4 dni - Sylwester 2017 Paryż - Francja z Gdańska. APLHSYL4_CITYGDN

Nasza oferta

Cena zawiera:
 
- Butelka szampana na 2 osoby
- Przelot w obie strony
- Transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- 3 noclegi w hotelu*** ze śniadaniami w Paryżu
- bilety metra
- Opieka francusko-polskiego biura w czasie pobytu
- Ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA

Uwaga:
Ze względu na częste zmiany cen biletów lotniczych i braku wpłaty w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji, ostateczny koszt wycieczki może ulec zmianie.

Wybierz datę.

APLHSYL4_CITYGDN
Sylwester w Paryżu z wylotem z Gdańska. Butelka szampana na dwie osoby w prezencie, przywitanie Nowego Roku na ulicach Paryża lub w restauracji Duplex.

Zapewniamy przelot samolotem, transfery z i na lotnisko oraz hotel, a Ty sam zdecyduj jak chcesz spędzić czas w Paryżu. Kupując pakiety biletów do muzeów i atrakcji w Paryżu a także zwiedzania z miejscowym przewodnikiem uczestniczysz w zaproponowanym przez nas programie wycieczki. Zakupienie pakietów w Polsce gwarantuje realizacje wszystkich punktów programu. Możesz nie uczestniczyć w programie i zwiedzać Paryż na własną rękę. Zakwaterowanie w hotelu 3* na przedmieściach Paryża. Hotele położone w odległości 300 - 500 metrów od stacji metra/ RER-u lub przystanku tramwajowego, z łatwym dojazdem do Paryża, np. Ibis, Campanile lub inne.

Pakiet Sylwestrowy - kolacja i zabawa u stóp Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich (dodatkowo płatne). Wyśmienita kolacja w formie szwedzkiego bufetu we wspanialej atmosferze. Potem Night Club Duplex, aby świętować Nowy 2018 Rok.
Oto menu sylwestrowego bufetu. 
Przystawki: Ciepłe grzanki z Foie Gras; Piramida wędzonego łososia z Norwegii; Owoce morza we kremie adwokatowym z kolendrą.
Dania Główne: Szlachetny drób w sosie z smardzami; Przegrzebki z szafranem i świeże warzywa; Cielęcina w sosie Périgueux.
Desery: Czekoladowa fontanna ze świeżymi owocami; Asortyment Francuskich wypieków; Kaskada pysznych deserów.
Wino bez ograniczeń. Animacje podczas kolacji: Orientalna Tancerka – Wiolinista – Iluzjonista.

Program Wycieczki
Dzień 1:
Spotkanie z przewodnikiem w hotelu nastąpi pierwszego dnia po przyjeździe lub rano ostatniego dnia po śniadaniu przed wylotem. 

Zwiedzanie Paryża z przewodnikiem - Paryż w stylu eklektycznym, haussmannowskim. Zwiedzimy Paryż Elegancki z przewodnikiem, Paryż, który pełen szyku, blichtru i elegancji. Kościół Św. Magdaleny. W tej monumentalnej świątyni odbywają się patetyczne uroczystości wyższej klasy Paryża, takie jak chrzty, śluby i nabożeństwa żałobne. Budowlę otacza fenomenalna kolumnada złożona aż z 52 metrowych kolumn. Jest to niezwykle imponujący widok. Kamień węgielny pod kościół Świętej Magdaleny położono z inicjatywy Napoleona. Paryska Olympia. Usytuowana przy Boulevard des Capucines Olympia to najstarsza i jednocześnie najbardziej znana paryska hala koncertowa. Odwiedzimy pachnące muzeum perfum Fragonarda. Fragonard proponuje bogaty wybór pachnideł, mydeł, olejków i innych kosmetyków, a dzięki wizycie w muzeum poznasz fascynującą historię perfum. Opera Paryska Garnier, powstała na polecenie Napoleona III. Cesarz Francuzów osobiście ogłosił konkurs na projekt tej budowli. Zwycięzcą został nieznany dotąd architekt Charles Garnier, od którego nazwiska pochodzi nazwa sceny. Galeria Lafayette. Monumentalny budynek Lafayette sąsiaduje z Operą Garnier i prezentuje się na jej tle niezwykle zjawiskowo. Rue de la Paix. Idąc ulicą Pokoju, pełną eleganckich butików i lokali, dojrzysz rzucającą się w oczy Kolumnę Vendôme, zwaną oficjalnie Kolumną Wielkiej Armii. Na jej szczycie w kostiumie cesarza rzymskiego stoi Napoleon Bonaparte. Na placu Vendôme znajduje się tu także jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie - Ritz, mieszkanie Chopina, luksusowe butiki oraz najdroższe europejskie sklepy jubilerskie.  Nocleg. 

