Na 4 dni z Wrocławia do Paryża i zamków nad Loarą

Nasza oferta

Cena zawiera:

  • przelot Wrocław - Paryż - Wrocław
  • 3 noclegi w hotelu**/*** ze śniadaniami (Ibis, Campanile)
  • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  • kierowca polskojęzyczny
  • wyjazd nad Loarę
  • opiekę lokalnego przewodnika według programu
  • opieka francusko-polskiego biura w czasie pobytu
  • ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA

F_APLH4_ZLWRO
Zapewniamy przelot samolotem Wrocław - Paryż -
Wrocław, wycieczkę do zamków Loary, zwiedzanie Paryża z przewodnikiem, transfery z i na lotnisko i   hotel. Kupując pakiety biletów do muzeów i atrakcji w Paryżu uczestniczysz w zaproponowanym przez nas programie wycieczki do Paryża. Zakupienie pakietów on-line gwarantuje realizacje wszystkich punktów programu. Zapraszamy na wycieczkę samolotowa z Wrocławia  w dolinę Loary i do Paryża.
Przykładowy, najczęściej rezerwowany hotel***
Ambassadeur. w centrum Paryża. 
Przeczytaj więcej o hotelu. Jeden dzień w dolinie Loary i 3 dni w Paryżu, ten typ wycieczki do Paryża cieszy się u nas największą popularnością. Nasza lotnicza  wycieczka z Wrocławia  do Paryża zawiera propozycje (dodatkowo płatne) -  bilety wstępów do zamków Loary, muzeów i atrakcji paryskich, obiadokolacji w paryskim self-service wielki bufet, obiad w restauracji na Wieży Eiffela.
 
Program wycieczki objazdowej od Paryża do zamków w dolinie Loary
-  wylot z
Wrocławia  do Paryża.
Dzień 1: 

Przylot do Paryża z Wrocławia . 
Spotkanie z przedstawicielem biura polsko - francuskiego Lekier. Transfer do hotelu z polskojęzycznym kierowca. Już pierwsze informacje o Paryżu dostaniecie od niego. Zakwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu nastąpi pierwszego dnia po przyjeździe lub rano następnego dnia po śniadaniu. Przewodnik będzie służył wszystkim praktycznymi radami dotyczący Zapozna nas z paryskim metrem.
Kolacja w restauracji La Crémaillère 1900 (opcja dodatkowo płatna) w najwyższym punkcie Paryża, w sercu dzielnicy artystów Montmartre, na placu du Tertre. Przyjemną atmosferę zapewnia wystrój z początku ubiegłego wieku i ornamentyka z okresu Belle Epoque. Posiłek można spożyć w cieniu kasztanowców, w należącym do restauracji ogródku, jednym z piękniejszych w Paryżu. Szef kuchni serwuje dania tradycyjnej kuchni francuskiej, jak i dania z owoców morza. Wybraliśmy dla Państwa Menu Renoir  Przystawki (do wyboru): sałatka Hiszpańska (serca karczochów, papryka, szynka, chorizo)lub mus warzywny i papryka faszerowana tuńczykiem lub zupa cebulowa lub 6 ślimaków prosto z Burgundii. Danie główne(do wyboru): Skrzydełka i pałki marynowane w sosie grillowym lub wołowina (Bourguignon) po staroświecku Zapiekanka rybna w sosie z białym winem Domowy makaron z świeżą bazylią Deser (do wyboru): Bavarois - ciastko z musem malinowym Krem karmelowy (Crème Caramel) lub deska serów. Napoje: Kir, 1/4 czerwonego wina w dzbanku.
Dzień 2
Śniadanie w hotelu.

