5 dni w Szwajcarii - magia gór, jezior i miast, smak sera i czekolady!

Nasza oferta

   • przeloty Warszawa-Bazylea-Warszawa wraz z transferami
   • opieka polskojęzycznego pilota i przewodnika
   • malownicze miasteczka i majestatyczne szczyty górskie
   • noclegi w tradycyjnym szwajcarskim Chalet
   • bilety wstępy na wiele atrakcji
   • smaki szwajcarskiej kuchni

   Cena zawiera:

   •  przeloty Warszawa-Bazylea i Bazylea-Warszawa
   •  transfery do wszystkich atrakcji zawartych w programie
   •  opiekę polskojęzycznego pilota podczas pobytu
   •  zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem
   •  4 noclegi w tradycyjnym szwajcarskim Chalet z dostępem do w pełni wyposażonej kuchni
   •  bilety wstępu do : Muzeum Transportu w Lucernie lub przełomu Aareschlucht, Muzeum Sherlocka Holmesa, Wodospad Trümmelbach; Zamku Chillon; Fabryki Czekolady Maison de Cailler; wjazd i zjazd kolejka górską na szczyt Molèson, wejście na wieże widokową katedry we Fribourgu
   •  trzy tradycyjne Szwajcarskie kolacje (Rösti, Raclette, Flammkuchen) w miejscu zakwaterowania
   •  ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA

   Dopłata:

   Podczas pierwszego spotkania, pilot pobiera od każdego uczestnika po 170 franków szwajcarskich (dzieci poniżej 12 roku życia 125 franków) - jako dopłatę za kolacje oraz bilety wstępu.


   Pięciodniowa wycieczka do Szwajcarii z Warszawy


   Zapewniamy przelot samolotem z Warszawy do Bazylei i z Bazylei do Warszawy, transfery samochodowe z i na lotnisko, nocleg w górskim Chalecie oraz ubezpieczenie. Oferujemy najniższe ceny przelotów.

   5 dni w Szwajcarii z Warszawy - to szansa na  wspaniały wypoczynek w Szwajcarii.  Na miejscu do dyspozycji gości tradycyjny górski Chalet z w pełni wyposażoną kuchnią. Zapewniamy trzy tradycyjne szwajcarskie kolacje (Rösti, Raclette, Flammkuchen)

   Nasza lotnicza wycieczka z Warszawy do Szwajcarii zawiera bilety wstępu do Muzeum Transportu w Lucernie lub przełomu Aareschlucht, Muzeum Sherlocka Holmesa, Wodospad Trümmelbach, Zamku Chillon, Fabryki Czekolady Maison de Cailler, wjazd i zjazd kolejka górską na szczyt Molèson, wejście na wieże widokową katedry we Fribourgu. To wszystko z polskojęzycznym przewodnikiem.


   Program wycieczki z Warszawy do Szwajcarii

   Dzień 1:

   Przylot do Bazylei z Warszawy. Spotkanie z przedstawicielem biura polsko - francuskiego Lekier. Dwugodzinna wycieczka po najpiękniejszych zakątkach Bazylei. Podczas spaceru zobaczymy Stare Miasto, słynny Marktplatz zwieńczony przepięknym XVI-wiecznym ratuszem. Zobaczymy panoramę starego Miasta z Mostu Środkowego oraz zatrzymamy się pod Pomnikiem Munatiusa Plancusa, uważanego za założyciela miasta. Odwiedzimy również Katedrę oraz przejdziemy się deptakiem wzdłuż Renu. Spacerując średniowiecznymi uliczkami poznamy historię miasta oraz zachodniej części Szwajcarii. Następnie udamy się do miejsca zakwaterowania, gdzie wspólnie z przewodnikiem nauczymy się przygotowywać jedno z tradycyjnych Szwajcarskich dań - Flamennkuchen. Przewodnik będzie do Państwa dyspozycji podczas całego pobytu w Szwajcarii.


