Atrakcje i parki tematyczne Disneyland

 1. Na które atrakcje warto wybrać się w pierwszej kolejności?

  W parku Disneyland każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi przeżyją prawdziwą przygodę wśród ulubionych bohaterów Disneya, a dorośli obudzą w sobie dziecko. Atrakcje są bardzo różnorodne i dostosowane do upodobań każdego gościa parku. Jeżeli masz swojego ulubionego bohatera lub film animowany, warto odwiedzić atrakcje z nimi związane. Jesteś fanem kolejek i roller Costerów? Nie możesz przegapić Space Mountain: Mission 2! Zawrotna prędkość w ciemności, nagłe skręty i działo wystrzeliwujące wagoniki kolejki, dostarczą ci potężnej dawki adrenaliny. 36-metrowe działo pochodzi ze świata wykreowanego przez Juliusza Verne. Kolejką nie mogą jeździć dzieci poniżej 10 roku życia, kobiety w ciąży i osoby z problemami zdrowotnymi. Buzz Lightyear Laser Blast to świetna zabawa dla całej rodziny. Pomóż Buzzowi pokonać Zurga! Wskakuj na pokład i strzelaj z laseru zdobywając punkty przy każdym celnym strzale. Rejs w świecie Piratów z Karaibów zapewni wiele cudownych wspomnień. Kolejka Big Thunder Mountain jest kolejnym przystankiem dla żądnych wrażeń. Przejażdżka tunelami górniczymi, liczne zakręty i droga przez rzekę są doznaniami nie do zatarcia. Następnie udaj się do świata Indiany Jones'a. Roller coaster Indiana Jones and the Temple of Peril wzburzy twoją krew. Jeżeli jesteś fanem Alicji w krainie czerów, musisz wybrać się na filiżanki Szalonego Kapelusznika (Mad Hatter's Tea Cups) i do Labiryntu Alicji (Alice's Curious Labyrinth). Lot z Piotrusiem Panem (Peter Pan's Flight) zabierze cię do Nibylandii i z pewnością nie będziesz chciał z niej wracać. Warto zrobić przerwę w zwiedzaniu i obejrzeć widowiskową paradę Disney Magic on Parade (17:30 główna aleja koło zamku). Ulubieni bohaterowie z filmów Disneya porwą cię do wspólnej zabawy. Jeżeli chcesz zakończyć dzień mocnym akcentem, obejrzyj zapierający dech w piersi pokaz Disney Dreams. Uciekający cień Piotrusia Pana odwiedzi wiele światów z uniwersum Disneya, a kolorowe światła, fajerwerki, fontanny i buchający ogień tworzą magiczną atmosferę.


 2. Jak długie są kolejki do poszczególnych atrakcji na terenie Disneylandu?

  Poszczególne atrakcje na terenie Disneyland Paris są mniej lub bardziej lubiane i oblegane przez odwiedzających. Znajdziemy zarówno miejsca do których wejdziemy bez kolejki, ale też takie, w których czas oczekiwania może wynieść godzinę czy dwie. Przy planowaniu wyjazdu należy pamiętać, że najwięcej turystów odwiedza Disneyland w czasie wolnym od szkoły (wakacje letnie, ferie zimowe), z pewnością więc kolejki będą zdecydowanie mniejsze poza tym sezonem. Radzimy wybrać się poza weekendem. Długość kolejek zależy też od pory dnia – obłożenie atrakcji zmniejsza się wieczorem i w czasie zwyczajowych godzin posiłku we Francji (12-14). Aby uniknąć oczekiwania do najpopularniejszych atrakcji można skorzystać z bezpłatnej opcji Fast Pass, którą oferuje Park Disney. Czas czekania na wejście jest wyświetlany przed każdym z obiektów, jest też udostępniany i aktualizowany na bezpłatnej aplikacji Disneyland Paris.


