Ważne informacje dla turysty

INFORMACJE NIEZBĘDNE DLA TURYSTY – KONIECZNIE PRZECZYTAJ, poniższy tekst stanowi uzupełnienie WARUNKÓW UCZESTNICTWA w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży LEKIER FRANCE TOURS.

Przeloty, bagaż i odprawa on-line

- Biuro korzysta z różnych linii lotniczych. Z reguły są to linie Wizzair, Ryanair a także Air France, LOT. Odprawa on-line dokonywana jest przez pracownika ORGANIZATORA po otrzymaniu informacji od KLIENTA na temat dokumentów z którymi będzie podróżował (paszport lub dowód osobisty, numer i seria, data ważności). Na lotnisku należy stawić się na minimum 2 godziny przed odlotem. W Paryżu na lotnisku oczekiwać będzie przedstawiciel biura. Należy kontaktować się z nim SMS podając numer bramki, pod którą się oczekuje. Ułatwi to kontakt i usprawni transfer. W zależności od programu kierowca odwozi Turystów do hotelu lub realizuje część programu w drodze do hotelu.

W dzień wylotu z Paryża spotkanie z przedstawicielem biura w recepcji hotelu z reguły na 3 godziny przed wylotem. 

- Cena podstawowa imprezy nie zawiera bagażu rejestrowanego do luku. Istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego do luku / RYANAIR - 20 kg, WIZZAIR 20 kg - 350 zł

WIZZAIR
Bagaż rejestrowany do luku do 20 kg dodatkowo płatny.
W naszych wycieczkach pasażer ma wliczone w cenę biletu lotniczego następujące bagaże, które może zabrać na pokład: jeden mały bagaż podręczny (torebka lub plecak) o wymiarach nieprzekraczających 40 x 30 x 20 cm i drugi bagaż o wymiarach 55 x 40 x 23 cm o wadze max. do 10 kg.
 
RYANAIR
Bagaż rejestrowany do luku do 20 kg - dodatkowo płatny.
W naszych wycieczkach pasażer ma wliczone w cenę biletu lotniczego następujące bagaże, które może zabrać na pokład: jeden mały bagaż podręczny (torebka lub plecak) o wymiarach nieprzekraczających 40 cm x 20 cm x 25 cm i drugi bagaż o wymiarach 55 x 40 x 20 cm o wadze max. do 10 kg.

Transfery miejscowe w Paryżu 

Transfery paryskie z reguły wykonywane są minibusami, autokarami, ale także turyści poruszają się po podczas zwiedzania miejscowymi środkami lokomocji,  takimi jak autokary lotniskowe, metro, kolejki podmiejskie RER lub SNCF. Zastrzegamy sobie prawo do wykonywania miejscowych transferów np. lotnisko-hotel - lotnisko; hotel - Disneyland - hotel; hotel - zwiedzanie miasta-hotel; itp. środkami miejscowej komunikacji (metro, RER, SNCF).