   Dzień 2:

   W zależności od warunków pogodowych przewodnik podejmie decyzję dotyczącą przebiegu wycieczki. Aby zła pogoda nie zepsuła przyjemności zwiedzania, przygotowaliśmy dwie alternatywne wersje:


   Wersja pierwsza:

   Przejazd nad jedno z najbardziej malowniczych jezior szwajcarskich - Jezioro Czterech Kantonów. To właśnie nad tym jeziorem w 1291 roku, trzy pierwsze kantony Uri, Schwyz i Unterwalden zawiązały konfederację będącą zalążkiem obecnej Szwajcarii. Zatrzymamy się w Lucernie, gdzie zobaczymy jedno z najwspanialszych Muzeów Transportu na świecie. W siedmiu ogromnych halach dowiemy się jak powstała kolej, wejdziemy do samolotu oraz wnętrza statku kosmicznego, który jeszcze 30 lat temu znajdował się na orbicie.  

   Następnie przewodnik pokaże nam jedno z najpiękniejszych szwajcarskich miast - Lucernę. Zobaczymy słynny pomnik konającego Lwa,  jeden z najstarszych drewnianych mostów w Europie Kapellbrücke, stare miasto, ratusz, Kościół Jezuitów oraz dworzec.

   Nasyceni widokami udamy się do naszego Chaletu, gdzie nauczymy się przygotowywać kolejny szwajcarski przysmak - Rösti


   Wersja druga:

   Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Meiringen - wioski położonej w Alpach Berneńskich, w której według ekranizacji zginął Scherlock Holmes. Wejdziemy do Muzeum poświęconego tej właśnie postaci. Następnie przejdziemy się Aareschlucht - wąwozem, przez który przebija się jedna z głównych szwajcarskich rzek Aare, biorącej swój początek w lodowcu kilka kilometrów dalej. Po krótkim spacerze z okien samochodu podziwiać będziemy szmaragdowo zielone wody najgłębszych szwajcarskich Jezior Brienz i Thun. Pomiędzy nimi znajduje się słynny kurort Interlaken położony na wprost najbardziej znanego szczytu Jungfrau (4158 m) czyli Panny Młodej. Wjedziemy w dolinę wodospadów Lautenbrunnen, gdzie udamy się do Wodospadu Trümmelbach, który częściowo znajduję się w skale, aby go zobaczyć należy użyć windy! Wracając odwiedzimy Grindenwald - gdzie staniemy u stóp Jungfrau(4158 m) i Eiger (3970 m).

   Będąc w alpach Berneńskich grzechem byłoby nie zawitać do stolicy! Wieczór spędzimy więc spacerując po berneńskim starym mieście, podziwiając monumentalny Parlament, gmach banku narodowego, Heiliggeistkirche, Käfigturm, Zytglogge, Ratusz, Untertorbrucke oraz liczne fontanny.

   Nasyceni widokami udamy się do naszego Chaletu, gdzie nauczymy się przygotowywać kolejny szwajcarski przysmak - Rösti


   Dzień 3:

   Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Montreaux - kurortu gwiazd, kolebki jednego z największych festiwali jazzowych na świecie. Rozpoczniemy w ten sposób podróż po zachodniej Szwajcarii romańskiej. Cały dzień spędzimy nad Lac Leman  czy jak wolą inni nad Jeziorem Genewskim. Po przywitaniu się z  Freddiem Mercurym i zobaczeniu przepychu i luksusu ale i uroku Montreaux przejdziemy do pobliskiego Chateau Chillon. Jedenastowiecznego zamku położonego na wodzie, w którego podziemiach  więziono przez 4 lata szwajcarskiego duchownego i patriotę, przeora klasztoru świętego Wiktora z Genewy, François Bonivarda. Zamek został uwieczniony nawet w twórczości Byron’a “Więzień Chillonu” a jego charakterystyczna sylwetka jest jedną z wizytówek Szwajcarii.  Podążając wzdłuż Lac Leman zatrzymamy się w Vevey, gdzie poszukamy polskich śladów oraz  podamy rękę Chaplinowi. Udając się do Lozanny zobaczymy najbardziej malowniczy krajobraz tej części Szwajcarii, tarasy winne Lavaux. Po drugiej stronie Jeziora przy łaskawej pogodzie zobaczymy najwyższy szczyt Europy Mont Blanc (4809m).

   W Lozannie zrobimy sobie przerwę na lunch (opcjonalnie) oraz zobaczymy Stare Miasto, Katedrę oraz port.