Dzień 2 -3:
Śniadania i noclegi w hotelu. 
Zwiedzanie Paryża: Paryż nad Sekwaną i Paryż - Dwóch Wysp. Spacer wzdłuż Sekwany z przewodnikiem dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są samym sercem miasta. Historia powstania Paryża wiąże się z najważniejszą rzeką Francji. Na jednej z jej dwóch wysp powstało miasto, założone przez celtyckie plemię Paryzjów. Nazwali je Lutecją, co znaczyło w ich języku “mieszkanie pośrodku wody”. Paryscy bukiniści. Wzdłuż nabrzeża Sekwany na odcinku ok. 3 km, pomiędzy pont Royal, a pont de Sully rozciągają się małe zielone budki pełne książek. Od połowy XVI wieku sprzedają je paryscy bukiniści. Ich handel trwa siedem dni w tygodniu, niezależnie od pogody i świąt. 200 budek skrywa w sobie stare książki, mapy, stare pocztówki i płyty winylowe.. Pont du Carrousel. Most łączący Ogrody Tuileries z lewym brzegiem Sekwany pochodzi z XIX wieku, za czasów panowania króla Ludwika Filipa. Pont des Arts. Następny most na Sekwanie to Pont des Arts, czyli Most Sztuki. Jest przeznaczony jedynie dla pieszych, a jego nazwa pochodzi od Dziedzińca Sztuki, czyli jednego z dziedzińców Luwru. Akademia Francuska. Utrzymany w stylu barokowo klasycystycznym budynek z niewielką kopułą projektu Louis Le Vau, mieści założoną w 1795 roku Akademię Francuską. Pont Neuf. Najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat i co ciekawe nazywa się Pont Neuf, czyli Nowy Most. Conciergerie. Na wyspie Ile de Cite wznosi się monumentalny budynek z czarnymi stożkowatymi daszkami. Jest to Conciergerie, średniowieczny budynek. Niegdyś była to siedziba konsjerża - królewskiego szambelana, który zarządzał dworem. Conciergerie jest najstarszym więzieniem Paryża, gdzie więziono Marię Antoninę i Ludwika XVI. Sainte Chapelle. Sanktuarium Sainte Chapelle powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej - korony cierniowej Chrystusa. Katedra Notre Dame, czyli Katedra Najświętszej Marii Panny to, można powiedzieć, nie budowla, lecz osoba, która mówi o osiemset letniej historii miasta. Zwiedzamy ją z mapa i audio- przewodnikiem po polsku przygotowanym prze nasze biuro. Nie zapomnimy o miejscach szczególnie ważnych dla Polaków. Na wyspie świętego Ludwika, na Quai de Béthune pod numerem 36 mieszkała do swojej śmierci Maria Curie Skłodowska. Przeprowadziła się tutaj po ujawnieniu przez brukową prasę jej historii miłosnej z profesorem fizyki Paul’em Langevin, wcześniejszym przyjacielem i współpracownikiem małżeństwa Curie. Pałac Lambert. Po upadku powstania listopadowego pałac na wyspie św. Ludwika, nazywany Pałacem Lambert, został kupiony przez księcia Adama Czartoryskiego. XVII-wieczny pałac stał się największym centrum politycznym, kulturalnym i socjalnym dla Polaków żyjących na obczyźnie.  

