Pielgrzymki do Lourdes, Fatimy i nie tylko

Strona główna > Pielgrzymki do Lourdes, Fatimy i nie tylko

Pielgrzymki są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijanina. Wierzący pielgrzymują przez całe życie, do wiecznego królestwa i ostatecznego spotkania z Bogiem. Pielgrzymki religijne do Lourdes i Fatimy wypełniają potrzeby duchowe oferując jednocześnie cudowny sposób spędzenia wakacji. Poprzez poznawanie kultury, historii i dziedzictwa swojej wiary odkrywamy jak bardzo religia wpływa na człowieka w obecnych czasach. Nawiedzając miejsca kultu jak La Salette, Lisieux, Monserat, Saint Jacques de Compostella i innych Sanktuariów religijnych bogacimy nasze życie i odnawiamy się w wierze.Podążając śladami dwóch wielkich Papieży - Jana Pawła II i Benedykta XVI odkryjemy Bawarię i sanktuaria południowej Polski.


DATY I CENY PROGRAMÓW NA 2012 ROK W PRZYGOTOWANIU.

Z Paryża do Lourdes, pielgrzymka - 4 dniowa
 
Propozycja ta przeznaczona jest dla osób, które z różnych względów, w okresie, w którym proponujemy tę wycieczkę znajdą się w Paryżu i zechcą nawiedzić Sanktuarium Maryjne w Lourdes. Chcemy i możemy Państwu dopomóc. Zapraszamy, zatem serdecznie. W tym przepięknie położonym małym miasteczku u podnóża Pirenejów znajduje się jedno z najważniejszych Sanktuariów Maryjnych na świecie. Swoja sławę zyskało w 1858 roku, kiedy młoda chłopka Bernadeta Soubirous doznała kilku objawień, podczas których widywała w pobliskiej grocie Matkę Boską. Objawienia sprawiły ze do Lourdes każdego roku przybywa około 5 milionów pielgrzymów z ponad 130 krajów świata. Przybywają z nadzieją, że ich modlitwy zostaną wysłuchane, bo właśnie tu za sprawą Maryi tak wielu odzyskało zdrowie, odnowiło wiarę, odzyskało sens życia. Miejsce to jest nie tylko świadkiem objawień Matki Boskiej, ale i wielu cudów, które nadal tu się dokonują.
Sanktuarium w Lourdes, pielgrzymka - 7
 
W Lourdes, przepięknie położonym małym miasteczku u podnóża Pirenejów znajduje się jedno z najważniejszych Sanktuariów Maryjnych na świecie. Swoją sławę zyskało za sprawą Bernadety Soubirous, która podczas objawień widywała w pobliskiej grocie Matkę Boską. Kolejne miejsca kultu na trasie pielgrzymki to Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette i Paray le Monial, gdzie Najświętsze Serce Jezusa ukazało się Małgorzacie Mary Alocoque. W klasztorze w Nevers zobaczymy ciało świętej Bernadety z Lourdes.
Sanktuaria Maryjne, pielgrzymka - 9 dniowa
 
W tej połączonej z programem turystycznym pielgrzymce nawiedzimy Sanktuaria Maryjne w Lourdes, Rocamadour, Fatimie. Modlić się będziemy w paryskiej Kaplicy Świętego Medalika i przy grobach błogosławionych fatimskich pastuszków.Zwiedzać będziemy Paryż, Zamki nad Loarą, Salamankę.
Sanktuaria Francji, pielgrzymka - 10 dniowa
 
Ta 10 dniowa pielgrzymka połączona ze zwiedzaniem poprowadzi nas od Paryża, przez Zamki Loary do Lourdes.Zwiedzimy najciekawsze miejsca Paryża łącznie z Kaplicą Świętego Medalika i cmentarzem Pere Lachaise oraz miasta na trasie: Carcassone, Lyon i Nevers. Nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny w La Salette.
Z duchową wizytą u św.Teresy, Marcina i Bernadety, pielgrzymka - 10 dniowa
 
Główne cele tej pielgrzymki to Sanktuarium Maryjne w Lourdes, Bazylika Świętego Marcina w Tours i Opactwo Benedyktynów Mont Saint Michel w Normandii. W czasie 10 dniowej pielgrzymki śladami św. Teresy, Marcina i Bernadety zwiedzimy Niceę, Monaco, Carcassonne, Vernon i oczywiście Paryż.
Śladami Św.Bernadety, pielgrzymka - 13 dniowa
 
Ta 13 dniowa pielgrzymka, której głównym celem jest Sanktuarium Maryjne w Lourdes obfituje w bardzo bogaty program turystyczno - religijny. Paryż, Dolina Loary, Avignon, Carcassonne, Grenoble, Nevers a także fakultatywny wyjazd do Grot Betharram i Mostu Hiszpańskiego w Pirenejach. Jest to jedna z najbardziej popularnych Pielgrzymek do Sanktuariów Maryjnych.Serdecznie polecamy.
Śladami Fatimskich pastuszków i św. Bernadety, pielgrzymka - 13 dniowa
 
Ta 13 dniowa pielgrzymka, której głównymi celami są Sanktuaria Maryjne w Lourdes i w Fatimie obfituje w bardzo bogaty program turystyczno - religijny. Paryż, Dolina Loary, Salamanka, Santiago de Compostela, Madryt, Barcelona i alpejskie Sanktuarium Płaczącej Matki Boskiej w La Salette. Jest to jedna z najpiękniejszych tras pielgrzymkowych.Serdecznie polecamy.
Śladami dwóch papieży, pielgrzymka - 11 dniowa
 
Johann Wolfgang Goethe napisał, że aby zrozumieć poetę należy odwiedzić jego strony rodzinne. Korzenie Benedykta XVI pochodzą z Bawarii. Razem z Państwem chcemy odwiedzić miejsca, w których Joseph Ratzinger urodził się, uczył i pracował jako kapłan i profesor. Jan Paweł II - nasz wielki rodak, niebawem wyniesiony na ołtarze pochodził z Wadowic. Razem z Państwem skosztujemy słynnych wadowickich kremówek, wielokrotnie wspominanych przez Jana Pawła II. Przy okazji zwiedzimy inne polskie miejscowości, w których odnajdziemy ślady Karola Wojtyły.

 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015