Zwiedzanie z przewodnikiem.
Paryż nad Sekwana i Paryż - Dwóch Wysp. Spacer wzdłuż Sekwany z przewodnikiem (wliczony w cenę wycieczki), dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są samym sercem miasta. Historia powstania Paryża wiąże się z najważniejszą rzeką Francji. Na jednej z jej dwóch wysp powstało miasto, założone przez celtycki klan Paryzjów. Nazwali je Lutecją, co znaczyło w ich języku “mieszkanie pośrodku wody”. Paryscy bukiniści. Wzdłuż nabrzeża Sekwany na odcinku ok. 3 km, pomiędzy mostem - pont Royal, a pont Sully rozciągają się małe zielone budki pełne książek. Od połowy XVI wieku sprzedają je paryscy bukiniści. Ich handel trwa siedem dni w tygodniu, niezależnie od pogody i świąt. 200 budek skrywa w sobie stare książki, mapy, stare pocztówki i płyty winylowe. Pont du Carrousel. Most łączący Ogrody Tuileries z lewym brzegiem Sekwany pochodzi z XIX wieku, za czasów panowania króla Ludwika Filipa. Pont des Arts. Następny most na Sekwanie to Pont des Arts, czyli Most Sztuki. Jest przeznaczony jedynie dla pieszych, a jego nazwa pochodzi od Dziedzińca Sztuki, czyli jednego z dziedzińców Luwru. Akademia Francuska. Utrzymany w stylu barokowo klasycystycznym budynek z niewielką kopułą projektu Louis Le Vau, mieści założoną w 1795 roku Akademię Francuską.  Pont Neuf - najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat i co ciekawe nazywa się Pont Neuf, czyli Nowy Most. Conciergerie. Na wyspie Ile de Cite wznosi się monumentalny budynek z czarnymi stożkowatymi daszkami. Jest to Conciergerie, średniowieczny budynek. Niegdyś była to siedziba konsjerża - królewskiego szambelana, który zarządzał dworem. Conciergerie jest najstarszym więzieniem Paryża, a także jednym z najlepiej zachowanych na świecie. Więziono tutaj Marię Antoninę. Sainte Chapelle. Sanktuarium Sainte Chapelle powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej - korony cierniowej Chrystusa. Katedra Notre Dame zwiedzimy z audio guidem po polsku, przygotowanym przez nas (opcja dodatkowo w płatna w pakiecie).  Katedra Notre Dame  czyli Katedra Najświętszej Marii Panny to, można powiedzieć, nie budowla, lecz osoba, która mówi o osiemset letniej historii miasta. Nie zapomnimy o miejscach szczególnie ważne dla Polaków. Na wyspie świętego Ludwika, na Quai de Béthune pod numerem 36 mieszkała do swojej śmierci Maria Curie Skłodowska. Przeprowadziła się tutaj po ujawnieniu przez brukową prasę jej historii miłosnej z profesorem fizyki Paul’em Langevin, wcześniejszym przyjacielem i współpracownikiem małżeństwa Curie. Pałac Lambert. Po upadku powstania listopadowego pałac na wyspie św. Ludwika, nazywany Pałacem Lambert, został kupiony przez księcia Adama Czartoryskiego. XVII-wieczny pałac stał się największym centrum politycznym, kulturalnym i socjalnym dla Polaków żyjących na obczyźnie.

Obiad i wstęp na Wieżę Eiffela
(opcja dodatkowo w płatna w pakiecie)
. Obiad na wieży Eiffela może stać się jedną z głównych atrakcji wyjazdu do Paryża. Restauracja 58 Tour Eiffel to nie tylko menu obejmujące wyborne dania kuchni francuskiej, ale też imponujący widok na panoramę miasta. W restauracji można wybierać potrawy bazujące na mięsach, rybach, czy owocach morza, a kelner chętnie pomoże wybrać do tego odpowiednie wino. Taki obiad to nie tylko niezapomniane doznania smakowe, ale też świetny sposób na poznanie kultury i słynącej na cały świat kuchni francuskiej.