Zwiedzanie z przewodnikiem wzgórza Montmartre z przewodnikiem. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm, a w słynnej pracowni artystów Bateau Lavoir powstały “Panny z Awinionu". W trakcie spaceru poznamy życiorysy największych artystów, którzy zamieszkiwali wzgórze. Zgłębimy historię legendarnych kabaretów i kawiarni, w której przesiadywała bohema: Moulin Rouge, Lapin Agile, Chat Noir, czy Moulin de la Galette. Wśród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy. Zwiedzanie Montmartre zakończymy w bazylice Sacre Coeur.

Luwr - zwiedzanie z audio przewodnikiem (dodatkowo płatne).
Wycieczka do tego największego światowego muzeum to gratka nie tylko dla zagorzałych miłośników sztuki. „Wielki Luwr” jest prawdopodobnie największą paryską atrakcją – rocznie przez jego sale przechodzi aż 9 milionów turystów. Bezpośrednie spotkanie z najsłynniejszymi dziełami europejskiego i światowego malarstwa nie pozostawi nikogo obojętnym. Na własne oczy będzie można nie tylko podziwiać geniusz Leonarda da Vinci, Jana van Eycka, czy Petera Rubensa, ale również przekonać się, na ile słuszne były kontrowersje związane ze szklaną piramidą postawioną na dziedzińcu muzeum. 

Rejs po Sekwanie na pokładzie statku Bateaux Parisiens (dodatkowo płatne). Przepłyniemy pod 22 mostami. Zobaczymy najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, Muzeum Orsay czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny.

Późnym wieczorem na ulicach Paryża uroczyste i radosne przywitanie Nowego 2018 Roku. Proponujemy ten wieczór spędzić w restauracji Duplex u stóp Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich (dodatkowo płatne).

Dzień 4:
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Czas wolny do momentu spotkania z kierowca. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot.

Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 
Proponujemy dodatkowo płatne:
* Pakiet Sylwestrowy: - kolacja sylwestrowa i zabawa w dyskotece, - transfer powrotny do hotelu ok. 03h30. 
* Pakiet z biletami wstępu: - do Luwru, - na rejs statkiem po Sekwanie, - audio przewodnik do Luwru, Notre Dame i Bazyliki Sacre Coeur i mapą, 
 
Cena nie zawiera:
* dodatkowych posiłków, fakultatywnych wycieczek, własnych wydatków i napiwków
* bagażu rejestrowanego do luku - 15 kg RYANAIR/23 kg WIZZAIR - 375 zł 
Tylko wykupienie dodatkowych świadczeń przed wyjazdem gwarantuje ich realizacje. 

WIZZAIR
Bagaż rejestrowany do luku do 23 kg - dodatkowo płatny. Mały bagaż podręczny wliczony w cenę biletu - bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42 x 32 x 25 cm (bezpłatnie). Duży bagaż podręczny dodatkowo płatny - jeśli wymiary bagażu podręcznego są większe niż wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie przekraczają 56 x 45 x 25 cm.
Od 15.08.2017 r. bezpłatna odprawa on-line jest możliwa na 48 godz. przed wylotem. Istnieje możliwość wcześniejszej odprawy on-line pod warunkiem wykupienia miejsca w samolocie. Cena miejsca w samolocie do potwierdzenia.

RYANAIR
Bagaż rejestrowany do luku do 15 kg - dodatkowo płatny. Bagaż podręczny wliczony w cenę biletu - każdy pasażer może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Bezpłatna odprawa on-line jest możliwa na 5 dni przed wylotem. Istnieje możliwość wcześniejszej odprawy on-line pod warunkiem wykupienia miejsca w samolocie. Cena miejsca w samolocie do potwierdzenia.

Wybierz z kalendarza datę i zapłać.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015