Spacer po eleganckim Paryżu z przewodnikiem

Spacer po eleganckim Paryżu z przewodnikiem

Nasza oferta

Cena zawiera:

  • 3 godzinna wycieczka po Eleganckim Paryżu
  • zwiedzanie  po polsku z przewodnikiem
  • spotkanie z przewodnikiem w hotelu
  • realizacja wycieczki metrem i pieszo

EP - Elegancki Paryż
Zwiedzanie z przewodnikiem w piątki - najtaniej, przy podłączeniu do malej 4 - 6 osobowej grupy. W piątki spotkanie z przewodnikiem w recepcji hotelu Ambassadeur  - 153 Rue Legendre, 75017 Paris. W inne dni tygodnia przewodnik przyjeżdża do Waszego hotelu w obrębie dwudziestu dzielnic Paryża. 

W czasie naszego spaceru z przewodnikiem przyjrzymy się Operze Paryskiej i Comédie-Française, przejdziemy przez ulicę Pokoju i Plac Vendome, a także poznamy arcydzieła sztuki prezentowane w Luwrze. Spacer potrwa około 3 godziny i liczy ok. 3,5 km. Warto zobaczyć pachnące muzeum perfum Fragonarda, muzeum Grevin z perfekcyjnie wykonanymi figurami woskowymi i wspaniałe zbiory sztuki Luwru. Oferujemy  bilety do wszystkich wspomnianych atrakcji, a także audio guide po Luwrze. Nie trać czasu na stanie w kolejce po bilety i ciesz się w pełni zwiedzaniem. Fragonard proponuje bogaty wybór pachnideł, mydeł, olejków i innych kosmetyków, a dzięki wizycie w muzeum poznasz fascynującą historię perfum. Nie możesz ominąć muzeum figur woskowych Grevin, w którym zastygło blisko 300 postaci ze świata sztuki, polityki, czy sportu. Natomiast Luwr pozwoli ci wkroczyć do świata wielkiej sztuki z całego świata. W samym sercu Paryża, dwa kroki od Opery Garnier i Wielkich Bulwarów, znajduje się restauracja Les Noces De Jeannette. Wszystkie jej trzy sale są pięknie udekorowane w eleganckim stylu barona Haussmana. W salonie Imperial dominują lustra, onyks i złocone, grawerowane dekoracje na marmurowych kolumnach. Obiad złożony z dań tradycyjnej kuchni francuskiej przy atmosferze z dawnych lat, będzie doskonałą chwilą wytchnienia po zwiedzaniu dzielnicy.  Paryż jawi się jako miasto pełne szyku, blichtru i elegancji. Pełno tu modnie ubranych pań i panów, butików światowych projektantów i wytwornych lokali. Kto nie marzy, aby choć przez chwilę nie poczuć magii miasta świateł? Spacer zaczynamy od kościoła św. Magdaleny. Na stację metra “Madeleine” dojedziemy metrem. 
Kościół Św. Magdaleny  - w tej monumentalnej świątyni odbywają się patetyczne uroczystości wyższej klasy Paryża, takie jak chrzty, śluby i nabożeństwa żałobne. Budowlę otacza fenomenalna kolumnada złożona aż z 52 metrowych kolumn. Jest to niezwykle imponujący widok. Kamień węgielny pod kościół Świętej Magdaleny położono w roku 1806 z inicjatywy Napoleona. W XV wieku, król Karol VIII zlecił wybudowanie w tych okolicach kaplicy Sainte Marie-Madeleine.  Po obejrzeniu świątyni pójdziemy bulwarem de la Madeleine w stronę Olympi.
Olympia
- Usytuowana przy Boulevard des Capucines Olympia to najstarsza i jednocześnie najbardziej znana paryska hala koncertowa. Po drugiej stronie bulwaru znajduje się  muzeum perfum Fragonarda, które jest następnym punktem naszej trasy.
Fragonard
 
- muzeum perfum zostało założone w 1993 roku w budynku starego Teatru des Capucines, zbudowanego w 1895 roku. Historia produkcji perfum sięga 3000 lat i splata się z rozwojem chemii oraz technologicznymi osiągnięciami ludzkości.  Po odwiedzeniu tego pachnącego muzeum, pójdziemy dalej bulwarem do placu de l’Opera. 
Opera Garnier
 
