Atrakcje Parku Asterix

Podstawowe informacje i atrakcje w Parku Asterix


Czym jest Park Asterix?
Park Asterix jest niepowtarzalną atrakcją, położoną w sercu lasu, 30 km od Paryża. Jest to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki, nawiązujący atrakcjami i wystrojem do legendarnego komiksu o dzielnym Galu Asteriksie. W porównaniu do Disneylandu, który nastawiony jest do rodzin z małymi dziećmi, atrakcje Asterixa w głównej mierze przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży. Disneyland jest bardzo amerykański, zaś Asterix to miejsce wybitnie francuskie. Nie znaczy to, że małe dzieci, czy europejscy turyści nie znajdą nic dla siebie i nie będą się dobrze bawić. W Asteriksie występują także strefy atrakcji dla małoletnich gości, jak również interesujące pokazy np. tresury delfinów.. Cały park podzielony jest na 6 części, prezentujących różne światy: rzymskie imperium, galicyjską wioskę, Egipt, antyczną Grecję, krainę Wikingów i podróż w czasie do Francji od czasów średniowiecza do XIX wieku. Na terenie parku znajduje się 35 atrakcji, w tym dostarczające wrażeń roller coastery, których nie znajdziemy w Disneylandzie. Dodatkowo w galicyjskiej wiosce można spotkać wszystkich ulubionych bohaterów z komiksu, w tym oczywiście Asterixa i Obelixa.


Do kiedy otwarty jest Park Asterix?
Park Asterix jest letnią atrakcją i wraz z końcem lata zmienia godziny i dni otwarcia. W ciągu lata park otwarty jest siedem dni w tygodniu, od godziny 10 do do 18 lub 19 (zależnie od dnia). Po rozpoczęciu roku szkolnego we Francji, czyli 1 września, park otwarty jest jedynie w weekendy. Natomiast w październiku, otwiera się na świąteczną przerwę, od 18 października do 2 listopada. Po tym okresie park jest zamknięty do kwietnia.


Jakie atrakcje znajdują się w Parku Asterix?
W parku Asterixa znajdziemy roller coastery, atrakcje dla całej rodziny i specjalną strefę dla małych dzieci. Do spokojniejszych rozrywek należą spektakle: pokaz tresury delfinów, ćwiczenia rzymskiego legionu i kradzież „Mona Lisy”.


Na jakie atrakcje warto wybrać się w pierwszej kolejności?
Wielbiciele mocnych wrażeń będą zachwyceni atrakcjami, jakie znajdują się w Parku Asterix. Do najlepszych roller coasterów należy z pewnością Ozyrys, kolejka nawiązująca do starożytnego Egiptu. Zawrotna prędkość, nagłe skręty, pętle i brak podłoża pod stopami, czynią z Ozyrysa numer jeden parku dla większości gości. Kolejną atrakcją jest Piorun Zeusa – Tonnere de Zeus, czyli największy drewniany roller coaster z Europie. Jest bardzo szybki, aż wagoniki kolejki trzęsą się na zakrętach. Goudurix jest górską kolejką z 7 pętlami i bardzo miesza w głowie. Koń Trojański – La cheval de Troie, jest platformą, która buja się z dołu do góry w dość szybkim tempie. Dla mniej odważnych dobrym rozwiązaniem będzie Ikar – Le Vol d'Icare, mniejszy roller coaster, dostarczający dobrą zabawę i odrobinę napięcia. Ciekawą atrakcją jest Hydra, której wagoniki kręcą się wokół własnej osi na trzy różne sposoby. Park Asterix posiada również wodne atrakcje. Do najciekawszych należy Romus i Rapidus, spływ rwącą rzeką, który porwie każdego. Menhir Express i Grand Splatch zmoczą cię od stóp do głów. Atrakcjami dla najmłodszych gości są Enigmatix, Aerodynamix, Lavomatix i Hydrolix, ich rozmiar i tempo dostosowane są do małych dzieci. Wspólną rozrywką dla całej rodziny będzie zjazd La Traxe du Hourra, przepłynięcie rzeczki w La Riviere d'Elis i obracające się kociołki Les Chaudrons. Dla chwili wytchnienia warto udać się na pokaz tresury delfinów. Trwa on około 20 minut, w czasie których delfiny skaczą, czy odbijają piłkę w rytm muzyki. Innym ciekawym pokazem jest spektakl o kradzieży „Mona Lizy”. Możesz się także przyjrzeć szkoleniu rzymskiego legionu, w trakcie którego 8 aktorów wykonuje rozmaite akrobacje cyrkowe. Oba pokazy trwają po 30 minut. Gratką dla dzieci i wiernych fanów komiksu będzie wioska Galów, gdzie można spotkać Asterixa, Obelixa, Panoramixa, Falbalę i innych mieszkańców osady. Atrakcje parku są różnorodne i z pewnością każdy gość znajdzie coś dla siebie.


