Mont St.Michel i zamki nad Loarą z Krakowa

Nasza oferta

Cena zawiera:

 • przelot w obie strony
 • transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
 • 3 noclegi w hotelu 2 lub 3* pokoje 2 osobowe z łazienką i tv
 • 1 nocleg  w Dolinie Loary
 • 4 kontynentalne śniadania
 • praca miejscowego przewodnika
 • samochodową Panorama Paryża, audio przewodnik po polsku
 • bilety wstępu do Luwru , Wersalu
 • na rejs po Sekwanie
 • bilety wstępu zamku Chennonceau, Clos Luce
 • ogród zamku Chambord i opactwo św Michała
 • przewodnik na zwiedzanie Zamków Loary i Mont.St.Michel
 • bilety komunikacji miejskiej, podatki  hotelowe i parkingi
 • przewodnik na zwiedzanie Zamków Loary i Mont St. Michel
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP-TU AXA

PZMS z Krakowa
Dzień 1:
Przylot do Paryża. Na lotnisku oczekuje  przedstawiciel biura  LFT. W drodze z lotniska wycieczka Panorama Paryża z audioguidem. Przejazd Drogą Napoleona przez Pola Elizejskie w kierunku Placu Zgody. Wielkie Bulwary, Kościół św. Magdaleny, Opera Garnier. Plac Vendôme. Wyspa Cité z Katedrą Notre Dame. Dzielnica Łacińska. Rue Saint Jacques. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Wczesny wyjazd nad Loarę. Zwiedzać będziemy Zamki w Dolinie Loary. Pałace te to prawdziwi świadkowie historii Francji. Jest ich ponad 200 wybudowanych na obu jej brzegach.   Wybraliśmy dla Państwa te najbardziej warte polecenia i te najpiękniejsze: Clos Luce, gdyż żył tu i pracował  Leonardo da Vinci. Chenonceau na rzece Cher, gdyż jego atmosferę tworzyły trzy kobiety: Diana de Poitiers, faworyta Henryka II, która doprowadziła do wzniesienia mostu, łączącego brzegi rzeki i ogrodu. Katarzyna Medycejska, jego żona, która na tym moście poleciła wznieść galerię. I wreszcie Ludwika Lotaryńska, żona Henryka III. Chambord, gdyż to największy z zamków w dolinie Loary i po utracie tronu polskiego, jego mieszkańcem był Stanisław Leszczyński, teść Ludwika XV, ojciec Marii Leszczyńskiej. Nocleg w Dolinie Loary.

Dzień 3:
Śniadanie. Rano wyruszamy do Normandii, aby zwiedzić ósmy cud świata – Mont St. Michel - miasto na granitowej skale jak ze średniowiecznego snu.  Podziwiać będziemy ten niezwykły obiekt architektury gotyckiej, ozdobiony wieżami, dzwonnicami,  baśniowymi postaciami chimer, diabłów i bestii. Dodatkową atrakcją tego miejsca są przypływy i odpływy morza. Czasem czynią one wzgórze wyspą, zatapiając łączącą ją z lądem groblę. Przejdziemy główną i właściwie jedyną ulicą miasta, Grand Rue zabudowaną kamieniczkami pamiętającymi XV wiek. Dziś miasto zajmuje niecałe 3 ha i liczy około 200 stałych mieszkańców. Nie zapomnimy oczywiście o serach, krepach i winiaku.  Późnym wieczorem wrócimy do Paryża. Nocleg.  

Dzień 4:
Śniadanie. Dziś udamy się do Wersalu, dawnej siedziby francuskich Ludwików, a także naszej polskiej królowej Marii Leszczyńskiej. Został wzniesiony na polecenie Ludwika XIII w małej wiosce na południowy zachód od Paryża.  Pałac w Wersalu to jedna z najznakomitszych budowli klasycyzmu barokowego, która była inspiracją dla architektów i artystów późniejszych lat. Zwiedzanie Luwru z audio guide. Rejs po Sekwanie. Nocleg.  

Dzień 5:
Śniadanie. Spotkanie w recepcji z przedstawicielem biura na około 3 godziny przed wylotem. Transfer na lotnisko. Wylot z Paryża. Praca przewodnika nie jest przewidziana.


Dodatkowo płatne pakiety do zakupienia w Polsce:
1. 2 kolacje w restauracji self-service (danie główne, przystawka lub deser. Napoje nie są wliczone w cenę). Cena:127 zł/os.
2. Spektakl z lampką szampana w kabarecie Lido (23:00). Spektakl trwa około 90 min. Realizacja od minimum 6 osób. Cena: 477 zł/os – (w cenie transfer powrotny). Zalecany strój wizytowy.
3. Dopłata do pokoju 1osobowego – 560 zł/os.

Uwaga:
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, co do dnia i godziny, ale gwarantujemy
zrealizowanie wszystkich świadczeń zawartych w cenie. Pilot przewodnik nie oprowadza po obiektach muzealnych i nie towarzyszy w parkach rozrywki. Zakwaterowanie w hotelach z sieci np. Ibis, Kyriad, Premiere Classe,  Appart City na bliskich przedmieściach Paryża. Program realizowany jest samochodem lub miejscową komunikacją (metro, RER).
Koszt biletu lotniczego, godziny przelotu i dostępność miejsc  zawsze do  potwierdzenia  w momencie  podpisania umowy. Bagaż rejestrowany kosztuje 375 złotych/os.. Decyzja o zakupie rejestrowanego bagażu do luku musi być podjęta w chwili zakupu wycieczki. W przypadku późniejszej decyzji o zakupie bagażu rejestrowanego jego cena wzrośnie. Przy imprezach z Warszawy może się zdarzyć, iż przylot będzie na inne lotnisko niż wylot (Warszawa Okęcie lub Warszawa Modlin)

Wybierz z kalendarza datę i zapłać.

proponujemy również:

Paryż, Mont St Michel i Zamki Loary

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019