Dojazd do Disneyland

Jak dojechać do Disneylandu?

Transfery z lotniska, hotelu do każdego punktu w Paryżu czytaj dalej...

Do Disneyland Paris Resort można dojechać szybką kolejką podmiejską z Paryża albo samochodem. Park Disneya leży ok. 32 km od miasta, w rejonie Val d’Europe / Marne La Vallée. Kolejka RER  A  jeździ przez cały tydzień i jest dobrym rozwiązaniem na jedno-dniową wycieczkę, natomiast samochód zapewnia całkowitą swobodę w kwestii godziny przyjazdu i powrotu. Jeżeli nie chcesz się martwić o swój przyjazd, warto zamówić transfer. Podróż samochodem do Disneylandu najlepiej odbyć w środku tygodnia, w weekendy można na długo utknąć w korku. Należy kierować się w stronę „Val d’Europe, Parc Disneyland”, zjazd z autostrady A4, oznaczony numerem 14. Czas dojazdu do Disneylandu zależny jest od dnia tygodnia i godziny wyjazdu. Disneyland Resort Paris oddalony jest od Paryża o ok. 32 km. Jeżeli planujesz wycieczkę od godziny otwarcia Disneylandu (10:00), to warto wyruszyć z Paryża ok. 07:00 rano. W środku tygodnia ruch na autostradzie jest zdecydowanie mniejszy, niż w weekendy.
 
Na terenie parku znjaduje się parking oddalony o kilka minut piechotą od wejścia do Parków Disneylandu lub Wioski Disney (Disney Village). Bezpłatny parking przysługuje jedynie gościom hoteli położonych na terytorium Disneyland Resort Paris. Cennik parkingu Disneyland za dzień: samochód osobowy 15 Euro, pojazd jednośladowy 10 Euro, samochód z przyczepą kempingową 20 Euro. Parkingi nie są strzeżone. Do Disneylandu jeździ szybka kolej podmiejska RER A (oznaczona na czerwono). Stacje w Paryżu, z których odjeżdża kolejka to: Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation. Należy jechać w kierunku Marne-la-Vallée i wysiąść na końcowej stacji Marne-la-Vallée - Chessy. Kolejka jeździ co 9 min 30 sec. Pierwszy pociąg z Paryża w kierunku Disneylandu odjeżdża o 5:22 ze stacji Gare de Lyon, ostatni pociąg z Disneylandu odjeżdża o 00:20. Stacja leży przy wejściu do Disney Village i obu parków Disney. 
 
Stacje w Paryżu, z których odjeżdża kolejka RER lini A to: Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation. Kierunek jazdy, to Marne-la-Vallée. Długość jazdy kolejką RER zależny jest od stacji, na której wsiadłeś. Podróż do Disneylandu trwa ok. 40 minut. Cena biletu od Paryża do Disneylandu wynosi 7, 50 Euro. Bilet ważny jest w strefach komunikacji 1-5. Park Disneyland leży w strefie 5, oddalony jest od Paryża o 32 km. Bilet na szybką kolejkę RER linii A można kupić kupić na każdej stacji w kasie biletowej lub automatach na terenie stacji. Kupowany bilet musi obowiązywać na 5 strefę, w której znajduje się Disney. Dzieci poniżej 4 roku życia jeżdżą bezpłatnie. Zniżka 50% na bilety na metro obowiązuje dla dzieci do 10 roku życia. Stacja RER Disneyland znajduje się obok wejścia do Disney Village i Parków Disneyland. Sam wystrój stacji odzwierciedla architekturę i wystrój Disneylandu - wejście ozdabiają dwie różowe wieżyczki. Kilka minut spaceru pozwoli rozprostować kości po podróży i rozejrzeć się po terytorium Disneyland Resort Paris. Jeżeli nie chcesz się martwić o szczegóły związane z podróżą do Disneyland Resort Paris, zamów transfer od Lekier France Tours - z kierowcą mówiącym po polsku, dostosowany do twoich potrzeb.
 

 

 

 


 

 

 

Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015