Realizacja programu w imprezie lotniczej

Na około 2 dni przed wylotem Turyści otrzymują komplet dokumentów podróży wraz z kartami pokładowymi na przelot, jeśli biuro uczestniczy w zakupie biletu (dokumenty przesyłane są e-mailem). Otrzymane dokumenty zawierać będą: - voucher informacyjny, zawierający nazwisko pilota, nazwisko kierowcy, zakupione świadczenia oraz dni i godziny rezerwowanych świadczeń, - voucher hotelowy z dokładną nazwą hotelu, gdyż w ofercie podana jest tylko jego kategoria i przykładowa sieć, jak również w przypadku zakupienia dodatkowych świadczeń np. voucher do restauracji lub do paryskiego kabaretu, - certyfikat ubezpieczenia. Realizacja programu przebiega zgodnie z podanym programem. Czas poza  określoną godzinowo pracą pilota-przewodnika Klient aranżuje sam i wszelkie związane z tym wydatki opłaca z własnych środków. Na opóźnienia wylotów i zmiany godzin lotów rejsowych Biuro nie ma wpływu. Sytuacje tego rodzaju mają miejsce szczególnie w okresach wzmożonego ruchu turystycznego i z reguły wynikają z warunków atmosferycznych lub innych zakłóceń, na które Biuro nie ma wpływu (strajki Obsługi, awarie techniczne, lokalne przepisy dotyczące startów/lądowań samolotów, obostrzenia przepisów bezpieczeństwa itp.). Prosimy o wyrozumiałość – nasi pracownicy lub lokalni przedstawiciele zawsze będą się starali Państwu pomóc. Pomoc pasażerom i zasady odszkodowań znajdują się w polskiej ustawie o Prawie Lotniczym i w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261/2004 z dnia 11 lutego 2004 (o zasadach odszkodowań i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład lub odwołania lub dużego  opóźnienia  lotów). Zgodnie z tymi regulacjami pasażer (posiadający imiennie wystawiony bilet) ma prawo złożyć reklamację do przedstawicielstwa właściwej linii lotniczej a w przypadku  odmowy wypłaty odszkodowania może złożyć skargę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ul. Żelazna 59, 00-848 Warszawa). Utratę lub zniszczenie bagażu należy kierować bezpośrednio do linii lotniczych. Po zauważeniu szkody należy wypełnić odpowiedni druk i złożyć go niezwłocznie w okienku reklamacji na lotnisku dla właściwych linii lotniczych przed opuszczeniem lotniska.

Dodatkowe  usługi

Koszty związane z korzystaniem z dodatkowych usług np. (kodowane programy w hotelu, korzystanie z telefonu, napoje z lodówki pokojowej, dodatkowe napoje w restauracjach itp.) ponosi Klient, bezpośrednio po skorzystaniu z nich. Nie uiszczona należność przez Klienta dochodzona będzie prawnie. Niektóre hotele, a w szczególności hotele kategorii 3*, 4* i 5* pobierają w dniu zameldowania depozyt  (w gotówce lub z karty kredytowej) na poczet ewentualnych usług dodatkowych (mini bar, garaż i inne). Depozyt jest zwracany w przypadku, gdy klient nie skorzystał z dodatkowych usług. 

Tour guide system i Audioguide

- Tour guide  jest to bezprzewodowy, elektroniczny system oprowadzania grup stosowany podczas niektórych naszych wycieczek. Na czas zwiedzania otrzymają Pastwo niewielki indywidualny odbiornik. Pilot/przewodnik korzysta z nadajnika mikrofonu, docierając z przekazem informacji do każdego z Uczestników imprezy. System wykorzystywany jest podczas spacerów miejskich, zwiedzania wnętrz obiektów (zamki, pałace, kościoły, obiekty muzealne). W celu zagwarantowania właściwego funkcjonowania systemu przez całą imprezę, odbiornik należy  każdorazowo wyłączyć po zakończeniu zwiedzania. 

- Audioguide po polsku do Luwru, bazyliki Sacre Coeur, katedry Notre Dame oraz do parku Francja w Miniaturze – tylko u nas. Przygotowaliśmy dla Państwa teksty po polsku do najczęściej odwiedzanych obiektów paryskich. Nagrane przez polskich aktorów i wzbogacone muzyką sprawiają, że zwiedzanie jest bardziej satysfakcjonujące.

- Odbierając do użytku urządzenie audioguide lub tourguide klient przyjmuje do wiadomości, że zniszczenie lub zagubienie urządzenia skutkuje koniecznością zapłaty 50 euro. Otrzymane Tour guide oraz audioguide prosimy zwracać kierowcy w dniu wylotu.

Wyżywienie

Śniadanie kontynentalne podawane jest w większości hoteli francuskich, w których kwaterowani są klienci biura LEKIER FRANCE TOURS na papierowych serwetkach i składa się przeważnie z pieczywa, porcji dżemu i masła; jednej filiżanki kawy lub soku. We wszystkich hotelach istnieje bezwzględny zakaz wynoszenia potraw poza teren restauracji. 

