Gdzie jest Disneyland ?

Wydawać by się mogło, że tytułowe pytanie jest zupełnie niepotrzebne. Rzeczywiście nie da się ukryć, że akurat Disneyland jest miejscem bardzo popularnym i trudno znaleźć dziś osobę, która by o nim nie słyszała. Załóżmy jednak, że nie wiecie, gdzie jest Disneyland. Jeśli tak to nic nie szkodzi, bo za chwilę postaramy się wam dokładniej wyjaśnić, gdzie zlokalizowany jest Euro Disneyland, który nie bez powodu jest nazywany najpopularniejszym parkiem rozrywki na naszej planecie. Być może wielu z was może poczuć się zaskoczonych, ale w Paryżu Disneylandu nie ma. Gdzie zatem możemy go znaleźć?

Obrzeża stolicy Francji

Oczywiście takich parków na świecie jest kilka. Mimo wszystko najpopularniejszy jest właśnie ten park we Francji, a więc na nim chcemy się tu skupić. Otóż nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiadając na pytanie, gdzie jest Disneyland we Francji, wcale nie odpowiemy Paryż. Tak naprawdę jest on bowiem zlokalizowany w rejonie Marne La Vallée. Taką mylną lokalizację da się jednak wytłumaczyć, bo rejon ten jest zlokalizowany blisko stolicy Francji. Znajduje się on bowiem zaledwie 32 kilometry od Paryża. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Paryża nie ukrywają i jasno deklarują, że Disneyland należy właśnie do nich.

Dojazd

Jako że jest to bardzo popularne miejsce, nie może być też problemu z dojazdem do Disneylandu. Możliwości jest tu naprawdę sporo, choć większość odwiedzających ten park rozrywki wybiera kolejkę RER z Paryża. Disneyland położony jest bowiem jedynie około 40 minut drogi tym środkiem transportu. Poza tym niewiele kosztuje także i sam bilet na RER, bo to jedynie 7,5 euro w jedną stronę. Za 15 euro można więc dojechać na miejsce i wrócić. Czy to wiele? To pozostawiamy już ocenie Państwa.

Podróż samochodem

Transport publiczny jednak nie dla każdego przypada do gustu. Jeśli w związku z tym ktoś nie ma zamiaru podróżować kolejką, to wybrać może podróż samochodem. Na to Disneyland także jest doskonale przygotowany, a to dlatego, że w jego pobliżu znajduje się ogromny parking, gdzie można zaparkować swoje auto na czas pobytu w parku. Warto zauważyć, że nie jest to jednak parking strzeżony, choć do próby włamań czy kradzieży dochodzi tu stosunkowo rzadko. Poza tym z darmowego parkingu mogą korzystać tylko ci, którzy są gośćmi hotelu Euro Disneyland. Inni będą musieli uiścić opłatę w wysokości 15 euro za dzień w przypadku pojazdów klasycznych. Te z przyczepami kempingowymi zapłacą o 5 euro więcej.


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015