Zamki Loary i Mont Saint Michel

La France est belle! Francja jest piękna!
Taki okrzyk wyrywa się z piersi każdego podróżnika, który miał okazję zobaczyć ten niezwykły kraj. Bezspornie najwspanialszą wizytówką Francji jest jego stolica – Paryż, który zachwyca nie tylko zabytkami, ale również restauracjami, kabaretami, ogrodami oraz ruchliwym życiem ulicy. Jednak Francja, z całym bogactwem historycznym i kulturowym, ma do zaoferowania o wiele więcej niż paryskie uroki. Nasze biuro podróży proponuje Państwu niezwykłą podróż w głąb tajemniczej krainy pełnej historii, natury oraz duchowości – podróż do Doliny Loary.
"Dolina Loary liczy dziś ogromną ilość zabytków historii, w tym imponujących zamków położonych wzdłuż biegu rzeki, wyznaczających i odzwierciedlających wielkie i małe wydarzenia w historii Francji.
Z Loarą związana jest także znaczna liczba zabytków, których fasady niekoniecznie odbijają się w jej wodach… Tak bowiem Chambord góruje nad rzeką Cosson, Azay-le-Rideau nad Indre, Cheverny skryty jest w dolinie Beuvron, pod łukami Chenonceau przepływa Cher, zaś zamek w Chinon położony jest nad brzegami rzeki Vienne. Wszystkie te zabytki, począwszy od zamku Sully-sur–Loire (najdalej w górę rzeki), poprzez Valençay (najdalej na południe) aż po Ducs de Bretagne w Nantes (najdalej w dół rzeki), korzystają z legendarnej łagodności klimatu i uderzającego piękna otaczających krajobrazów.
Średniowieczne fortece, królewskie zamki i renesansowe siedziby, sielankowe dwory, wspaniałe katedry... Ten artystyczny cud, który powstawał nieprzerwanie przez ponad trzy wieki i który dał początek temu, co historycy nazywają „sztuką życia à la française” miał swe źródło w militarnej klęsce: bitwie pod Azincourt (październik 1415). Porażka ta zmusiła ówczesnego króla Francji, Karola VII, porwanego z Paryża przez Anglików, do schronienia się nad brzegami Loary, w Touraine, gdzie wznosiły się wówczas potężne twierdze. Region ten posiadał także inny duży atut: żyzny teren, przez który przepływała rzeka, główna droga transportowa pomiędzy Morzem Śródziemnym, Burgundią, obszarem Lyonu i najdalszymi zachodnimi prowincjami. Zmuszona do ucieczki szlachta, zadomowiła się tu i czerpała wiele przyjemności podczas swych długich pobytów! Region został więc nazwany „Ogrodem Francji”. Rozpoczynał się złoty wiek Doliny Loary... Wraz z zapanowaniem pokoju, dobra koniunktura gospodarcza i rozwój sztuk dały początek architekturalnemu ożywieniu, który nie miał precedensu" (cytat zaczerpnięty ze strony http://zamkiloara.pl/pl/historia).
Nasza oferta obejmuje przelot do Paryża z Gdańska,Warszawy,Wrocławia, Krakowa lub Katowic. W zależności od Państwa wygody, wycieczka lotnicza może mieć swój początek w sześciu miastach Polski. Po przylocie zostaną Państwo ulokowani w wygodnym paryskim hotelu na nocleg. Następnego dnia zaraz po pysznym paryskim śniadaniu wyruszymy w podróż komfortowym autem z polskojęzycznym kierowcą. Pierwszym miastem, które będziemy mieli okazję poznać będzie Orlean, który jest jednym z najstarszych miast francuskich. Niewątpliwie miasto kojarzy się z postacią Dziewicy Orleańskiej – Joanny D’Arc, która odparła najazd armii angielskiej podczas wojny stuletniej. W czasie wizyty w Orleanie zwiedzimy fenomenalną pod względem architektonicznym Katedrę Świętego Krzyża.Ta bliźniacza siostra paryskiej Notre Dame jest słynna z powodu mszy, w której miała uczestniczyć Joanna d’Arc po oswobodzeniu miasta. Zaraz potem przejdziemy spacerem na Place du Martroi znanym z pomnika Joanny d'Arc, przy okazji podziwiając architekturę orleańskiej starówki. Następnie przejedziemy do miasta Chambord. Tam będziemy podziwiać imponujący kompleks zamkowy otoczony lasami, w których urządzane są coroczne polowania prezydenckie. Z pewnością starczy nam czasu na krótki spacer w przyzamkowych ogrodach. Kolejnym punktem na naszej drodze będzie zamek w Blois. Dawna siedziba francuskich królów przyciąga ozdobną fasadą odrestaurowaną wskutek działań francuskich literatów. Dzięki temu możemy zachwycać się dziś oryginalnym wyglądem zamku z XV wieku. Następnie zawieziemy Państwa do Chenonceaux, by wspólnie pochylić czoła przed budowniczymi Château de Chenonceau. (Zobacz informacje praktyczne). Ten zamek wybudowany na wodzie zawdzięcza swoje powstanie i rozbudowę kobietom. Ważne damy francuskiej historii, takie jak Katherine Briconnet czy Katarzyna Medycejska dbały o o jego utrzymanie i dobrą atmosferę. Z tego powodu domena nosi przydomek Zamku Dam, a dzięki duchowi kobiecości, który przenika mury zamku, miejsce zawsze było postrzegane jako wolne od konfliktów politycznych i symbolizowało trwały pokój. W zamku znajdują się stare malowidła oraz cenne, rzadko spotykane gobeliny. Zamek oraz otaczające go ogrody wraz z parkiem i winiarnią przyciągają co roku 850 tysięcy odwiedzających. Nasz bogaty we wrażenia dzień zakończymy w Laval, mieście będącym perłą architektury i dziedzictwa narodowego Francji. Tam zobaczymy wspaniały średniowieczny zamek dominujący nad starym miastem. Zamek mieści w sobie muzeum sztuki naiwnej oraz malarstwa akademickiego. Po opuszczeniu zamku przespacerujemy się pod wieczornym niebem po starówce podziwiając dawne domy z muru pruskiego, bogate w zdobienia budynki epoki Renesansu, aby w końcu dotrzeć do wybudowanej w stylu romańskim Katedry Świętej Trójcy. Następnie udamy się na nocleg w wygodnym hotelu zarezerwowanym specjalnie dla Państwa.
Kolejny dzień zaczniemy od energetycznego śniadania, po czym nasz kierowca zawiezie nas do Mont Saint Michel. To niezwykłe stare opactwo, które stoi w samym sercu rozległej zatoki. Opływane od trzech stron przez morskie wody jest najczęściej odwiedzanym punktem turystycznym w Normandii. Opactwo Mont Saint Michel przez wieki było głównym, obok Rzymu i Santiago de Compostela, celem katolickich pielgrzymek zachodniej Europy. Miasto i zatoka znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, co niewątpliwie potwierdza ich wysoki walor kulturowy. Po południu wyruszymy w drogę powrotną do stolicy Francji, zatrzymując się w jednej z restauracji na posiłek.
Wieczorem dotrzemy do Paryża, gdzie będą czekać na Państwa wygodne łóżka hotelowe. Następnego dnia nastąpi wylot do Polski.
Zapraszamy do podróżowania z naszą agencją!

