3 dni ekonomiczna wycieczka do Paryża z Krakowa

3 dni ekonomiczna wycieczka do Paryża z Krakowa

Nasza oferta

Cena lotniczej wycieczki z Krakowa do Paryża zawiera:

  • przelot w obie strony zobacz i kliknij godziny lotów
  • 2 noclegi w hotelu*** ze śniadaniami w centrum Paryża
  • 3 godzinna wycieczka z przewodnikiem  - Ciekawe i znane miejsca w Paryża
  • opiekę francusko-polskiego biura w czasie pobytu  
  • koszt przewozu torebki albo plecaka i bagażu podręcznego 10kg
  • gwarantowane miejsc obok siebie w samolocie
  • taksę klimatyczną w hotelu
  • ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA

APLH3_CITYKRK - Weekend z Krakowa do Paryża .
Trzy dniowa wycieczka samolotem Paryż - Kraków, bezpośredni lot  - od piątku do niedzieli. Wycieczki organizowane w małych 4-10 osobowych grupach. Nasza samolotowa wycieczka z Krakowa do Paryża zawiera zwiedzanie Paryża z lokalnymi przewodnikami. Dobrze logistycznie zaplanowany program w ciągu dnia pozwoli na spokojny rytm zwiedzania Paryża. Możliwość wykupienia pakietu biletów  wstępu: do Luwru, na rejs po Sekwanie i do paryskiego metra. Kupując pakiety biletów do muzeów i atrakcji w Paryżu uczestniczysz w w pełni zaproponowanym przez nas programie wycieczki do Paryża. Zakupienie pakietów on-line gwarantuje realizację wszystkich punktów programu. Możesz uczestniczyć w zwiedzaniu Paryża z przewodnikiem i zwiedzać muzea  na własną rękę. Zakwaterowanie w centrum Paryża. Najczęściej rezerwowanym hotelem jest trzygwiazdkowy hotel Ambassadeur zobacz stronę hotelu kliknij. Dobrze położony,blisko Montmartre i kabaretu Moulin Rouge  Na miejscu do dyspozycji są w pełni wyposażone pokoje z pełnym komfortem. Na terenie hotelu dostęp do sieci Wi-Fi. Śniadanie w formie bufetu. Dokładny opis hotelu znajdziesz tutaj kliknij.
Podobną wycieczkę organizujemy w wersji wszystko wliczone.
Program wycieczki samolotowej z Krakowa do Paryża:
Dzień 1
Przylot z Krakowa do Paryża.
W zależności od godzin przylotu do Paryża spotkanie z przewodnikiem i wycieczkę organizujemy się w pierwszym lub drugim dniu pobytu.
Przewodnik będzie służył wszystkim praktycznymi radami dotyczącymi pobytu w Paryżu i zapozna nas z paryskim metrem. Najczęściej korzystamy (dodatkowo płatne w pakiecie) z biletu Mobilis jest to 24 godzinny bilet do wszystkich rodzai transportu miejskiego  w Paryżu (autobus, metro i tramwaj). Zobacz mapę metra w Paryżu kliknij.

