zaczyna się od placu Trocadero z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na wieżę, najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża i zarazem symbol Francji. Dalej kierujecie się przez ogrody Trocadero do Placu Warszawy, koło którego znajduje się Pomnik Żołnierza Polskiego. Potem przez most Pont d’Iena z którego rozciąga się piękny widok zarówno na Palais de Chaillot, Sekwanę, jak i na wieżę. Po drodze przewodnik zapoznaje was z historią i ciekawostkami dotyczącymi wieży, np. odnośnie jej rozmiarów, tego czy Eiffel naprawdę sam ją projektował i co znaczy, że wieża tańczy.
Spacer zakończymy przy wieży Eiffel. Bilet na szczyt wieży Eiffel wliczony w cenę wycieczki.
Tuż przy wieży znajduje się znane z swoich oszklonych statków przedsiębiorstwo Bateaux Parisiens. Podczas rejsu po Sekwanie przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny. Bilet na rejs po Sekwanie (wliczony w cenę wycieczki).
W ramach czasu wolnego polecamy unikalny dom towarowy Galeries Lafayette - doskonałe miejsce na zakupy. Znaleźć tu można szeroki wybór produktów z najróżniejszych kategorii, od mody po jej akcesoria, kosmetyki, dekoracje wnętrz czy specjały kulinarne. To największy dom towarowy na świecie, założony w 1894 roku w Paryżu, jako zwykły sklep na rogu ulic Lafayette i Chaussée d’Antin, przez Teofila Badera i Alfonsa Kahna i nazwany Galerią. Dziś jest to sześciopiętrowy dom towarowy składający się z kilku członów, z balkonami, znanym tarasem widokowym na ostatnim, piętrze oraz secesyjną kopułą wysokości 33 metrów kliknij i zobacz . Główny budynek zlokalizowany w samym sercu Paryża, tuż za imponującym gmachem Opery Garnier, oferuje ponad 3 500 specjalnie wyselekcjonowanych marek, skupionych na powierzchni 70 000 m². W Galerii jest ponad 20 punktów restauracyjnych, a szczególnie bistro usytuowane na tarasie z niezapomnianym widokiem na Paryż, bar z winami, sushi bar, azjatycka restauracja, bar z szampanem, francuski tea house Angelina i wiele innych. Kolorowe witraże oraz roślinna dekoracja balustrad autorstwa Ludwika Majorelle, wyglądają imponująco. Dom towarowy warto obejrzeć także zewnątrz i dokładnie przyjrzeć się wystawom.
Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie w hotelu.
Czas wolny. Spotkanie z kierowcą na 3 godziny przed wylotem. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot z Paryża do Warszawy.
Jesteśmy przekonani, że będzie to udana wycieczka lotnicza do Paryża. Ciekawy wyjazd z Warszawy Chopin do Paryża
na trzy dni, dobrze przygotowany przez nas, pozwoli na sprawne i
ciekawe zwiedzanie Paryża, jego muzeów i najważniejszych atrakcji. 3 dni w
Paryżu z programem wszystko wliczone, ten typ wycieczki do Paryża
cieszy się u nas największą popularnością, a pobyt w Paryżu właśnie na
trzy dni ma najlepsze opinie wśród naszych turystów.
Uwaga: świadczenia OPCJONALNE (ale nie obowiązkowe) w programie wycieczki są dodatkowo płatne i należy je zarezerwować przed wycieczką. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zawarte w wycieczce zostaną zrealizowane.
![]() | City Break w Paryżu wszystko wliczone z Warszawy Modlin |
© LekierFranceTours 2023