Podczas rejsu po Sekwanie pokładzie statku Bateaux Parisiens przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki:  Wieżę EifflaKatedrę Notre Dame, czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny. Bilet na rejs po Sekwanie (opcja dodatkowo w płatna w pakiecie) 

Zwiedzanie dzielnicy Montmartre z przewodnikiem wliczone w cenę wycieczki. Wzgórze Montmartre należy do najbardziej klimatycznych miejsc Paryża. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm, a w słynnej pracowni artystów Bateau Lavoir powstały “Panny z Awinionu". W trakcie spaceru poznasz życiorysy największych artystów, którzy zamieszkiwali wzgórze. Zgłębisz historię legendarnych  kawiarni i kabaretów , w której przesiadywała bohema: Moulin Rouge, Lapin Agile, Chat Noir, czy Moulin de la Galette. W śród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy.

Dodatkowo proponujemy:
Spektakl w kabarecie Moulin Rouge (opcja dodatkowo płatna). Moulin Rouge to najsłynniejszy kabaret świata. Tylko tutaj zobacz słynną rewię „Feerie”, a w trakcie przedstawienia skosztujesz najlepszego szampana. Zachwyć się Paryżem podczas przedstawienia w Le Moulin Rouge à Paris. Na scenie kabaretu pojawiają się artyści, jest słynna grupa Doriss Girls, są pióra, cekiny, jest kankan...  Ogromne wrażenie robią wspaniałe, kostiumy a także zmienna, bardzo nowoczesna scenografia. Przeplatana elementami cyrkowymi rewia potrafi zaskoczyć najlepszych koneserów tego gatunku. Czerwony Młyn w Paryżu spełnia marzenia wszystkich birbantów, dbając o to, by w progach tego nocnego klubu zawsze były obecne „wino, kobiety i śpiew“.  

Dzień 3
Śniadanie w hotelu.
Wycieczkę nad zamki Loary organizujemy minibusem. Wczesny wyjazd nad Loarę. Zwiedzać będziemy Zamki w Dolinie Loary. Pałace te to prawdziwi świadkowie historii Francji. Jest ich ponad 200 wybudowanych na obu brzegach rzeki. Wybraliśmy dla Państwa te najbardziej warte polecenia i te najpiękniejsze zamki: Blois, Chambord i
Chenonceau.
La France est belle! Francja jest piękna! Taki okrzyk wyrywa się z piersi każdego podróżnika, który miał okazję zobaczyć ten niezwykły kraj. Bezspornie najwspanialszą wizytówką Francji jest jego stolica – Paryż, który zachwyca nie tylko zabytkami, ale również restauracjami, kabaretami, ogrodami oraz ruchliwym życiem ulicy. Jednak Francja, z całym bogactwem historycznym i kulturowym, ma do zaoferowania o wiele więcej niż paryskie uroki. Nasze biuro podróży proponuje Państwu niezwykłą podróż w głąb tajemniczej krainy pełnej historii, natury oraz duchowości – podróż do Doliny Loary. Naszą wycieczkę zaczniemy zaraz po pysznym paryskim śniadaniu i wyruszymy w podróż komfortowym autem z polskojęzycznym kierowcą. Pierwszym miastem, które będziemy mieli okazję poznać będzie Orlean, który jest jednym z najstarszych miast francuskich. Niewątpliwie miasto kojarzy się z postacią Dziewicy Orleańskiej – Joanny D’Arc, która odparła najazd armii angielskiej podczas wojny stuletniej. W czasie wizyty w Orleanie zwiedzimy fenomenalną pod względem architektonicznym Katedrę Świętego Krzyża. Ta bliżniacza siostra paryskiej Notre Dame jest słynna z powodu mszy, w której miała uczestniczyć Joanna d’Arc po oswobodzeniu miasta. Zaraz potem przejdziemy spacerem na Place du Martroi znanym z pomnika Joanny d'Arc, przy okazji podziwiając architekturę orleańskiej starówki. Następnie przejedziemy do 
Zameku w Chambord. Tam będziemy podziwiać imponujący kompleks zamkowy otoczony lasami, w których urządzane są coroczne polowania prezydenckie. Z pewnością starczy nam czasu na krótki spacer w przy zamkowych ogrodach. Kolejnym punktem na naszej drodze będzie zamek w Blois. Blois - główna rezydencja królów Francji przyciąga ozdobną fasadą odrestaurowaną wskutek działań francuskich literatów. Dzięki temu możemy zachwycać się dziś oryginalnym wyglądem zamku z XV wieku. Następnie zawieziemy Państwa do Chenonceaux, by wspólnie pochylić czoła przed budowniczymi zamku Chenonceau. Ten zamek wybudowany na wodzie zawdzięcza swoje powstanie i rozbudowę kobietom. Ważne damy francuskiej historii, takie jak Katherine Briconnet czy Katarzyna Medycyjska dbały o o jego utrzymanie i dobrą atmosferę. Z tego powodu domena nosi przydomek Zamku Dam, a dzięki duchowi kobiecości, który przenika mury zamku, miejsce zawsze było postrzegane jako wolne od konfliktów politycznych i symbolizowało trwały pokój. W zamku znajdują się stare malowidła oraz cenne, rzadko spotykane gobeliny. Zamek oraz otaczające go ogrody wraz z parkiem i winiarnią przyciagają co roku 850 tysięcy odwiedzających.
Powrót wieczorem do paryskiego hotelu. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie.
Zapraszamy do  Luwru  Zwiedzanie Luwru odbywa się z audio guidem po polsku. Wielki Luwr jak określają przewodnicy, to największe muzeum na świecie, gromadzące dzieła sztuki z czasów od starożytności do połowy XX. Luwr jest jednocześnie główną atrakcją turystyczną Paryża. Wspaniała budowla Luwru, z charakterystycznymi piramidami ze szkła, to dziś najczęściej odwiedzane muzeum świata. Bilet do Luwru (opcja dodatkowo w płatna w pakiecie).