 3. Czy istnieją ograniczenia zdrowotne, które mogą mi przeszkodzić w pełnym korzystaniu z atrakcji Disneyland?

  Niektóre z atrakcji mogą być nieodpowiednie dla osób chorujących na nadciśnienie, chorobę lokomocyjną czy epilepsję. Również kobiety w ciąży nie powinny korzystać z niektórych rozrywek na terenie Disneyland. Każda z atrakcji jest opatrzona tabliczkami ze stosownymi uwagami, które wskazują, przy jakich ograniczeniach zdrowotnych należy być ostrożnym w korzystaniu z niej. Bezpłatna mapka z wykazem obiektów także zawiera przypisy dotyczące przeciwwskazań - to samo znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej disneyland.com. Jak zawsze w takich sytuacjach warto zdać się na swój rozsądek, a przy dużych problemach ze zdrowiem zaplanować wycieczkę czytając uprzednio opisy każdej z oferowanych atrakcji i ułożyć swój plan tak, by jak najwięcej bawić się w przyjaznych dla Ciebie miejscach.


 4. Czy istnieją ograniczenia wiekowe, które mogą mi przeszkodzić w pełnym korzystaniu z atrakcji Disneyland?

  Większość obiektów Parku Disneyland nie kieruje się ograniczeniem wiekowym, jednak uczestnicy niektórych atrakcji muszą spełniać warunek wymaganego wzrostu. Przy planowaniu wycieczki warto zapoznać się z wykazem obiektów dostępnym na stronie disneylandparis.com. W opisie każdego z nich są podane wymagania wzrostu, czy ostrzeżenia skierowane do osób z problemami zdrowotnymi.


 5. Czy korzystanie ze wszystkich atrakcji Disneyland jest wliczone w cenę biletu?

  Zakup biletu uprawnia do swobodnego korzystania z WSZYSTKICH atrakcji znajdujących się na terenie obiektu (karuzele, roller Costery, labirynty, place zabaw etc.) z wyjątkiem dosłownie paru miejsc takich jak strzelnica i automaty do gier, w których należy uiścić drobne opłaty za możliwość oddania strzału czy skorzystania z maszyn


 6. Do której warto zostać w Parku Disneyland?

  Przede wszystkim warto poczekać i zostać przynajmniej do godziny 17.30 kiedy odbywa się parada postaci Disney, ale trzeba pamiętać, że w godzinach wieczornych atrakcje są zdecydowanie mniej oblegane, a kolejki krótsze. Warto też zobaczyć pokaz multimedialny "Uciekający cień Piotrusia Pana", który jest wyświetlany na głównym zamku Disneylandu o godzinie 23.


 7. Czy warto się wybrać do paryskiego Disneylandu kiedy pada deszcz?

  80% atrakcji w Disneylandzie to obiekty kryte - korzystanie z nich jest możliwe nawet w czasie niesprzyjającej pogody. Należy jednak pamiętać, że teren Parku jest duży, niezbędne będzie wtedy odpowiednie okrycie, buty i parasol, by swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi częściami.


 8. Mam już bilety i zakwaterowanie w Paryżu, w jaki inny sposób mogę się przygotować do wizyty w Disneylandzie?

  Z całą pewnością trzeba pamiętać o wygodnym ubraniu i obuwiu, tak by swobodnie korzystać z atrakcji i chodzić po dużym terenie Disneylandu. Jeśli mamy ograniczony budżet możemy przygotować i przynieść swoje własne jedzenie i napoje. Przed wizytą w Parku warto zapoznać się z mapami i harmonogramem pokazów (dostępne na stronie internetowej oraz na bezpłatnej aplikacji Disneyland Paris).


 9. Kupiłem bilet na jeden park Disneyland, czy mogę wyjść z niego i wrócić później?

  Tak, bilety wstępu do Disneyland są całodzienne, co znaczy, że parki można opuszczać i ponownie wracać na ich teren, oczywiście po ponownym okazaniu biletu.


