7 dni wycieczka wszystko wliczone do Paryża z Warszawy

7 dni wycieczka wszystko wliczone do Paryża z Warszawy

Nasza oferta

Wycieczka lotnicza, tygodniowa do Paryża z Warszawy zawiera:

 • przelot w obie strony w soboty z lotniska Chopin, w pozostałe dni tygodnia z Warszawa Modlin
 • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
 • 6 noclegów w hotelu*** ze śniadaniami w centrum Paryża
 • obiad z winem na statku w podczas rejsu po Sekwanie
 • kolację z winem w restauracji na Montmartre
 • kolację w restauracji self service przy Łuku Triumfalnym  
 • wjazd na szczyt wieży Eiffel
 • 2 dniowa karta muzealna (Luwr, Wersal, Rodin, Orsay i inne)
 • audio przewodnik do Luwru i Bazyliki Sacre Coeur i mapa
 • wycieczkę z lokalnym przewodnikiem - Historyczny i Elegancki Paryż - 4 godziny
 • zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem Montmartre - 3 godziny
 • wycieczkę z lokalnym przewodnikiem - Wokół wieży Eiffla - 3 godziny
 • spacer z przewodnikiem Polami Elizejskimi - 3 godziny
 • wycieczka z miejscowym przewodnikiem po dzielnicy Montparnasse z wjazdem na wieżę
 • transfer samochodem lub kolejka do i z Wersalu
 • bilety metra podczas zwiedzania z przewodnikiem
 • opiekę francusko-polskiego biura w czasie pobytu
 • koszt przewozu torebki albo plecaka i bagażu podręcznego 10kg
 • gwarantowane miejsc obok siebie w samolocie
 • taksę klimatyczną w hotelu
 • ubezpieczenie wariant podstawowy UNIQUA

