5 dni - Sylwester 2016/017 - Paryż - Francja z Wrocławia. APLHSYL5_CITYWRO

Nasza oferta

Cena zawiera:                    

- Butelka szampana na 2 osoby
- Przelot w obie strony
- Transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- 4 noclegi w hotelu*** ze śniadaniami na bliskich przedmieściach Paryża
- Transfery do i z Wersalu
- Opieka francusko-polskiego biura w czasie pobytu
- Ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA

APLHSYL5_CITYWRO
Sylwester w Paryżu na ulicach miasta lub w restauracji i zabawie w dyskotece (patrz "dodatkowo płatne pakiety".
Szampan dla dwóch osób w prezencie.

Pakiet Sylwestrowy - kolacja i zabawa do rana u stóp Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich. Wyśmienita kolacja w formie szwedzkiego bufetu we wspanialej atmosferze. Potem Night Club "Duplex ", aby świętować Nowy Rok do białego rana.
Oto menu sylwestrowego bufetu.
Przystawki: Ciepłe grzanki z Foie Gras; Piramida wędzonego łososia z Norwegii; Owoce morza we kremie adwokatowym z kolendrą.
Dania Główne: Szlachetny drób w sosie z smardzami; Przegrzebki z szafranem i świeże warzywa; Cielęcina w sosie Périgueux.
Desery: Czekoladowa fontanna ze świeżymi owocami; Asortyment Francuskich wypieków; Kaskada pysznych deserów.
Wino bez ograniczeń. Animacje podczas kolacji: Orientalna Tancerka – Wiolinista – Iluzjonista.

Zapewniamy przelot samolotem, transfery z i na lotnisko oraz hotel, a Ty sam zdecyduj jak chcesz spędzić czas w Paryżu. Kupując pakiety biletów do muzeów i atrakcji w Paryżu a także zwiedzania z miejscowym przewodnikiem uczestniczysz w zaproponowanym przez nas programie wycieczki. Zakupienie pakietów w Polsce gwarantuje realizacje wszystkich punktów programu. Możesz nie uczestniczyć w programie i zwiedzać na własną rękę.Zakwaterowanie w hotelu 3* na przedmieściach Paryża. Hotele położone w odległości 300 - 500 metrów od stacji metra/ RER-u lub przystanku tramwajowego, z łatwym dojazdem do Paryża, np. Ibis, Campanile lub inne.

Program Wycieczki:

Dzień 1:
Przylot do Paryża. Spotkanie z przedstawicielem biura Lekier. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Paryża samodzielnie lub z zaproponowanym pakietem zwiedzania.
Bilet do Wersalu z transferami (dodatkowo płatne - patrz "dodatkowo płatne pakiety"). Wyjazd do Wersalu. Pałac "Wersal" dawna siedziba królów Francji zachwyca swoim bogactwem, luksusem, pięknem architektury oraz krajobrazu. W trakcie zwiedzania pałacu Wersal, poznasz historię zabytkowego kompleksu pałacowego. Paryska siedziba Ludwika XIV - legendarnego Króla Słońce zachwyca swoim bogactwem, przepychem oraz wielowiekową historią. Obiadokolacja(dodatkowo płatne - patrz "dodatkowo płatne pakiety"). Po południu czas wolny.

Posiłek dwudaniowy w restauracji samoobsługowej przy Łuku Triumfalnym. Oto przykładowe dwudaniowe (przystawka lub deser + danie główne) menu: Przystawki (do wyboru): 1/2 awokado w sosie vinaigrette, pasztet wiejski, sałatka „Monte Carlo" (szynka, ser, pomidory, kukurydza). Danie główne (do wyboru): duszona wołowina z papryką, panierowany kotlet z indyka w sosie grzybowym, potrawka z kurczaka w musztardzie po staroświecku, filet rybny w estragonie z ryżem Basmati. Deska serów. Desery( do wyboru): ciasto francuskie z gruszką, jogurt z jagodami, jogurt z brzoskwiniami, karmelowy krem. Nocleg.
Nocleg.