 10. Chcę kupić bilety do Disneylandu drogą online, w jaki sposób mogę za nie zapłacić?

  Płatność za bilety musi być zrealizowana w trakcie zamawiania biletów drogą internetową. Można za nie zapłacić jedną z akceptowanych kart kredytowych - Visa, Eurocard/MasterCard, Diner's Club and American Express lub przelewem. Przyjmujemy płatność w złotówkach i w euro na stronie lekierfrance.com


 11. Co to jest Disney Village?

  Disney Village to miejsce pełne atrakcji, restauracji i magii, która trwa nawet po zamknięciu parków Disneyland Park i Walt Disney Studios Park. Jeżeli masz ochotę na więcej zabawy, odwiedź wioskę, która ma wszystko czego zapragniesz. Kina, tańce, spektakle i rozmaite miejsca, gdzie możesz zjeść coś smacznego czekają na ciebie. Disney Village leży obok wejścia do parków, wstęp jest bezpłatny (z wyjątkiem na wejście na przedstawienie Buffalo Bill's Wild West Show... with Mickey and Friends). Możesz zrobić zakupy w sklepach z pamiątkami, pośpiewać w karaoke, pójść do kina i wiele, wiele więcej. Disney Village jest miejscem pełnym niewyczerpanej energii. Warto odwiedzić wioskę wieczorem, kiedy wszystkie budynki są pięknie oświetlone. Wstęp do Disney Village jest bezpłatny.


O nas LEKIER FRANCE TOURS - numer konta - adres
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 5 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 6 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 7 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 8 dniowa wycieczka
Kontakt
Warunki sprzedaży
Ważne informacje dla turysty
Szkolna wycieczka do Paryża, Wersalu i Disneylandu 4 noce
Jak zwiedzać paryskie muzea z kartą muzealną.
Muzea w Paryzu
Muzea gratis do 26 lat
Audioguide w języku polskim
Audio przewodnik po Bazylice Sacre Coeur
Filmiki o Paryżu
Transport w Paryżu
Turystyczne trasy paryskich autobusów
Co warto zobaczyć w Paryżu ?
Paryż dwóch wysp i Sekwany - trasa i historia
Wzdłuż Pól Elizejskich spacer - trasa i historia
Wokół Wieży Eiffla - trasa i historia
Elegancki Paryż - trasa i historia.
Poloniki w Paryżu - polski Paryż
Zamki Loary
Zamki Loary i Mont Saint Michel
Montmartre - trasa i historia.
Paryż - Dzielnica Łacińska - trasa i historia.
Z Warszawy - godziny wylotów do Paryża.
Z Wrocławia - godziny wylotów do Paryża.
Z Poznania godziny wylotów do Paryża.
Z Gdańska godziny wylotów do Paryża.
Z Krakowa - godziny wylotów do Paryża.
Hotel Ambassadeur
Paryż dla dzieci - Atrakcje dla dzieci w Paryżu
Disneyland, gdzie jest? jak dojechać metrem lub samochodem?
Najlepsze atrakcje Disneyland
Sklepy z pamiątkami w Disneyland
Disneyland, czy naprawdę warto zwiedzać?
Atrakcje w parku Disneyland
Jak dojechać i co zobaczyć w Disneylandzie?
10 najlepszych restauracji w Disneyland Resort Paris
Bilet do Disneylandu ile kosztuje?
Wykaz restauracji Disneyland Paris - gdzie najlepiej zjeść
Wszystko o restauracjach w Disneyland
Tanie hotele i zakwaterowanie w Paryżu
Jak dojechać z lotniska Beauvais do Paryża?
Noclegi w Paryżu - Baza noclegowa w Paryżu
Wycieczki do Francji - Gdzie się wybrać?
Last minute do Paryża – Warszawa - Paryż
PROMOCJE
Afiliacja
Umowa afiliacyjna
Metro
Bilety do Parku Asterix
Spis wszystkich restauracji w Parku Asterix
Restauracje w Parku Asterix
Atrakcje Parku Asterix
Jak dojechać do parku Asterix?
Najlepsze atrakcje Parku Asterix
Bilety do Disneyland Paris Resort
Galeria Lafayette
Oferta szkolna
Paryż
Krystyna Mazurówna o Luwrze
Krystyna Mazurówna o panoramie Paryża
Wieża Eiffla
Szkoła Wojskowa w Paryżu
Stroje Moulin Rogue
Ślub w Paryżu
Pytania i odpowiedzi

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2023