Obiadokolacja 2 daniowa w restauracji self-service składa się z dania głównego i przystawki lub deseru. Napoje i kawa nie są wliczone do ceny. W trakcie imprezy pilot zawsze przeznacza  czas wolny na posiłek. Obiadokolacje mogą być organizowane na mieście lub w parkach rozrywki. W parku Asterix  ciepły posiłek zjeść można wyłącznie w godzinach 12:00-14:00.

Zakwaterowanie 

W kalkulacjach wliczone są kwoty za hotele francuskie **/*** z sieci np.: Ibis, Campanile, Kyriad, Balladins, B&B na przedmieściach do ok. 30km od obwodnicy paryskiej lub w centrum Paryża np. w dzielnicy Montmartre. Na  terenie Niemiec, Szwajcarii i Czech w kalkulacjach wliczone są kwoty za hotele * lub ** na przedmieściach miast lub na trasie dojazdowej.

Doba hotelowa i taxy hotelowe

Doba hotelowa trwa od godziny 14 w dniu zakwaterowania do godziny 11:00 rano w dniu wykwaterowania, chyba że umowa stanowi inaczej. Bagaże do momentu opuszczenia hotelu można złożyć w specjalnie do tego celu wyznaczonym pomieszczeniu. W niektórych hotelach, zwłaszcza w przypadku rezerwacji indywidualnych na miejscu w recepcji pobierana jest opłata za podatek lokalny i zależy ona od standardu hotelu jak i jego lokalizacji.

Wybór pokoju w hotelu

Organizator umożliwia Klientowi wybór pokoju w hotelu typu: double – jedno duże łóżko, twin – dwa łóżka rozdzielne, triple – 2 osobowy z nadstawką lub dostawką na życzenie klienta, single -  jednoosobowy wyłącznie za dopłatą w ramach ich dostępności w hotelu zakwaterowania grupy. Dostawka to z reguły rozkładane łóżko lub mniejsze łóżko. Nadstawka to łóżko zamocowane nad podwójnym łóżkiem. Wstawienie na życzenie Klienta dodatkowego, składanego łóżka do pokoju 2 osobowego znacznie zmniejsza wolną przestrzeń w pokoju. Warunkiem otrzymania typowego pokoju 3 osobowego jest ich dostępność w danym hotelu. W przypadku braku możliwości wstawienia tzw. dostawki lub nadstawki, hotelarz może zaproponować pokój 2 osobowy i 1 osobowy. Zdarza się również, iż zamówiony pokój 3-osobowy jest w rzeczywistości pokojem 2 osobowym z dostawką lub nadstawką. Dotyczy to z reguły hoteli o standardzie ** i ***.

Impreza z dojazdem własnym

W przypadku imprez z dojazdem własnym należy stosować się do podanych w umowie godzin przyjazdu do hotelu. Jeśli przyjazd będzie opóźniony powyżej godziny 18:00, należy bezwzględnie powiadomić telefonicznie recepcję hotelu, aby miejsce Państwa nie zostało sprzedane. Uwaga! Przy ofertach z dojazdem własnym należy pamiętać by w hotelu nie było zakwaterowanych więcej osób niż określa to voucher. Ilość faktyczna niezgodna z voucherem pociągnie za sobą konieczność dopłaty za nadliczbowe osoby lub odmowę zakwaterowania bez zwrotu kosztów. Rodziny lub grupki 3 osobowe kwaterowane są na życzenie w pokojach typu triple (jedno duże łóżko + dostawka lub nadstawka) bez zniżek z tego tytułu. 

Osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne wybierające się w podróż są zobowiązane poinformować Biuro, o stopniu niepełnosprawności. Biuro jest zobowiązane do przekazania takich informacji obsłudze lotnisk, które zapewniają specjalne środki opieki osobom podróżującym na wózku inwalidzkim lub poruszającym się o kulach.