Jak długie są kolejki do poszczególnych atrakcji na terenie Parku Asterix?
Poszczególne atrakcje na terenie Disneyland Paris są mniej lub bardziej lubiane i oblegane przez odwiedzających. Znajdziemy zarówno miejsca do których wejdziemy bez kolejki, ale też takie, w których czas oczekiwania może wynieść godzinę, czy dwie. Przy planowaniu wyjazdu należy pamiętać, że najwięcej turystów odwiedza Park Asterixa w czasie weekendu, z pewnością więc kolejki będą zdecydowanie mniejsze w ciągu tygodnia. Radzimy wybrać się poza weekendem. Długość kolejek zależy też od pory dnia – obłożenie atrakcji zmniejsza się wieczorem i w czasie zwyczajowych godzin posiłku we Francji (12-14). Najdłużej postoimy do Ozyrysa, Zeusa, Goudurix, Menhir Express i Hourra. Do tych atrakcji warto wybrać się od razu po otwarciu parku.


Czy istnieją ograniczenia zdrowotne, które mogą mi przeszkodzić w pełnym korzystaniu z atrakcji Parku Asterix?
Niektóre z atrakcji mogą być nieodpowiednie dla osób chorujących na nadciśnienie, chorobę lokomocyjną czy epilepsję. Również kobiety w ciąży nie powinny korzystać z niektórych rozrywek na terenie Disneyland. Każda z atrakcji jest opatrzona tabliczkami ze stosownymi uwagami, które wskazują, przy jakich ograniczeniach zdrowotnych należy być ostrożnym w korzystaniu z niej. Informacje znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej parcasterix.fr . Jak zawsze w takich sytuacjach warto zdać się na swój rozsądek, a przy dużych problemach ze zdrowiem zaplanować wycieczkę czytając uprzednio opisy każdej z oferowanych atrakcji i ułożyć swój plan tak, by jak najwięcej bawić się w przyjaznych dla Ciebie miejscach.


Czy istnieją ograniczenia wiekowe, które mogą mi przeszkodzić w pełnym korzystaniu z atrakcji Parku Asterix?
Większość obiektów Parku Asterixa kieruje się ograniczeniem wiekowym, do niektórych atrakcji trzeba spełniać warunek wymaganego wzrostu. Przy planowaniu wycieczki warto zapoznać się z wykazem obiektów dostępnym na stronie parcasterix.fr . W opisie każdego z nich są podane wymagania wzrostu, czy ostrzeżenia skierowane do osób z problemami zdrowotnymi.


Czy korzystanie ze wszystkich atrakcji Parku Asterix jest wliczone w cenę biletu?
Zakup biletu uprawnia do swobodnego korzystania z WSZYSTKICH atrakcji znajdujących się na terenie Parku Asterix (karuzele, roller costery, place zabaw etc.).


Czy warto się wybrać do Parku Asterixa kiedy pada deszcz?
Większość atrakcji Parku Asterix znajduje się na zewnątrz, więc korzystanie z nich w deszczu nie jest przyjemne. W czasie deszczu można schronić się w zadaszonych atrakcjach, jednej z restauracji lub sklepie z pamiątkami. Należy jednak pamiętać, że teren Parku jest duży, niezbędne będzie wtedy odpowiednie okrycie, buty i parasol, by swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi częściami.