APL7_CITYWAW  Tygodniowa wycieczka lotnicza do Paryża z Warszawy, super oferta - zapraszamy.
Paryż… Samo brzmienie tego słowa, sam dźwięk nazwy tego miasta wprowadza nas w atmosferę lekkiego podniecenia. Nic dziwnego, jeśli trzeba zwiedzić cokolwiek na świecie, jeśli chce się doznać mocnych wrażeń, jeśli warto zobaczyć choćby jedno, jedyne wyjątkowe miejsce na kuli ziemskiej – powinien to być właśnie Paryż. Tu można obejrzeć najpiękniejsze miejsca jak Wersalzwiedzić Luwr, pospacerować po ogrodach Rodin. Zwiedzając muzea, w wycieczce wliczony jest Paris Museum Pass na 2 dni - to imienna karta wstępu uprawniająca do nieograniczonego zwiedzania ponad 60 muzeów i zabytków na terenie Paryża oraz w jego okolicach. Tu, w Paryżu można podziwiać różnorodność architektury i nastrojów w kolejnych, tak bardzo zróżnicowanych dzielnicach paryskich, można zobaczyć któryś ze znanych na całym świecie spektakli kabaretów Moulin Rouge. Nasza samolotowa wycieczka z Warszawy do Paryża zawiera inne super atrakcje, jak: wstęp na szczyt wieży Eiffla, obiad na statku podczas rejsu po Sekwanie i kolacje w kultowej restauracji na placu artystów Montmartre. Dobrze logistycznie zaplanowany program w Paryżu w ciągu tygodnia, pozwoli na bardzo spokojny rytm zwiedzania Paryża z doświadczonymi, lokalnymi przewodnikami. Takie zwiedzanie umożliwi Państwu poznanie centrum Paryża i samodzielne poruszanie się po mieście, kiedy będzie czas wolny. Proponujemy w wolnym dniu skorzystać z dodatkowo płatnej całodniowej wycieczki zamki Loary. Wycieczki do Paryża organizowane w małych 4-10 osobowych grupach. Zakwaterowanie jest w centrum Paryża. Najczęściej zamawianym hotelem jest trzygwiazdkowy hotel Ambassadeur zobacz stronę hotelu kliknij. Dobrze położony, blisko Montmartre i kabaretu Moulin Rouge. Na miejscu do dyspozycji są w pełni wyposażone i komfortowe pokoje. Na terenie hotelu dostęp do sieci Wi-Fi. Śniadanie w formie bufetu. Dokładny opis hotelu w centrum Paryża  znajdziesz tutaj kliknij.
Podobna wycieczkę organizujemy w wersji ekonomicznej zobacz, porównaj kliknij
Program wycieczki samolotowej z  Warszawy do Paryża:
Dzień 1
Przylot z Warszawy do Paryża. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Przewodnik będzie oczekiwał w hotelu. Będzie służył wszystkimi praktycznymi radami dotyczącymi pobytu w Paryżu i zapozna nas z paryskim metrem. Najczęściej korzystamy (bilety wliczone w cenę wycieczki) z biletu Mobilis, jest to 24 godzinny bilet do wszystkich rodzajów transportu miejskiego w Paryżu (autobus, metro i tramwaj). Zobacz mapę metra w Paryżu kliknij.
Wieczorne zwiedzanie z przewodnikiem, dzielnicy Montmartre (wliczone w cenę wycieczki)zobacz jak przebiega wycieczka kliknij. Wzgórze Montmartre należy do najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm, a w słynnej pracowni artystów Bateau Lavoir powstały “Panny z Awinionu". W trakcie spaceru poznasz życiorysy największych artystów, którzy zamieszkiwali wzgórze. Zgłębisz historię legendarnych kabaretów i kawiarni, w której przesiadywała bohema: Moulin Rouge, Lapin Agile, Chat Noir, czy Moulin de la Galette. W śród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy.
Kolacja na Montmartre w restauracji La Crémaillère 1900 (wliczona w cenę wycieczki) w najwyższym punkcie Paryża, w sercu dzielnicy artystów Montmartre, na placu du Tertre. Przyjemną atmosferę zapewnia wystrój z początku ubiegłego wieku i ornamentyka z okresu Belle Epoque. Posiłek można spożyć w cieniu kasztanowców, w należącym do restauracji ogródku, jednym z piękniejszych w Paryżu. Szef kuchni serwuje dania tradycyjnej kuchni francuskiej, jak i dania z owoców morza. Wybraliśmy dla Państwa Menu Renoir. Przystawki (do wyboru): sałatka Hiszpańska (serca karczochów, papryka, szynka, chorizo) lub mus warzywny i papryka faszerowana tuńczykiem lub zupa cebulowa lub 6 ślimaków prosto z Burgundii. Danie główne (do wyboru): Skrzydełka i pałki marynowane w sosie grillowym lub wołowina (Bourguignon) po staroświecku lub zapiekanka rybna w sosie z białym winem lub domowy makaron ze świeżą bazylią. Deser (do wyboru): Bavarois - ciastko z musem malinowym lub krem karmelowy (Crème Caramel) lub deska serów. Napoje: Kir, 1/4 czerwonego wina w dzbanku.
Spektakl w kabarecie Moulin Rouge (opcja dodatkowo płatna). Moulin Rouge to najsłynniejszy kabaret świata zobacz fragment kliknij Tylko tutaj zobacz słynną rewię „Feerie”, a w trakcie przedstawienia skosztujesz najlepszego szampana. Zachwyć się Paryżem podczas przedstawienia w Le Moulin Rouge à Paris. Na scenie kabaretu pojawiają się artyści, jest słynna grupa Doris Girls, są pióra, cekiny, jest kankan...  Ogromne wrażenie robią wspaniałe kostiumy a także bardzo nowoczesna scenografia. Przeplatana elementami cyrkowymi rewia potrafi zaskoczyć najlepszych koneserów tego gatunku. Czerwony Młyn w Paryżu spełnia marzenia wszystkich birbantów, dbając o to, by w progach tego nocnego klubu zawsze były obecne „wino, kobiety i śpiew“. Hotel jest w pobliżu, na pieszo 15-20 minut od kabaretu. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu.