Obiadokolacja dwudaniowa w restauracji samoobsługowej przy Łuku Triumfalnym (opcja dodatkowo w płatna w pakiecie) Oto przykładowe dwudaniowe (przystawka lub deser + danie główne) menu: Przystawki (do wyboru): 1/2 awokado w sosie vinaigrette, pasztet wiejski, sałatka „ Monte Carlo (szynka, ser, pomidory, kukurydza). Danie główne (do wyboru): duszona wołowina z papryką, panierowany kotlet z indyka w sosie grzybowym, potrawka z kurczaka w musztardzie po staroświecku, filet rybny w estragonie z ryżem Basmati. Deska serów. Desery( do wyboru): ciasto francuskie z gruszką, jogurt z jagodami, jogurt z brzoskwiniami, karmelowy krem. Czas wolny w Paryżu,do momentu spotkania z kierowcą. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot.

UWAGA: Nie ma jakichkolwiek obowiązkowych dopłat za wyżej wymienione świadczenia  na miejscu. Świadczenia OPCJONALNE (ale nie obowiązkowe), w programie wycieczki,są dodatkowo płatne w biurze podroży jeszcze w Polsce lub u przewodnika w Paryżu.
Kolejność zwiedzania (dzień, godzina) ustalana jest według możliwości realizacji danego świadczenia.
Ze względu na częste zmiany cen biletów lotniczych i braku potwierdzenia wpłaty w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji - ostateczny koszt wycieczki może ulec zmianie.
 
Jesteśmy przekonani, że będzie to udana wycieczka lotnicza do Paryża. Mamy dużo bardzo dobrych opinii i referencji od naszych turystów. Ciekawa wycieczka z
Wrocławia  do Paryża na cztery dni, dobrze przygotowana przez nas, pozwoli na sprawne i ciekawe zwiedzanie Paryża, jego muzeów i najważniejszych atrakcji.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o nas, a także być na bieżąco z naszymi ofertami - polub nas na facebooku!
teksty Sara Skumanov - Uniwersytet Warszawski - Erasmus w Paryżu w biurze LEKIER 28.06.2014 Warto w Paryżu - Google plus


 

Wybierz z kalendarza datę i zapłać.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019