Wycieczka z przewodnikiem -   Wzdłuż Pól Elizejskich + bilety metra - (wliczone w cenę wycieczki)
Spacer Polami Elizejskimi,
najsłynniejszą paryską aleją, najlepiej zacząć od Placu Concorde co oznacza po polsku Plac Zgody, jest chyba najbardziej znanym placem Francji. To tutaj między innymi dnia 14 lipca każdego roku, prezydent republiki francuskiej, siedząc na trybunie wśród swoich ministrów, odbiera honory od delegacji zagranicznych i krajowych z okazji rocznicy zburzenia Bastylii. Gdy 14 lipca 1789 roku wybuchła Wielka Rewolucja Francuska, plac stał się miejscem licznych egzekucji. Stanęła tu wtedy słynna gilotyna, którą ścięto Ludwika XVI. Tu także została stracona austriacka żona króla, Maria Antonina. Zginęli tutaj również przywódcy rewolucyjni Maximilien Robespierre oraz Georges Danton, autor słów - „ rewolucja, jak Saturn, pożera własne dzieci”. Przyjrzyjmy się teraz samemu placowi. Ma on ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i ośmiokątny kształt. Można pół żartem, pół serio powiedzieć, że Francja jest sześciokątna, więc Francuzi wszystko robią w kształcie wielokątów. Obecny wystrój placu pochodzi z okresu Napoleona III, czyli mniej więcej z lat 50-tych XIX wieku i jest dziełem architekta Jacoba-Ignaza Hittorffa. Umieścił on na placu wspaniałe i ozdobne kandelabry oraz dwie fontanny, wzorowane na fontannach z Placu Świętego Piotra w Rzymie. Jedna z nich przedstawia rzeki Francji - Ren i Rodan, druga zaś od strony południowej - morza i stykające się oceany. Na zaprojektowanych wcześniej ośmiu cokołach ustawiono kobiece rzeźby, mające uosabiać główne miasta Francji. Poznamy również historie przywiezienia egipskiego obelisku, ktory stoi na środku Placu Zgody.
Kierując się w lewo od Pol Elizejskich zobaczymy Grand Palais i Petit Palais, oznacza po polsku duży i mały pałac. Są to po prostu bardzo atrakcyjne, ciekawie zaprojektowane budowle, które na dodatek spełniają swoją rolę – do dziś odbywają się tu różnego rodzaju ekspozycje. Po obejrzeniu obu pałaców pójdziemy prosto w kierunku mostu Alexandra III to wyjątkowy dar cara Rosji, ofiarowany Paryżowi z okazji wystawy światowej.
Idąc Polami Elizejskimi, możemy zobaczyć po lewej stronie pomnik Charlesa de Gaulle’a, przedstawiający wielkiego francuskiego generała, maszerującego zamaszystym krokiem. Dla mieszkańców Warszawy statua musi wydawać się znajoma, taki sam pomnik znajduje się w Warszawie  przy Alejach Jerozolimskich.
Pola Elizejskie do roku 1616 na miejscu obecnej reprezentacyjnej ulicy Paryża znajdowały się jedynie pola uprawne. Pola Elizejskie zostały wchłonięte przez aglomerację paryską dopiero w 1828 roku. Aleja została wówczas zaopatrzona w chodniki, oświetlenie gazowe i fontanny.  
Nasz spacer zakończymy przy przy Łuku Triumfalnym. Powstał z inicjatywy Napoleona Bonaparte po zwycięskiej bitwie pod Austerlitz, jednej z najważniejszych bitew podczas wojen napoleońskich. Cesarz Francuzów pokonał w niej połączone armie austriacką i rosyjską. Od Łuku odchodzi dwanaście promieniście rozchodzących się bulwarów. Jest to dzieło urbanisty Barona Georgesa Haussmanna, który w połowie XIX wieku, za panowania Napoleona III, zburzył w Paryżu ponad 30 tysięcy budynków, tworząc sieć szerokich arterii i bulwarów. Napoleon III chciał przekształcić stolicę Francji, mającą jeszcze charakter średniowiecznego miasta, w nowoczesną metropolię.

Dzień 2 

Śniadanie w hotelu.
Czas wolny lub proponowane opcje dodatkowo płatne.
Wokół wieży Eiffla + bilet na szczyt wieży Eiffel + rejs po Sekwanie + bilety metra (dodatkowo płatne w pakiecie).
Spacer zaczyna się od placu Trocadero z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na wieżę, najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża i zarazem symbol Francji. Dalej kierujecie się przez ogrody Trocadero do Placu Warszawy, koło którego znajduje się Pomnik Żołnierza Polskiego. Potem przez most Pont D’Iena z którego rozciąga się piękny widok zarówno na Palais de Chaillot, Sekwanę, jak i na wieżę. Po drodze przewodnik zapoznaje was z historią i ciekawostkami dotyczącymi wieży, np. odnośnie jej rozmiarów, tego czy Eiffel naprawdę sam ją projektował i co znaczy, że wieża tańczy.  Spacer zakończymy przy wieży Eiffel. Spacerem, około 200 metrów dojdziemy do przystani Bateaux Parisiens. Podczas rejsu po Sekwanie przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny. Bilet na rejs po Sekwanie.  
 
Zwiedzanie Luwru odbywa się z audio guide po polsku (bilet z rezerwacją + audio przewodnik + bilety metra dodatkowo płatne w pakiecie) , zobacz fragment naszego audio przewodnika kliknij. Wielki Luwr jak określają przewodnicy, to największe muzeum na świecie, gromadzące dzieła sztuki z czasów od starożytności do połowy XX. Luwr jest jednocześnie główną atrakcją turystyczną Paryża. Wspaniała budowla Luwru, z charakterystycznymi piramidami ze szkła, to dziś najczęściej odwiedzane muzeum świata. Jak najbliżej można podejdziemy do Katedry Notre Dame posłuchamy o jej historii z audio przewodnika po polsku zobacz fragment kliknij, przygotowanym przez nas (audio dodatkowo płatny w pakiecie). Katedra Najświętszej Marii Panny to, można powiedzieć, nie budowla, lecz osoba, która mówi o osiemset letniej historii miasta.
 
