Paryż, Mont St Michel i Zamki Loary

Nasza oferta

Cena zawiera:
 • 3 noclegi w Paryżu i 1 nocleg w Dolinie Loary w hotelu 2*lub 3*
 • 4  kontynentalne śniadania, pokoje 2os. z łazienką, TV
 • praca miejscowego przewodnika
 • samochodową Panorama Paryża, audio przewodnik po polsku
 • bilety wstępu do Luwru , Wersalu
 • na rejs po Sekwanie
 • bilety wstępu zamku Chennonceau, Clos Luce
 • ogród zamku Chambord i opactwo św Michała
 • przewodnik na zwiedzanie Zamków Loary i Mont.St.Michel
 • bilety komunikacji miejskiej, podatki  hotelowe i parkingi
 • przejazd autokarem pod opieką polskiego pilota na trasie 
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP-TU AXA

 

 

Paryż, Mont St Michel i Zamki Loary, 7 dni Kod PZM
Paryż, Mont St.Michel i zamki Loary PZM 7 dni


Dzień 1
Wyjazd z Polski. Nocny przejazd.

Dzień 2
Do Paryża przyjedziemy około południa. Aby wprowadzić się w wyjątkowy klimat Paryża, proponujemy autokarowy objazd połączony z Panoramą miasta. Trasa panoramicznej wycieczki prowadzi drogą Napoleona od Łuku Triumfalnego, przez Pola Elizejskie do Placu Concorde. Przejeżdżamy obok Pałacu Sprawiedliwości, obok Conciergerie i gmachu paryskiej Opery Garnier. Podczas City Tour Paryż docieramy również do Pałacu Inwalidów, Placu Trocadero i wieży Eiffel. W trakcie samochodowej panoramy miasta robimy przystanki w pobliżu najważniejszych obiektów turystycznych. Zatrzymujemy się,  aby lepiej przyjrzeć się francuskim zabytkom i zrobić zdjęcia.  Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Paryża rozpoczniemy od dwóch wysp: La Cité i Św. Ludwika. Do najbardziej znanych obiektów na wyspie należą trzy średniowieczne budynki: Katedra Notre Dame, Święta Kaplica, słynne paryskie więzienie a także Pałac Sprawiedliwości.  Następnie zwiedzimy muzeum Luwr. Po południu zwiedzimy dzielnicę  Montmartre, którą niegdyś urozmaicało 30 wiatraków, a dziś nazywany jest przez Paryżan La Butte. Wejść tam trzeba ponad 130 m w górę, aby podziwiać bazylikę Sacré Coeur z 20-tonowym dzwonem Savoyarde. Zobaczymy kościół Św. Piotra i dojdziemy do Placu du Tertre, który jest dzisiaj rodzajem malarskiej giełdy na wolnym powietrzu. Sprzedaje się tu obrazy i szkice, a także powstające na zamówienie portrety i karykatury. Zaplanowaliśmy również na dziś rejs  po Sekwanie i spacer w okolicy Wieży Eiffla. Dla chętnych nocny spektakl w kabarecie Lido. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wczesny wyjazd nad Loarę. Zwiedzać będziemy Zamki w Dolinie Loary. Pałace te to prawdziwi świadkowie historii Francji. Jest ich ponad 200 wybudowanych na obu jej brzegach.   Wybraliśmy dla Państwa te najbardziej warte polecenia i te najpiękniejsze: Clos Luce, gdyż żył tu i pracował  Leonardo da Vinci. Chenonceau na rzece Cher, gdyż jego atmosferę tworzyły trzy kobiety: Diana de Poitiers, faworyta Henryka II, która doprowadziła do wzniesienia mostu, łączącego brzegi rzeki i ogrodu. Katarzyna Medycejska, jego żona, która na tym moście poleciła wznieść galerię. I wreszcie Ludwika Lotaryńska, żona Henryka III. Chambord, gdyż to największy z zamków w dolinie Loary i po utracie tronu polskiego, jego mieszkańcem był Stanisław Leszczyński, teść Ludwika XV, ojciec Marii Leszczyńskiej. Nocleg w Dolinie Loary.

Dzień 5
Śniadanie. Rano wyruszamy do Normandii, aby zwiedzić ósmy cud świata – Mont St Michel - miasto na granitowej skale jak ze średniowiecznego snu.  Podziwiać będziemy ten niezwykły obiekt architektury gotyckiej, ozdobiony wieżami, dzwonnicami,  baśniowymi postaciami chimer, diabłów i bestii.   Dodatkową atrakcją tego miejsca są przypływy i odpływy morza. Czasem czynią one wzgórze wyspą, zatapiając łączącą ją z lądem groblę.  Pospacerujemy główną i właściwie jedyną ulicą miasta, Grand Rue zabudowaną kamieniczkami pamiętającymi XV wiek. Chociaż miasto zajmuje niecałe 3 ha i liczy około 200 stałych mieszkańców. Nie zapomnimy oczywiście o serach, krepach i winiaku.  Późnym wieczorem wrócimy do Paryża. Nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dziś udamy się do Wersalu, dawnej siedziby francuskich Ludwików, a także naszej polskiej królowej Marii Leszczyńskiej. Został wzniesiony na polecenie Ludwika XIII w małej wiosce na południowy zachód od Paryża.  Pałac w Wersalu to jedna z najznakomitszych budowli klasycyzmu barokowego, która była inspiracją dla architektów i artystów późniejszych lat. Wyjazd do Polski późnym popołudniem. Nocny przejazd.

Dzień 7
Powrót do kraju. Przekroczenie granicy rano.


 Dodatkowo płatne fakultatywne pakiety do zakupienia w Polsce w złotych lub u przewodnika w euro:
1. Dwie kolacje w restauracji self-service (danie główne, przystawka lub deser.
 Napoje nie są wliczone w cenę). Cena: 127 zł/os.
2. Spektakl z lampką szampana w kabarecie Lido (23h00). Spektakl trwa około 1h30min.   Cena: 477 zł/os – (w cenie transfer powrotny z kabaretu do hotelu).

 Uwaga:
W przypadku grup mniejszych niż 30 osób transport może odbywać się komfortowym autokarem  linii rejsowej Sindbad z pilotem na trasie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, co do dnia i godziny, ale gwarantujemy zrealizowanie wszystkich świadczeń zawartych w cenie. Zakwaterowanie w hotelach z sieci np. Ibis, Kyriad, Premiere Classe,  Appart City na bliskich przedmieściach Paryża. Program realizowany jest samochodem lub miejscową komunikacją (metro, RER).

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015