Info praktyczne:

Orlean
Katedra Świętego Krzyża , otwarte codziennie od 10 do 17 h.
Parking Centre de Conférences, Boulevard Aristide Briand (850 m od Katedry), bezpłatny
Place du Martroi (około 600 metrów od Katedry).

Zamek Chambord  jest otwarty cały rok od 9 do 17 h. Bilet 13 euro, dzieci i młodzież do lat 25 gratis.
Park - wstęp wolny cały rok.
Parking (P1 lub P2) 11 euro na cały dzień, za darmo dla busów z turystami zwiedzającymi zamek.
Możliwość pikniku lub posiłku na miejscu w sześciu punktach restauracyjnych.
Broszury i audioguide w języku polskim.

 Zamek Blois
Otwarty cały rok od 10 do 17h.
Bilet 12 euro, dla dzieci do 17 lat – 6 euro 50, dzieci poniżej 6 lat gratis
Broszury i wizyta z przewodnikiem w języku polskim (plus 3 euro), brak audioguide w języku polskim.
Parking gratis 400 metrów od zamku dla minibusów.Château de Chenonceau
Otwarte codziennie od 9.30 do 17 h.
Bilet 14 euro, dzieci do lat 7 gratis, do lat 18 - 11 euro.
Broszury i audioguide w języku polskim.
Duży parking zarezerwowany dla busów gratis.