Spotkanie z przewodnikiem w hotelu. Spacer wzdłuż Sekwany - historyczny Paryż z przewodnikiem (wliczony w cenę wycieczki) dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są samym sercem miasta. Historia powstania Paryża wiążę się z najważniejszą rzeką Francji. Na jednej z jej dwóch wysp powstało miasto, założone przez celtycki klan Paryzjów. Nazwali je Lutecją, co znaczyło w ich języku “mieszkanie pośrodku wody”. W trakcie wycieczki przejedziemy się po wyspie La Cite. Zobaczymy z zewnątrz Sainte Chapelle, czyli Świętą Kaplicę (wejdziecie tam innego dnia z kartą muzealną). Sanktuarium Sainte Chapelle powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej - korony cierniowej Chrystusa. Podejdziemy jak najbliżej Katedry Notre Dame i w spokojnym miejscu posłuchamy audio przewodnika zobacz fragment kliknij, przygotowanym przez nas. Przekroczymy Pont Neuf - najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat i co ciekawe nazywa się Pont Neuf, czyli Nowy Most. Trasę zakończymy przy słynnej szklanej piramidzie Luwru. W drugiej części naszego spaceru przyjrzymy się Operze Paryskiej i Comédie-Française, przejdziemy przez ulicę Pokoju i Plac Vendome aż do Placu Concorde - Zgody. Przepych Paryża warto podziwiać na Bulwarach Hausmanna, wielkiego urbanisty drugiej połowy XIX wieku. Przewodnik pokaże stylowe i atrakcyjne lokalizacje, popularne ulice i dzielnice w Paryżu. Kontynuacja zwiedzania z przewodnikiem.
Spacer Polami Elizejskimi, najsłynniejszą paryską aleją, najlepiej zacząć spod Łuku Triumfalnego. Na placu Gwiazdy możesz podziwiać panoramę Paryża na pola Elizejskie i nowoczesną dzielnice La Defence, nazywaną Manhattanem Paryża. Łuk Triumfalny powstał z inicjatywy Napoleona Bonaparte po zwycięskiej bitwie pod Austerlitz, jednej z najważniejszych bitew podczas wojen napoleońskich. Cesarz Francuzów pokonał w niej połączone armie austriacką i rosyjską. Od Łuku odchodzi dwanaście promieniście rozchodzących się bulwarów. Jest to dzieło urbanisty Barona Georgesa Haussmanna, który w połowie XIX wieku, za panowania Napoleona III, zburzył w Paryżu ponad 30 tysięcy budynków, tworząc sieć szerokich arterii i bulwarów. Napoleon III chciał przekształcić stolicę Francji, mającą jeszcze charakter średniowiecznego miasta, w nowoczesną metropolię. Tego zadania podjął się właśnie Baron Haussmann i przy nakładzie olbrzymich środków finansowych, wyburzył i przebudował w Paryżu kilka dzielnic. Tak powstała między innymi słynna Avenue des Champs-Elysees, czyli Aleja Pól Elizejskich. 
Przy Łuku Triumfalnym zjemy obiadokolację (wliczona w cenę wycieczki). Osoby, które nie są zwolennikami długiego siedzenia przy stole, preferują dania tradycyjne i wolałyby przed konsumpcją zobaczyć wybrane menu, zapraszamy do restauracji samoobsługowych typu self-service. Są one bardzo popularne wśród naszych turystów ze względu na niewysokie ceny i różnorodność potraw. W naszej ofercie znajdziecie Państwo restaurację Monte Carlo znajdującą się w 17- tej dzielnicy Paryża 2 kroki od Łuku Triumfalnego. Przykładowe trzydaniowe menu Monte Carlo (przystawka, danie główne, deser) Przystawki (do wyboru): 1/2 awokado w sosie vinaigrette. Pasztet wiejski. Sałatka „ Monte Carlo” (szynka, ser, pomidory, kukurydza) Danie główne (do wyboru): Duszona wołowina z papryką. Panierowany kotlet z indyka w sosie grzybowym. Potrawka z kurczaka w musztardzie po staroświecku. Filet rybny „z rynku” w estragonie z ryżem basmati. Desery (do wyboru): Ciasto francuskie z gruszką. Biały ser z jagodami. Krem karmelowy. Krem z białego sera z brzoskwiniami.
Po kolacji dalszy ciąg zwiedzania z przewodnikiem spacer wokół wieży Eiffla (wliczony w cenę wycieczki), zaczyna się od placu Trocadero z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na wieżę, najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża i zarazem symbol Francji. Dalej kierujecie się przez ogrody Trocadero do Placu Warszawy, koło którego znajduje się Pomnik Żołnierza Polskiego. Potem przez most Pont d’Iena z którego rozciąga się piękny widok zarówno na Palais de Chaillot, Sekwanę, jak i na wieżę. Po drodze przewodnik zapoznaje was z historią i ciekawostkami dotyczącymi wieży, np. odnośnie jej rozmiarów, tego czy Eiffel naprawdę sam ją projektował i co znaczy, że wieża tańczy.
Spacer zakończymy przy wieży Eiffel. Bilet na szczyt wieży Eiffel wliczony w cenę wycieczki.
Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. 
Zapraszamy na gastronomiczny obiad na statku kliknij i zobacz  (wliczony w cenę wycieczki). Serwowana jest wyśmienita kuchnia francuska - przystawka, danie główne, deser i wino. Wybraliśmy dla Państwa najlepsze statki firmy Bateaux Parisiens. Całkowicie przeszklone statki sprawiają, że można podziwiać nabrzeża Sekwany podczas obiadu. Podczas dwugodzinnego rejsu po Sekwanie przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, czy Grand Palais. 
W ramach czasu wolnego polecamy unikalny dom towarowy Galeries Lafayette - doskonałe miejsce na zakupy. Znaleźć tu można szeroki wybór produktów z najróżniejszych kategorii, od mody po jej akcesoria, kosmetyki, dekoracje wnętrz czy specjały kulinarne. To największy dom towarowy na świecie, założony w 1894 roku w Paryżu, jako zwykły sklep na rogu ulic Lafayette i Chaussée d’Antin, przez Teofila Badera i Alfonsa Kahna i nazwany Galerią. Dziś jest to sześciopiętrowy dom towarowy składający się z kilku członów, z balkonami, znanym tarasem widokowym na ostatnim, piętrze oraz secesyjną kopułą wysokości 33 metrów kliknij i zobacz . Główny budynek zlokalizowany w samym sercu Paryża, tuż za imponującym gmachem Opery Garnier, oferuje ponad 3 500 specjalnie wyselekcjonowanych marek, skupionych na powierzchni 70 000 m². W Galerii jest ponad 20 punktów restauracyjnych, a szczególnie  bistro usytuowane na tarasie z niezapomnianym widokiem na Paryż, bar z winami, sushi bar, azjatycka restauracja, bar z szampanem, francuski tea house Angelina i wiele innych.  Kolorowe witraże oraz roślinna dekoracja balustrad autorstwa Ludwika Majorelle, wyglądają imponująco. Dom towarowy warto obejrzeć także zewnątrz i dokładnie przyjrzeć się wystawom.  
Nocleg.
 