 
Cenne rzeczy

Kosztowności, pieniądze, sprzęt fotograficzny, aparat komórkowy itp., Klient zabiera na wycieczkę na własną odpowiedzialność. Większość hoteli nie dysponuje sejfem, aby złożyć w nim cenne rzeczy. Przedmioty te nie są objęte ubezpieczeniem i nie można dochodzić za ich utratę zwrotu kosztów. ORGANIZATOR nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w pokoju hotelowym cenne rzeczy.


Dokumenty podróżne

W przypadku rezerwacji hoteli i imprez oraz świadczeń na specjalne zamówienie indywidualne i grupowe, Klient otrzymuje drogą e-mailową dokumenty podróżne po wniesieniu całkowitej zapłaty za imprezę, nie później jednak niż na 2 dni przed jej rozpoczęciem. W przypadku zawarcia umowy w terminie krótszym niż 14 dni przed jej rozpoczęciem, Organizator zastrzega sobie prawo dostarczenia dokumentów podróżnych w terminie późniejszym. Dokumenty podróżne Klient może odebrać osobiście w biurze Agenta, u którego podpisał umowę, może otrzymać je pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Sposób odbioru dokumentów Klient ustala z Organizatorem lub Agentem.

Ceny imprez

Ceny podane są w złotych lub euro i dotyczą 1 osoby, chyba, że zapis wskazuje inaczej. Mogą być zróżnicowane w zależności od terminu, ilości, daty wpłaty kupującego, promocji sezonowych i okazjonalnych, kursu walut. 

Zakup biletów wstępu

Polecamy zakup wycieczek, które bilety wstępów mają wliczone w cenę. Jest to bardzo wygodne w przypadku, kiedy Klient chce zobaczyć proponowane w programie obiekty. Nie martwi się wtedy koniecznością zakupu biletów wstępu, a kieszonkowe może przeznaczyć na pamiątki.  W Paryżu można zakupić bilety wstępu na atrakcje zawarte w programie, pojedynczo, w euro za pośrednictwem pilota grupy lub u przedstawiciela biura, zgodnie z cennikiem LEKIER FRANCE TOURS.. Zwracamy  uwagę iż granica wieku dzieci jest zróżnicowana w zależności od zakupionej atrakcji. W niektórych przypadkach dziecko 10 letnie traktowane jest jako osoba dorosła. LEKIER FRANCE TOURS nie ponosi odpowiedzialności za ceny proponowanych świadczeń. Niektóre francuskie muzea państwowe oferują darmowe bilety dla obywateli Unii Europejskiej  do lat 26, za okazaniem dokumentu tożsamości ze zdjęciem. 

Program imprezy

Kolejność zwiedzania może ulec zmianom, co do dnia i godziny, ale gwarantujemy zrealizowanie wszystkich świadczeń zawartych w cenie. W programach podajemy ilość dni od  wyjazdu lub wylotu z Polski do przyjazdu lub przylotu do Polski. Oznacza to, że podróż wliczona jest w czas trwania imprezy. Na podróż z reguły przeznaczony jest pierwszy i ostatni  dzień wycieczki.

Pilot-przewodnik

Pilot opiekuje się turystami tylko w zakresie niezbędnym do realizacji wycieczki, nie zawsze towarzyszy grupie. Nie oprowadza po muzeach, nie towarzyszy turystom w parkach rozrywki typu: np. Disneyland, Asterix, Thoiry, Aquaboulevard, Francja w Miniaturze itp. oraz w większości pałaców, muzeów, zamków np. muzeum Grevin, katedrach,  kościołach. Obsługa przewodnika licencjonowanego w muzeach jest usługą dodatkowo płatną. W naszych imprezach nie występuje. Polecamy audioguidy w języku polskim do wypożyczenia za pośrednictwem pilota.

