Śladami Wielkich Polaków: F_SWP

Nasza oferta

Cena zawiera:

  • 3 godzinna wycieczka Polski Paryż
  • bilet wstępu do Panteonu
  • polskojęzyczny przewodnik
  • spotkanie z przewodnikiem w hotelu
  • bilety metra na realizacje programu
  • możliwość wycieczki samochodem

Śladami Wielkich Polaków: F_SWP
Na wycieczkę po Paryżu Śladami Wielkich Polaków, zabierze polskojęzyczny przewodnik. W trakcie 4 godzinnego wspominania wybitnych Polaków przechodzimy ulicami Paryża. Nasi przewodnicy opowiedzą o osobach, które za sprawą swojej działalności i twórczości zasłużyły na miano Wielkich Polaków. W trakcie wycieczki poruszamy się paryską koleją podziemną Metropolitan (2 bilety na przejazd).
Maria Skłodowska-Curie, Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin czy Juliusz Słowacki te nazwiska wypełniają dumą każdego Polaka i są nieodłącznie związane z Paryżem. W Paryżu zabierzemy na wyjątkową wycieczkę Śladami Wielkich Polaków, zaprowadzimy do miejsc, w których do dziś zachowały się ślady wybitnych rodaków. Oprowadzimy po ulicach po których spacerowali nasi wielcy przodkowie, pokażemy miejsca gdzie żyli i pracowali. W Paryżu na wyspie Św. Ludwika znajdziemy polską Bibliotekę Adama Mickiewicza. Na wyspie odnajdziemy wiele śladów Wielkiej Polskiej Emigracji. W Paryżu Polacy spotykali się, tworzyli, propagowali kulturę polską. Funkcjonowały polskie domy, fundacje, stowarzyszenia, powstawały polskie czasopisma, biuletyny i gazety, w których dążono do odrodzenia państwa polskiego.
Nasi przewodnicy, którzy doskonale znają dzieje swoich rodaków, zaprowadzą do Panteonu. Ta zabytkowa budowla w Dzielnicy Łacińskiej obecnie pełni rolę mauzoleum wybitnych Francuzów. Tutaj zatrzymamy się przy nagrobku Marii Skłodowskiej-Curie. Ta  wybitna rodaczka, dwukrotnie wyróżniona nagrodą Nobla, to pierwsza kobieta, którą pochowano pod kopułą Panteonu. Wyjątkowa historia życia Skłodowskiej zasługuję na uwagę, dlatego nasi przewodnicy z godnością i dumą opowiadać będą o losach i osiągnięciach słynnej polki, która dzięki swojej ciężkiej pracy została pierwszą kobietą - profesorem Sorbony. Nieopodal Panteonu znajduje się Instytut Radu Skłodowskiej-Curie. Przewodnik zaprowadzi do dawnego laboratorium polskiej uczonej aby przedstawić najcenniejsze pamiątki jakie zachowały się po noblistce. Małe, kameralne wnętrza pracowni chemiczki świadczą o wyjątkowym charakterze i skromności Skłodowskiej-Curie. W trakcie wycieczki Śladami Wielkich Polaków udamy się na Plac Vendôme. Zatrzymamy się pod nr 12, gdzie ostatnie chwile swego życia spędził wielki muzyk i kompozytor Fryderyk Chopin. W Paryżu, na każdym kroku odnaleźć można polskie ślady. Historie naszych narodów są ze sobą mocno powiązane, dlatego warto odbyć podróż do przeszłości i zagłębić się we wspomnieniach o Wielkich Polakach.

Wybierz z kalendarza datę i zapłać.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019