Mam już bilety do Parku Asterix, w jaki inny sposób mogę się przygotować do wizyty w parku?
Z całą pewnością trzeba pamiętać o wygodnym ubraniu i obuwiu, tak by swobodnie korzystać z atrakcji i chodzić po dużym terenie Parku Asterixa. Jeśli mamy ograniczony budżet możemy przygotować i przynieść swoje własne jedzenie i napoje. Przed wizytą w Parku warto zapoznać się z mapami i harmonogramem pokazów (dostępne na stronie internetowej parcasterix.fr). Jeżeli planujemy korzystanie z wodnych atrakcji, warto wziąć ze sobą ubranie na zmianę i ręcznik. Na terenie parku znajdują się również płatne suszarnie.


Kupiłem bilet do Parku Asterix, czy mogę wyjść z niego i wrócić później?
Tak, bilety wstępu do Parku Asterixa są całodzienne, co znaczy, że park można opuszczać i ponownie wracać na jego teren, oczywiście po ponownym okazaniu biletu.


Chcę kupić bilety do Parku Asterix drogą online, w jaki sposób mogę za nie zapłacić?
Płatność za bilety musi być zrealizowana w trakcie zamawiania biletów drogą internetową. Można za nie zapłacić jedną z akceptowanych kart kredytowych - Visa, Eurocard/MasterCard, Diner's Club and American Express lub przelewem. Przyjmujemy płatność w złotówkach i w euro na stronie lekierfrance.com

 

 


O nas LEKIER FRANCE TOURS - numer konta - adres
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 5 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 6 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 7 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 8 dniowa wycieczka
Kontakt
Warunki sprzedaży
Ważne informacje dla turysty
Szkolna wycieczka do Paryża, Wersalu i Disneylandu 4 noce
Jak zwiedzać paryskie muzea z kartą muzealną.
Muzea w Paryzu
Muzea gratis do 26 lat
Audioguide w języku polskim
Audio przewodnik po Bazylice Sacre Coeur
Filmiki o Paryżu
Transport w Paryżu
Turystyczne trasy paryskich autobusów
Co warto zobaczyć w Paryżu ?
Paryż dwóch wysp i Sekwany - trasa i historia
Wzdłuż Pól Elizejskich spacer - trasa i historia
Wokół Wieży Eiffla - trasa i historia
Elegancki Paryż - trasa i historia.
Poloniki w Paryżu - polski Paryż
Zamki Loary
Zamki Loary i Mont Saint Michel
Montmartre - trasa i historia.
Paryż - Dzielnica Łacińska - trasa i historia.
Z Warszawy - godziny wylotów do Paryża.
Z Wrocławia - godziny wylotów do Paryża.
Z Poznania godziny wylotów do Paryża.
Z Gdańska godziny wylotów do Paryża.
Z Krakowa - godziny wylotów do Paryża.
Hotel Ambassadeur
Paryż dla dzieci - Atrakcje dla dzieci w Paryżu
Disneyland, gdzie jest? jak dojechać metrem lub samochodem?
Najlepsze atrakcje Disneyland
Sklepy z pamiątkami w Disneyland
Disneyland, czy naprawdę warto zwiedzać?
Atrakcje w parku Disneyland
Jak dojechać i co zobaczyć w Disneylandzie?
10 najlepszych restauracji w Disneyland Resort Paris
Bilet do Disneylandu ile kosztuje?
Wykaz restauracji Disneyland Paris - gdzie najlepiej zjeść
Wszystko o restauracjach w Disneyland
Tanie hotele i zakwaterowanie w Paryżu
Jak dojechać z lotniska Beauvais do Paryża?
Noclegi w Paryżu - Baza noclegowa w Paryżu
Wycieczki do Francji - Gdzie się wybrać?
Last minute do Paryża – Warszawa - Paryż
PROMOCJE
Afiliacja
Umowa afiliacyjna
Metro
Bilety do Parku Asterix
Spis wszystkich restauracji w Parku Asterix
Restauracje w Parku Asterix
Atrakcje Parku Asterix
Jak dojechać do parku Asterix?
Najlepsze atrakcje Parku Asterix
Bilety do Disneyland Paris Resort
Galeria Lafayette
Oferta szkolna
Paryż
Krystyna Mazurówna o Luwrze
Krystyna Mazurówna o panoramie Paryża
Wieża Eiffla
Szkoła Wojskowa w Paryżu
Stroje Moulin Rogue
Ślub w Paryżu
Pytania i odpowiedzi

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2023