Wycieczki fakultatywne

Są to dodatkowo płatne wycieczki dla uczestników imprez zorganizowanych, nie są objęte ceną podstawową. Są płatne na miejscu. Organizowane są od minimum  6-20 osób w zależności od  typu wycieczki.  Dotyczy to biletów wstępu do niektórych obiektów, wyjazdów poza miasto lub wstępów do parków rozrywki i kabaretów. Większość opłat związanych z wyjazdem dokonuje uiszczając cenę za wycieczkę. Jednak część  kosztów turysta pokrywa na miejscu sam w kasach obiektów turystycznych lub za pośrednictwem pilotów wg cennika LEKIER FRANCE TOURS. Są to najczęściej (chyba, że oferta  precyzuje inaczej): imprezy fakultatywne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Tego rodzaju dopłaty wyszczególnione są najczęściej w ofercie w ustępie informującym oświadczeniach nie zawartych w cenie: „Cena nie zawiera”. Zwracamy uwagę, że brak zakupu biletów wstępu spowoduje niemożliwość wstępu do danego obiektu lub skorzystania z danego świadczenia czy wyjazdu fakultatywnego a tym samym brak możliwości realizacji programu. 


Osoby spóźniające się

Grupa nie czeka na spóźnialskich,  gdyż ich zachowanie jest sprzeczne z zasadami obowiązującymi w grupie. Osoby spóźniające się na zbiórki w czasie zwiedzania i na trasie  wycieczki nie zostają zabierane po upływie 10 minut od wyznaczonego czasu zbiórki. Konieczność oczekiwania na spóźnionych, dezorganizuje pracę pilota i zubaża program. Spóźnieni do hotelu lub do grupy dołączają na własny koszt. Nie roszczą z tego tytułu pretensji do pilota i do Organizatora. W razie rażącego lub uporczywego naruszenia przez  Klienta ustalonego porządku imprezy w istotny sposób zagrażającego przeprowadzeniu imprezy w sposób odpowiadający Warunkom Uczestnictwa lub Umowie z Klientami,  Organizator może, bez ponoszenia przez siebie konsekwencji finansowej z tego tytułu rozwiązać Umowę w trybie natychmiastowym. Wszelkie koszty dalszego pobytu za granicą i  powrotu  do kraju w takim przypadku ponosi Klient.

Obowiązki Klienta

W trakcie trwania imprezy Klient jest zobowiązany podporządkować się wszelkim wskazówkom i zaleceniom porządkowym pracowników Organizatora, niezbędnym do  przeprowadzenia imprezy zgodnie z Warunkami Uczestnictwa lub Umową z Klientem. W szczególności Klient jest zobowiązany do przestrzegania obowiązującego w autokarze  zakazu  palenia wyrobów tytoniowych i spożywania alkoholu. 
 

Realizacja programu z parkami rozrywki 

W wycieczkach z parkami rozrywki, pobyt w parku Asterix trwa do godziny 18, a w parku Disneyland do godziny 20:00 w sezonie i do 19:00 poza sezonem. Czas pobytu w pozostałych parkach rozrywki (Thoiry, Francja w Miniaturze) określa pilot przewodnik w zależności od parku i sytuacji na miejscu; jest to pobyt ok. 4 godzinny . W parku Asterix  i Thoiry ciepły posiłek zjeść można wyłącznie w godzinach 12:00-14:00.


Gwarancja zwrotu kosztów rezygnacji

Decydując się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia „Kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych” Klient uzyskuje gwarancję  zwrotu kosztów rezygnacji, jeżeli rezygnacja z imprezy turystycznej wynika z przyczyn losowych niezależnych od Uczestnika. Koszt gwarancji wynosi 3% ceny wykupionej imprezy. W takim przypadku zwracane są koszty poniesione w związku z rezygnacją z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek, nagła poważna choroba, śmierć Uczestnika, osoby towarzyszącej w wyjeździe albo członka najbliższej rodziny, poważna szkoda w mieniu Uczestnika powstała w wyniku działania ognia, katastrof żywiołowych lub przestępstwa. Każdy taki przypadek winien być odpowiednio udokumentowany (raport z policji, zaświadczenie od niezależnego lekarza) a Ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do zweryfikowania dokumentów oraz do powołania niezależnych od Klienta biegłych specjalistów. Gwarancję zwrotu kosztów rezygnacji należy wykupić nie później niż do 5 dnia od daty zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej (wpłaty całości lub części– zaliczki). W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej jest mniej niż 30 dni, umowa o gwarancję zwrotu kosztów rezygnacji musi być zawarta w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie! Pełne warunki gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji dostępne są na stronie www.axa.pl