Zamek Laval - otwarty cały rok, wizyta darmowa, są wizyty z przewodnikiem, ale tylko w języku francuskim (3 euro od osoby).
Katedra Świętej Trójcy - otwarta od 10 do 17 h.
Parking Hotel de ville,Place du 11 novembre, 53000 Laval
Pierwsza godzina gratis, następna 1.60 euro, wysokość 2 metryMont Saint Michel.
7 punktów restauracyjnych na terenie Mont Saint Michel oraz dwa na zewnątrz.
Otwarte codziennie od 9.30 do 18 h.
Bilet 10 euro, osoby do 25 lat wstęp gratis.
Broszury w języku polskim, audioguide ( plus 3 euro) francuski, angielski, niemiecki i rosyjski.
Parking 11,70 euro za dzień lub 6,30 euro za parking do 2 godz.


Posiłek między Mont Saint Michel i Paris - Flunch Autoroute A 13, AIRE SUD, 27210 Beuzeville.

O nas LEKIER FRANCE TOURS - numer konta - adres
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 5 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 6 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 7 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 8 dniowa wycieczka
Kontakt
Warunki sprzedaży
Ważne informacje dla turysty
Szkolna wycieczka do Paryża, Wersalu i Disneylandu 4 noce
Jak zwiedzać paryskie muzea z kartą muzealną.
Muzea w Paryzu
Muzea gratis do 26 lat
Audioguide w języku polskim
Audio przewodnik po Bazylice Sacre Coeur
Filmiki o Paryżu
Transport w Paryżu
Turystyczne trasy paryskich autobusów
Co warto zobaczyć w Paryżu ?
Paryż dwóch wysp i Sekwany - trasa i historia
Wzdłuż Pól Elizejskich spacer - trasa i historia
Wokół Wieży Eiffla - trasa i historia
Elegancki Paryż - trasa i historia.
Poloniki w Paryżu - polski Paryż
Zamki Loary
Zamki Loary i Mont Saint Michel
Montmartre - trasa i historia.
Paryż - Dzielnica Łacińska - trasa i historia.
Z Warszawy - godziny wylotów do Paryża.
Z Wrocławia - godziny wylotów do Paryża.
Z Poznania godziny wylotów do Paryża.
Z Gdańska godziny wylotów do Paryża.
Z Krakowa - godziny wylotów do Paryża.
Hotel Ambassadeur
Paryż dla dzieci - Atrakcje dla dzieci w Paryżu
Disneyland, gdzie jest? jak dojechać metrem lub samochodem?
Najlepsze atrakcje Disneyland
Sklepy z pamiątkami w Disneyland
Disneyland, czy naprawdę warto zwiedzać?
Atrakcje w parku Disneyland
Jak dojechać i co zobaczyć w Disneylandzie?
10 najlepszych restauracji w Disneyland Resort Paris
Bilet do Disneylandu ile kosztuje?
Wykaz restauracji Disneyland Paris - gdzie najlepiej zjeść
Wszystko o restauracjach w Disneyland
Tanie hotele i zakwaterowanie w Paryżu
Jak dojechać z lotniska Beauvais do Paryża?
Noclegi w Paryżu - Baza noclegowa w Paryżu
Wycieczki do Francji - Gdzie się wybrać?
Last minute do Paryża – Warszawa - Paryż
PROMOCJE
Afiliacja
Umowa afiliacyjna
Metro
Bilety do Parku Asterix
Spis wszystkich restauracji w Parku Asterix
Restauracje w Parku Asterix
Atrakcje Parku Asterix
Jak dojechać do parku Asterix?
Najlepsze atrakcje Parku Asterix
Bilety do Disneyland Paris Resort
Galeria Lafayette
Oferta szkolna
Paryż
Krystyna Mazurówna o Luwrze
Krystyna Mazurówna o panoramie Paryża
Wieża Eiffla
Szkoła Wojskowa w Paryżu
Stroje Moulin Rogue
Ślub w Paryżu
Pytania i odpowiedzi

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2023