Dzień 4
Śniadanie w hotelu. 
Rozpoczęcie karty muzealnej (wliczona w cenę wycieczki). 
Poranny wyjazd do Wersalu zobacz fragment filmu kliknij. Wstęp do Pałacu Wersalskiego oraz transfer samochodowy lub metrem w obie strony (wliczone w cenę wycieczki). Czas spędzony w tej dawnej rezydencji królewskiej będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem – zarówno dla miłośników historii, sztuki, architektury, jak i dla tych, którzy po prostu lubią cieszyć oczy pięknymi widokami. Bogactwo i barokowy przepych Wersalu są znane na całym świecie i co roku przyciągają do siebie rzesze turystów. Zwiedzanie tej paryskiej siedziby Ludwika XIV (legendarnego Króla Słońce), obejmuje królewskie komnaty, apartamenty i sale balowe, o których w ciekawy sposób opowiada audio przewodnik dostępny w języku polskim. Najznakomitszą z nich jest tak zwana Galeria Zwierciadlana, zawdzięczają swoją nazwę znajdujących się w niej 357 lustrom, które tworzą niesamowite efekty wizualne. Zwiedzanie Pałacu Wersalskiego odbywa się z audio przewodnikiem po polsku. Powrót do Paryża.
Kontynuacja zwiedzania z wykorzystaniem karty muzealnej - Muzeum d’Orsay zobacz muzeum kliknij. Jest to miejsce, którego nie wolno przegapić w czasie pobytu w Paryżu. Budynek powstał w 1900 roku, kiedy to został otwarty jako dworzec kolejowy. Dziennie obsługiwał ok. 200 pociągów. Dziś jest to muzeum sztuki, obejmujące dzieła sztuki impresjonistycznej i kryje w sobie jedne z najważniejszych dzieł sztuki. Można tu m. in. podziwiać “Śniadanie na trawie” Maneta. 
Wieczorem 
zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem - Paryż z lotu ptaka czyli - na wieżę Montparnasse (zwiedzanie z przewodnikiem i bilet wliczony w cenę wycieczki, realizowane tylko do końca października) to 210 metrowy, zbudowany w latach 70 – tych wieżowiec biurowy, który obecnie jest jednym z symboli Paryża i głównym budynkiem dawnej dzielnicy artystów - Montparnasse. Wjedziemy na nią z przewodnikiem kliknij i zobacz. Chociaż wieżowiec jest mocno krytykowany z powodu braku harmonii z otoczeniem, odwiedza go tyle samo gości, co wieżę Eiffel, liczy bowiem 56 pięter i ma najszybsze windy w Europie, które w ciągu 38 sekund dowożą turystów na jej szczyt. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę Paryża w obrębie aż 40 kilometrów. Jest to jedyne w Paryżu miejsce, z którego zobaczyć można w całości wieżę Eiffel.  
Nocleg. 
 
Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Dojazd do Sainte Chapelle - Świętej Kaplicy. Kontynuacja karty muzealnej.
Zwiedzanie Świętej Kaplicy z przewodnikiem
Oprócz śmiałego i innowacyjnego projektu Sainte-Chapelle, na pierwszy rzut oka zadziwia harmonijne połączenie lekkości konstrukcji z przepychem złota i kolorów. Około 2/3 witraży pochodzi z czasów średniowiecza. Sainte-Chapelle była osobistym zamówieniem króla Ludwika IX jako prywatna kaplica w sercu jego apartamentów w Palais de la Cité, pierwszej rezydencji królów Francji w Paryżu. 
Zakończenie zwiedzania przy Luwrze. Zwiedzanie Luwru odbywa się z audio guide po polsku (rezerwacja i audio przewodnik wliczone w cenę wycieczki), zobacz fragment naszego audio przewodnika kliknij. Wielki Luwr, jak określają przewodnicy, to największe muzeum na świecie, gromadzące dzieła sztuki z czasów od starożytności do połowy XX. Luwr jest jednocześnie główną atrakcją turystyczną Paryża. Wspaniała budowla Luwru, z charakterystycznymi piramidami ze szkła, to dziś najczęściej odwiedzane muzeum świata. Bilety z wcześniejszą rezerwacją.
Wieczorem w ramach karty muzealnej wjedziemy na szczyt Łuku Triumfalnego, gdzie znajduje się taras widokowy, skąd możesz podziwiać wieczorną panoramę Paryża na pola Elizejskie i nowoczesną dzielnice La Defence, nazywaną Manhattanem Paryża. Łuk Triumfalny powstał z inicjatywy Napoleona Bonaparte po zwycięskiej bitwie pod Austerlitz, jednej z najważniejszych bitew podczas wojen napoleońskich. Cesarz Francuzów pokonał w niej połączone armie austriacką i rosyjską.
Nocleg. 


Dzień 6
Śniadanie w hotelu.
Czas wolny na realizację autorskiego programu zwiedzania.
Nocleg. 

 
Dzień 7
Śniadanie w hotelu.
Spotkanie z kierowcą na 3 godziny przed wylotem. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot z Paryża do Warszawy.

Jesteśmy przekonani, że będzie to udana wycieczka lotnicza do Paryża. Ciekawy wyjazd z Warszawy do Paryża na siedem dni, dobrze przygotowany przez nas, pozwoli na spokojne i dokłądne zwiedzanie Paryża, jego muzeów i najważniejszych atrakcji. Siedem dni w Paryżu z programem wszystko wliczone, ten typ wycieczki do Paryża cieszy się u nas największą popularnością, a pobyt w Paryżu właśnie na 7 dni ma najlepsze opinie wśród  naszych turystów.

Uwaga: świadczenia OPCJONALNE (ale nie obowiązkowe) w programie wycieczki są dodatkowo płatne i należy je zarezerwować przed wycieczką. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zawarte w wycieczce zostaną zrealizowane. 

Wybierz datę z kalendarza, następnie ilość osób - otrzymasz cenę wycieczki za wszystkich.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2023