Podział imprez

Ze względów organizacyjnych realizacja programu jest tak zorganizowana, że żadna opcja ze sobą nie koliduje. Kiedy jedna opcja przykładowo  zwiedza, druga w tym czasie bawi się samodzielnie w parku rozrywki lub ma wolny dzień. W szczególnych przypadkach,  podczas wyjazdu w jednym terminie realizację programu zapewnia obecność dwóch pilotów lub pilota i stażysty. Zdarzyć się mogą wspólne transfery lub podwiezienie jednej opcji do określonego miejsca, a potem kontynuacja programu drugiej opcji.


O nas LEKIER FRANCE TOURS - numer konta - adres
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 5 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 6 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 7 dniowa wycieczka
Autokarem do Paryża ze 170 miast Polski - 8 dniowa wycieczka
Kontakt
Warunki sprzedaży
Ważne informacje dla turysty
Szkolna wycieczka do Paryża, Wersalu i Disneylandu 4 noce
Jak zwiedzać paryskie muzea z kartą muzealną.
Muzea w Paryzu
Muzea gratis do 26 lat
Audioguide w języku polskim
Audio przewodnik po Bazylice Sacre Coeur
Filmiki o Paryżu
Transport w Paryżu
Turystyczne trasy paryskich autobusów
Co warto zobaczyć w Paryżu ?
Paryż dwóch wysp i Sekwany - trasa i historia
Wzdłuż Pól Elizejskich spacer - trasa i historia
Wokół Wieży Eiffla - trasa i historia
Elegancki Paryż - trasa i historia.
Poloniki w Paryżu - polski Paryż
Zamki Loary
Zamki Loary i Mont Saint Michel
Montmartre - trasa i historia.
Paryż - Dzielnica Łacińska - trasa i historia.
Z Warszawy - godziny wylotów do Paryża.
Z Wrocławia - godziny wylotów do Paryża.
Z Poznania godziny wylotów do Paryża.
Z Gdańska godziny wylotów do Paryża.
Z Krakowa - godziny wylotów do Paryża.
Hotel Ambassadeur
Paryż dla dzieci - Atrakcje dla dzieci w Paryżu
Disneyland, gdzie jest? jak dojechać metrem lub samochodem?
Najlepsze atrakcje Disneyland
Sklepy z pamiątkami w Disneyland
Disneyland, czy naprawdę warto zwiedzać?
Atrakcje w parku Disneyland
Jak dojechać i co zobaczyć w Disneylandzie?
10 najlepszych restauracji w Disneyland Resort Paris
Bilet do Disneylandu ile kosztuje?
Wykaz restauracji Disneyland Paris - gdzie najlepiej zjeść
Wszystko o restauracjach w Disneyland
Tanie hotele i zakwaterowanie w Paryżu
Jak dojechać z lotniska Beauvais do Paryża?
Noclegi w Paryżu - Baza noclegowa w Paryżu
Wycieczki do Francji - Gdzie się wybrać?
Last minute do Paryża – Warszawa - Paryż
PROMOCJE
Afiliacja
Umowa afiliacyjna
Metro
Bilety do Parku Asterix
Spis wszystkich restauracji w Parku Asterix
Restauracje w Parku Asterix
Atrakcje Parku Asterix
Jak dojechać do parku Asterix?
Najlepsze atrakcje Parku Asterix
Bilety do Disneyland Paris Resort
Galeria Lafayette
Oferta szkolna
Paryż
Krystyna Mazurówna o Luwrze
Krystyna Mazurówna o panoramie Paryża
Wieża Eiffla
Szkoła Wojskowa w Paryżu
Stroje Moulin Rogue
Ślub w Paryżu
Pytania i odpowiedzi

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2023