Dzielnica Montmartre  (opcja dodatkowo płatna)
Wieczorne zwiedzanie dzielnicy Montmartre z przewodnikiem, zobacz jak przebiega wycieczka kliknij. Wzgórze Montmartre należy do najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm, a w słynnej pracowni artystów Bateau Lavoir powstały “Panny z Awinionu". W trakcie spaceru poznasz życiorysy największych artystów, którzy zamieszkiwali wzgórze. Zgłębisz historię legendarnych kabaretów i kawiarni, w której przesiadywała bohema: Moulin Rouge, Lapin Agile, Chat Noir, czy Moulin de la Galette. W śród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy.
 
Dodatkowo proponujemy
Kolacje na Montmartre w restauracji La Crémaillère 1900 (opcja dodatkowo płatna) w najwyższym punkcie Paryża, w sercu dzielnicy artystów Montmartre, na placu du Tertre. Przyjemną atmosferę zapewnia wystrój z początku ubiegłego wieku i ornamentyka z okresu Belle Epoque. Posiłek można spożyć w cieniu kasztanowców, w należącym do restauracji ogródku, jednym z piękniejszych w Paryżu. Szef kuchni serwuje dania tradycyjnej kuchni francuskiej, jak i dania z owoców morza. Wybraliśmy dla Państwa Menu Renoir. Przystawki (do wyboru): sałatka Hiszpańska (serca karczochów, papryka, szynka, chorizo)lub mus warzywny i papryka faszerowana tuńczykiem lub zupa cebulowa lub 6 ślimaków prosto z Burgundii. Danie główne(do wyboru): Skrzydełka i pałki marynowane w sosie grillowym lub wołowina (Bourguignon) po staroświecku. Zapiekanka rybna w sosie z białym winem Domowy makaron z świeżą bazylią Deser (do wyboru): Bavarois - ciastko z musem malinowym Krem karmelowy (Crème Caramel) lub deska serów. Napoje: Kir, 1/4 czerwonego wina w dzbanku.
 
Spektakl w kabarecie Moulin Rouge (opcja dodatkowo płatna). Moulin Rouge to najsłynniejszy kabaret świata zobacz fragment kliknij Tylko tutaj zobacz słynną rewię „Feerie”, a w trakcie przedstawienia skosztujesz najlepszego szampana. Zachwyć się Paryżem podczas przedstawienia w Le Moulin Rouge à Paris. Na scenie kabaretu pojawiają się artyści, jest słynna grupa Doriss Girls, są pióra, cekiny, jest kankan...  Ogromne wrażenie robią wspaniałe, kostiumy a także zmienna, bardzo nowoczesna scenografia. Przeplatana elementami cyrkowymi rewia potrafi zaskoczyć najlepszych koneserów tego gatunku. Czerwony Młyn w Paryżu spełnia marzenia wszystkich birbantów, dbając o to, by w progach tego nocnego klubu zawsze były obecne „wino, kobiety i śpiew“. Hotel jest w pobliżu, na pieszo 15-20 minut od kabaretu. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie w hotelu.
Spotkania z polskojęzycznym kierowcą na 3 godziny przed wylotem. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot z Paryża.

Jesteśmy przekonani, że będzie to udana wycieczka lotnicza do Paryża. Ciekawy wyjazd z Krakowa do Paryża na trzy dni, dobrze przygotowany przez nas, pozwoli na sprawne i ciekawe zwiedzanie Paryża, jego muzeów i najważniejszych atrakcji.3 dni w Paryżu, ten typ wycieczki do Paryża cieszy się u nas największą popularnością, a pobyt w Paryżu właśnie na trzy dni ma najlepsze opinie wśród  naszych turystów.

Uwaga: świadczenia OPCJONALNE (ale nie obowiązkowe), w programie wycieczki,są dodatkowo płatne i na lepszą możliwość ich realizacji powinny być zapłacone przy rezerwacji i opłacie wycieczki.

Wybierz datę z kalendarza, następnie ilość osób - otrzymasz cenę wycieczki za wszystkich.

proponujemy również:

3 dni ekonomiczny weekend w Paryżu z Warszawy
3 dni wycieczka do Paryża wszystko wliczone z Krakowa
3 dni ekonomiczna wycieczka do Paryża Wrocławia

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019