- opera Paryska, największy gmach operowy świata, powstała na polecenie Napoleona III. Cesarz Francuzów osobiście ogłosił konkurs na projekt tej budowli. Zwycięzcą został nieznany dotąd architekt Charles Garnier, od którego nazwiska pochodzi nazwa sceny.  Za operą na ulicy des Mathurins znajduje się galeria handlowa Lafayette, do której udamy się w następnej kolejności. 
Galeria Lafayette
- monumentalny budynek Lafayette sąsiaduje z Operą Garnier i prezentuje się na jej tle niezwykle zjawiskowo. Galeria należy do największych i najbardziej prestiżowych na świecie. Asortyment w niej oferowany jest niezwykle szeroki i zróżnicowany. Można tutaj kupić artykuły dla całej rodziny, kosmetyki z wyższej półki, galanterię skórzaną, artykuły okolicznościowe, czy dekoracje i wyposażenie domu. Z placu de l’Opera i skręcimy w ulicę de la Paix.
Rue de la Paix
. Idąc ulicą Pokoju, pełną eleganckich butików i lokali, dojrzysz rzucającą się w oczy Kolumnę Vendôme, zwaną oficjalnie Kolumną Wielkiej Armii. Na jej szczycie w kostiumie cesarza rzymskiego stoi Napoleon Bonaparte.  Po przejściu ulicy dojdziemy do placu Vendôme.
Plac Vendôme
to nie tylko miejsce, gdzie stoi Kolumna z posągiem Napoleona Bonaparte. Znajduje się tu także jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie - Ritz, mieszkanie Chopina, luksusowe butiki oraz najdroższe europejskie sklepy jubilerskie.  Objedziemy plac Vendome następnie skręcimy w pierwszą ulicę w lewo, którą jest rue Saint Honore. Dojdziesz nią do kolejnego punktu naszej wycieczki. 
Comedie Française
.
Idąc ulicą Saint Honore dochodzimy do budynku, w którym od końca 18-tego wieku ma swoją siedzibę Komedia Francuska, jedyna państwowa grupa teatralna we Francji, która dysponuje stałym zespołem aktorów. To jeden z najstarszych funkcjonujących teatrów świata powstały w 1680 roku, za panowania króla Ludwika XIV. W Comédie-Française wystawia się przeważnie klasykę francuską – dramaty Moliera czy Racine’a.  Tuż obok teatru po prawej stronie, znajduje się kolejny element trasy, którym jest Hotel du Louvre.
Hotel du Louvre
.
Przed nami kolejny ekskluzywny paryski hotel - Hotel du Louvre. Powstał on w 1855 roku, jednak dopiero w 1887 został przeniesiony w miejsce, w którym widzimy go obecnie. Du Louvre był pierwszym ekskluzywnym paryskim hotelem, mogącym równać się z najświetniejszymi obiektami w Nowym Jorku czy Szwajcarii. Słynął nie tylko z ekskluzywnych warunków, świetnie wyszkolonej załogi -  która liczyła aż 1250 osób przy siedmiuset pokojach, ale też z doskonałej kuchni, która opierała się zarówno na daniach francuskich, jak i inspirowanych kulinariami światowymi.  Z Hotelu du Louvre skierujemy  się w lewo według drogowskazów “Jardin du Palais Royal”. Przejdziemy przez pałacowy dziedziniec, na którym stoją czarno-białe kolumny, rozpoznawalne dzieło artysty Daniela Burena z 1986 roku. Na końcu placu znajduje się wejście do ogrodów.
Jardin du Palais Royal
- pałac Królewski ze swoimi ogrodami jest prawdziwą oazą ciszy w samym sercu rozbieganego Paryża. Budynek został wybudowany jako elegancka rezydencja kardynała Richelieu, który zapisał ją w testamencie królowi Ludwikowi XIII. W późniejszych latach mieszkał w nim Ludwik XVI. 
Po krótkim odpoczynku wśród zieleni wyjdź z ogrodów ich północnym końcem i przejdź przez ulicę des Petit Champs do ulicy Vivienne, na której znajdują się Galerie Vivienne i Colbert. 
Galeria Vivienne i Colbert
. Obie galerie pochodzą z XIX wieku, kiedy to jednym z popularniejszych miejsc Paryża były pasaże handlowe. Jest to najstarsza forma współczesnych centrów handlowych. Zaczęły one powstawać pod koniec XVIII wieku, jako oaza luksusu i blichtru i stały się najmodniejszym miejscem na kilkadziesiąt lat.  Wrócimy do okolic Hotelu du Louvre, skąd dojdziemy do Luwru, ostatniego punktu na naszej trasie. 
Luwr
jest budowlą, która powstawała przez osiemset lat. Nazwa Luwr może pochodzić od saksońskiego słowa „lewar” lub ”lower” co oznaczało u Franków "warowną siedzibę". Może też pochodzić od słowa „louve” co znaczy „wilczyca” po francusku. Istotnie lasy rozciągały się aż do peryferyjnych dzielnic aktualnego Paryża i obecność wilków przy rogatkach stolicy w tamtej epoce jest potwierdzona przez wiele źródeł. 
Dziedziniec Luwru
ciągnie się na długości 700 metrów. Od razu w oczy rzuca się szklana piramida, zaprojektowana przez amerykańskiego architekta chińskiego pochodzenia – Ming Pei. Piramida to efekt projektu "Wielki Luwr", zainicjowanego przez prezydenta Francji, François  Mitteranda. W 1981 roku podjął on decyzję przebudowy okolic pałacu. Ponieważ dziedziniec wybudowano po wygranej przez Napoleona Bitwie pod Piramidami w Egipcie, zdecydowano uczcić to wydarzenie i skojarzyć z nim nowe rozwiązanie architektoniczne.  
Mamy nadzieję, że dzięki naszej wycieczce z przewodnikiem poczułeś magię i elegancję Paryża. Nasze polsko - francuskie biuro podroży - Lekier France oferuje bilety do Luwru z rezerwacja (opcja dodatkowo płatna),bilety do muzeum figur woskowych Grevin (opcja dodatkowo płatna), czy muzeum perfum Fragonarda wstęp bezpłatny.

 

Wybierz datę z kalendarza, następnie ilość osób - otrzymasz cenę wycieczki za wszystkich.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019