Dzień 3:
Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie wzgórza Montmartre (patrz dodatkowo płatny pakiet). Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm, a w słynnej pracowni artystów Bateau Lavoir powstały “Panny z Awinionu". W trakcie spaceru poznamy życiorysy największych artystów, którzy zamieszkiwali wzgórze. Zgłębimy historię legendarnych kabaretów i kawiarni, w której przesiadywała bohema: Moulin Rouge, Lapin Agile, Chat Noir, czy Moulin de la Galette. Wśród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy. Zwiedzanie Montmartre zakończymy w bazylice Sacre Coeur.
Następnie przewodnik zaprowadzi do pachnącego muzeum w Paryżu - Fragonard. W tym słynnym muzeum perfum poznamy piękne zapachy i zaopatrzymy się w najmodniejszy zapach sezonu. Bilet do muzeum figur woskowych Grevin (patrz dodatkowo płatne pakiety) - Spotkasz tam woskowe podobizny postaci historycznych i bohaterów kreskówek, obejrzysz całe sceny przybliżające najważniejsze wydarzenia francuskie – umierającą na stosie Joannę d'Arc lub scenę uśmiercenia Henryka IV . Tylko tutaj w jednym miejscu spotkasz woskowe sobowtóry do złudzenia przypominające prawdziwych ludzi. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie i nocleg w hotelu. Zwiedzanie Paryża samodzielnie lub z zaproponowanym pakietem zwiedzania (patrz dodatkowo płatny pakiet).
Paryż nad Sekwaną i Paryż - Dwóch Wysp. Spacer wzdłuż Sekwany z przewodnikiem dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są samym sercem miasta. Historia powstania Paryża wiąże się z najważniejszą rzeką Francji. Na jednej z jej dwóch wysp powstało miasto, założone przez celtyckie plemię Paryzjów. Nazwali je Lutecją, co znaczyło w ich języku “mieszkanie pośrodku wody”. Paryscy bukiniści. Wzdłuż nabrzeża Sekwany na odcinku ok. 3 km, pomiędzy pont Royal, a Pont de Sully rozciągają się małe zielone budki pełne książek. Od połowy XVI wieku sprzedają je paryscy bukiniści. Ich handel trwa siedem dni w tygodniu, niezależnie od pogody i świąt. 200 budek skrywa w sobie stare książki, mapy, stare pocztówki i płyty winylowe.. Pont du Carrousel. Most łączący Ogrody Tuileries z lewym brzegiem Sekwany pochodzi z XIX wieku, za czasów panowania króla Ludwika Filipa. Pont des Arts. Następny most na Sekwanie to Pont des Arts, czyli Most Sztuki. Jest przeznaczony jedynie dla pieszych, a jego nazwa pochodzi od Dziedzińca Sztuki, czyli jednego z dziedzińców Luwru. Akademia Francuska. Utrzymany w stylu barokowo klasycystycznym budynek z niewielką kopułą projektu Louis Le Vau, mieści założoną w 1795 roku Akademię Francuską. Pont Neuf. Najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat i co ciekawe nazywa się Pont Neuf, czyli Nowy Most. Conciergerie. Na wyspie Ile de Cite wznosi się monumentalny budynek z czarnymi stożkowatymi daszkami. Jest to Conciergerie, średniowieczny budynek. Niegdyś była to siedziba konsjerża - królewskiego szambelana, który zarządzał dworem. Conciergerie jest najstarszym więzieniem Paryża, gdzie więziono Marię Antoninę i Ludwika XVI. Sainte Chapelle. Sanktuarium Sainte Chapelle powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej - korony cierniowej Chrystusa. Katedra Notre Dame, czyli Katedra Najświętszej Marii Panny to, można powiedzieć, nie budowla, lecz osoba, która mówi o osiemset letniej historii miasta. Zwiedzamy ją z mapa i audio- przewodnikiem po polsku przygotowanym prze nasze biuro. Nie zapomnimy o miejscach szczególnie ważnych dla Polaków. Na wyspie świętego Ludwika, na Quai de Béthune pod numerem 36 mieszkała do swojej śmierci Maria Curie Skłodowska. Przeprowadziła się tutaj po ujawnieniu przez brukową prasę jej historii miłosnej z profesorem fizyki Paul’em Langevin, wcześniejszym przyjacielem i współpracownikiem małżeństwa Curie. Pałac Lambert. Po upadku powstania listopadowego pałac na wyspie św. Ludwika, nazywany Pałacem Lambert, został kupiony przez księcia Adama Czartoryskiego. XVII-wieczny pałac stał się największym centrum politycznym, kulturalnym i socjalnym dla Polaków żyjących na obczyźnie.

Luwr (Bilet na samodzielne zwiedzanie - patrz "dodatkowo płatny pakiet").
„Wielki Luwr", jak określają przewodnicy, to największe muzeum na świecie, gromadzące dzieła sztuki z czasów od starożytności do połowy XX. Luwr jest jednocześnie główną atrakcją turystyczną Paryża. Wspaniała budowla Luwru, z charakterystycznymi piramidami ze szkła, to dziś najczęściej odwiedzane muzeum świata.

Bilet na rejs statkiem po Sekwanie (dodatkowo płatne - patrz "dodatkowo płatny pakiet").
Podczas rejsu po Sekwanie pokładzie statku Bateaux Parisiens przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, Muzeum Orsay czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny.

Późnym wieczorem na ulicach Paryża uroczyste i radosne przywitanie Nowego 2017 Roku. Proponujemy ten wieczór spędzić w restauracji Duplex  u stóp Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich (dodatkowo płatne - patrz "dodatkowo płatny pakiet").

Dzień 5:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie z przewodnikiem - Dzielnica Opery - około 2 godziny (dodatkowo płatne - patrz "dodatkowo płatny pakiety"). Przewodnik pokaże jedną z najładniejszych dzielnic Paryża okolice Opery Garnier. Zobaczymy plac Zgody, Kościół świętej Magdaleny i plac Vendôme przy którym znajduje się sławny hotel Ritz. Transfer na lotnisko na 3 godziny przed odlotem. Wylot do Polski.

Uwaga: Kolejność zwiedzania (dzień, godzina) ustalana jest według możliwości realizacji danego świadczenia.


Dodatkowo płatne pakiety (Pakiety należy zakupić w Polsce):
* Pakiet Sylwestrowy: Kolacja sylwestrowa i zabawa w dyskotece + transfer powrotny do hotelu ok. 03h30.
* Pakiet biletów: Bilety wstępu do Luwru i Wersalu z audio przewodnikiem w języku polskim, bilet na rejs statkiem po Sekwanie, jeden posiłek dwudaniowy (przystawka lub deser, danie główne) w restauracji samoobsługowej
* Pakiet zwiedzania z przewodnikiem: lokalny przewodnik na zwiedzanie Dzielnica Opery, Historyczny Paryż-La Cite, Dzielnica Montmartre.
* Własnych wydatków i napiwków.
* Bagaż rejestrowany do luku - 15 kg RYANAIR - 23 kg WIZZAIR.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015