Dojazd do Disneyland

Jak dojechać do Disneylandu?

Transfery z lotniska, hotelu do każdego punktu w Paryżu czytaj dalej...

Do Disneyland Paris Resort można dojechać szybką kolejką podmiejską z Paryża albo samochodem. Park Disneya leży ok. 32 km od miasta, w rejonie Val d’Europe / Marne La Vallée. Kolejka RER  A  jeździ przez cały tydzień i jest dobrym rozwiązaniem na jedno-dniową wycieczkę, natomiast samochód zapewnia całkowitą swobodę w kwestii godziny przyjazdu i powrotu. Jeżeli nie chcesz się martwić o swój przyjazd, warto zamówić transfer. Podróż samochodem do Disneylandu najlepiej odbyć w środku tygodnia, w weekendy można na długo utknąć w korku. Należy kierować się w stronę „Val d’Europe, Parc Disneyland”, zjazd z autostrady A4, oznaczony numerem 14. Czas dojazdu do Disneylandu zależny jest od dnia tygodnia i godziny wyjazdu. Disneyland Resort Paris oddalony jest od Paryża o ok. 32 km. Jeżeli planujesz wycieczkę od godziny otwarcia Disneylandu (10:00), to warto wyruszyć z Paryża ok. 07:00 rano. W środku tygodnia ruch na autostradzie jest zdecydowanie mniejszy, niż w weekendy.
 
Na terenie parku znjaduje się parking oddalony o kilka minut piechotą od wejścia do Parków Disneylandu lub Wioski Disney (Disney Village). Bezpłatny parking przysługuje jedynie gościom hoteli położonych na terytorium Disneyland Resort Paris. Cennik parkingu Disneyland za dzień: samochód osobowy 15 Euro, pojazd jednośladowy 10 Euro, samochód z przyczepą kempingową 20 Euro. Parkingi nie są strzeżone. Do Disneylandu jeździ szybka kolej podmiejska RER A (oznaczona na czerwono). Stacje w Paryżu, z których odjeżdża kolejka to: Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation. Należy jechać w kierunku Marne-la-Vallée i wysiąść na końcowej stacji Marne-la-Vallée - Chessy. Kolejka jeździ co 9 min 30 sec. Pierwszy pociąg z Paryża w kierunku Disneylandu odjeżdża o 5:22 ze stacji Gare de Lyon, ostatni pociąg z Disneylandu odjeżdża o 00:20. Stacja leży przy wejściu do Disney Village i obu parków Disney. 
 
Stacje w Paryżu, z których odjeżdża kolejka RER lini A to: Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation. Kierunek jazdy, to Marne-la-Vallée. Długość jazdy kolejką RER zależny jest od stacji, na której wsiadłeś. Podróż do Disneylandu trwa ok. 40 minut. Cena biletu od Paryża do Disneylandu wynosi 7, 50 Euro. Bilet ważny jest w strefach komunikacji 1-5. Park Disneyland leży w strefie 5, oddalony jest od Paryża o 32 km. Bilet na szybką kolejkę RER linii A można kupić kupić na każdej stacji w kasie biletowej lub automatach na terenie stacji. Kupowany bilet musi obowiązywać na 5 strefę, w której znajduje się Disney. Dzieci poniżej 4 roku życia jeżdżą bezpłatnie. Zniżka 50% na bilety na metro obowiązuje dla dzieci do 10 roku życia. Stacja RER Disneyland znajduje się obok wejścia do Disney Village i Parków Disneyland. Sam wystrój stacji odzwierciedla architekturę i wystrój Disneylandu - wejście ozdabiają dwie różowe wieżyczki. Kilka minut spaceru pozwoli rozprostować kości po podróży i rozejrzeć się po terytorium Disneyland Resort Paris. Jeżeli nie chcesz się martwić o szczegóły związane z podróżą do Disneyland Resort Paris, zamów transfer od Lekier France Tours - z kierowcą mówiącym po polsku, dostosowany do twoich potrzeb.
 

 

 

 


 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015