   Następnie wrócimy na nocleg aby przyrządzić sobie prawdziwą szwajcarską ucztę - Raclette.


   Dzień 4:

   Następny dzień rozpoczniemy od zwiedzenia Fabryki Czekolady Cailler. W sercu regionu słynącego z najlepszego mleka i serów w 1819 r. założono jedna z najlepszych marek czekolady na świecie. Podczas zwiedzania poznajemy historie marki regionu, materiały, z których powstaje czekolada, widzimy linie produkcyjną oraz na koniec dostajemy możliwość skosztowania najlepszych wyrobów cukierników Cailler. Po słodkim szaleństwie udamy się do serca regionu, położonej na wzgórzu średniowiecznej osady Gruyère. U jej podnóża znajduję się udostępniona do zwiedzania fabryka słynnego szwajcarskiego sera Gruyère (opcjonalnie). W osadzie zrobimy sobie dwugodzinna przerwę na lunch, podczas której zachęcamy do skosztowania tradycyjnego szwajcarskiego dania w jego kolebce oraz szczycie sezonu - Fondue, oraz zobaczenia zamku (opcjonalnie) i Muzeum Gigera (opcjonalnie). Po sutym posiłku wjedziemy kolejką górską na pobliski szczyt Moleson (2002 m), z którego rozciąga się widok na Lac Leman, pasma gór Jury oraz pasma górskie Valaise. Pod warunkiem dobrej pogody ze szczytu zobaczymy piękny zachód słońca. Na zakończenie dnia udamy się do Morat, malowniczego miasta położonego nad Jeziorem Morat otoczonego murem, gdzie wśród malowniczych kamieniczek odbędziemy krótki spacer oraz zostawimy sobie trochę czasu wolnego. Następnie wrócimy na nocleg do naszego Chaletu.


   Dzień 5:

   Dzień rozpoczniemy od spaceru po stolicy Kantonu Fribourg. Zobaczymy Stare Miasto, Pont Milieu, Pont du Berne oraz Katedrę, w której witraże wykonane zostały przez Józefa Mehoffera - to nie koniec polskich akcentów we Fribourgu. Na uniwersytecie Józef Maria Bocheński założył Instytut Slawistyki, a w miejscowości obok mieści się Polska Misja Katolicka. W katedrze wejdziemy na wieże, z której rozpościera się piękny widok na miasto i okolicę. Po przerwie na lunch (opcjonalnie) udamy się na lotnisko w Bazylei.   Jesteśmy przekonani, że spędzą Państwo niesamowite chwile w Szwajcarii. Niezapomniana pięciodniowa wycieczka po Szwajcarii zapadnie w Waszej pamięci na zawsze.
    

   Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w kolejności realizacji programu oraz do wyboru wersji  dnia drugiego w zależności od warunków pogodowych.
    

   UWAGA: Wszystkie świadczenia OPCJONALNE są dodatkowo płatne. Kolejność zwiedzania (dzień, godzina) ustalana jest według możliwości realizacji danego świadczenia.
    

   Cena nie zawiera:


   - biletów wstępu na atrakcje wymienione w programie jako alternatywne, czyli:

   •  rejs statkiem po Jeziorze Czterech Kantonów wraz z wjazdem kolejką zębatą na szczyt Rigi - Królową Gór (70 CH - propozycja realizowana zamiast Muzeum Transportu)
   •  zamek w Gruyère (12 CH)
   •  fabryki sera La Maison du w Gruyère (12 CH)
   •  muzeum Gigera (12,5 CH)

   - śniadań oraz pozostałych posiłków 

   Oferta w tej cenie dostępna tylko przez internet

    

    

    

   Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 20 lat specjalizuje się w wycieczkach po Paryżu. Dla turystów indywidualnych oferuje zwiedzanie Paryża. Razem z przewodnikiem zwiedzimy Luwr, Wersal lub zamek Chantilly oraz wiele innych największych atrakcji stolicy Francji. Zarezerwujemy tani hotel albo luksusowy hotel w Paryżu w najlepszej jego dzielnicy. Zarezerwujemy miejsca na tanie posiłki w restauracjach samoobsługowych w Paryżu albo na romantyczną kolację na statku Bateaux Parisiens lub Wieży Eiffla. Przyjemnie spędzimy paryski wieczór w kabarecie Lido lub w Moulin Rouge gdzie podziwiać można stroje tancerek przy akompaniamencie wspaniałej muzyki. Naszą specjalnością są transfery, zapewnimy odbiór i odwiezienie na lotnisko CDG, na lotnisko BVA, lub do wybranych miejsc w Paryżu czy do parków rozrywki Disneyland i Asterix. Nasz przewodnik pokaże też Zamki nad Loarą i Mont Saint Michel. Pomożemy Ci również zorganizować najwspanialszy dzień życia, czyli ślub w Paryżu. Dla wycieczek grupowych we Francji proponujemy wynegocjowanie upusty cenowe. Oferujemy promocyjne ceny dla szkolnych wycieczek po Francji i wyjazdów integracyjnych dla firm do Paryża. Warszawskie biuro podróży Lekier organizuje z Polski autokarowe i samolotowe wycieczki do Paryża. Zapraszamy na nasze tanie samolotowe wycieczki do Paryża, lub parków rozrywki a dla zapracowanych Paryski City Break.

   Wycieczki do Francji w ramach naszej oferty zaczynacie Państwo od przelotu na trasie Warszawa - Paryż. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet korzystając z tanich linii lotniczych jest to nie tylko najtańsza, ale również najbardziej komfortowa forma transportu. Jako że tanie linie lotnicze nie lądują w porcie lotniczym Charles'a de Gaulle'a w samym Paryżu podróż lotnicza kończy się na lotnisku Beauvais. Nie jest to problem, ponieważ lotnisko Paryż Beauvais od stolicy Francji dzieli kilkadziesiąt kilometrów, których pokonanie zajmuje około godziny. Skorzystać przy tym można ze specjalnie stworzonych w tym celu linii prywatnych przewoźników, którzy na trasie Paryż - Beauvais transport do stolicy Francji i na lotnisko oferują w atrakcyjnych cenach nieprzekraczających kilku euro. Po dotarciu na miejsce ofertę hoteli oferujących noclegi w Paryżu moglibyście przeglądać na własną rękę, ale dążąc do tego, aby zapewnić naszym klientom komfortowy wypoczynek, zajęliśmy się tym za Was. Dbając o Wasze finanse, w pierwszej kolejności swoją uwagę zwracamy tu na tanie hotele w Paryżu. Nie oznacza to mimo wszystko tego, że takie hotele w Paryżu są mało komfortowe. Nic z tych rzeczy. Jako że nawiązaliśmy współpracę z wieloma paryskimi hotelami, mamy możliwość negocjacji cen, dzięki czemu oferują one naszym klientom atrakcyjne warunki zakwaterowania w cenie zaskakująco niskiej. Zdarza się, że taki hotel w Paryżu nie jest zlokalizowany w centrum stolicy Francji, a na jej uboczu, choć dla naszych klientów nie stanowi to większego problemu. Wszystko dlatego, że w Paryżu komunikacja miejska jest bardzo dobrze rozwinięta i ze strefy położonej na obrzeżach Paryża czy nawet kilka lub kilkanaście kilometrów od stolicy w każde jej miejsce włącznie z centrum dotrzeć jest bardzo łatwo. Jeśli chodzi o atrakcję, to tu mamy Wam bardzo wiele do zaoferowania. Poza Wieżą Eiffla czy Luwrem nie sposób opuścić Euro Disneylandu. Wprawdzie Disneyland w Paryżu nie leży, a kilkadziesiąt kilometrów za stolicą, to dotarcie na miejsce wielkiego problemu nie stanowi. Poza zakończeniu turnusu, kiedy to musicie wymeldować się z jednego z hotelów w Paryżu chcąc ułatwić Wam dojazd na port lotniczy "Paryż Beauvais Airport" zajmujemy się kompleksową organizacją transportu. Najczęściej korzystamy tu z elastycznej oferty firm transportowych, które transport na linii Paryż - Beauvais zapewniają kilkanaście razy na dobę. Co byście powiedzieli na tak zorganizowaną wycieczkę? Mamy nadzieję, że turystom, którzy skorzystali z naszej oferty noclegi w Paryżu będziemy musieli rezerwować jeszcze nie raz :)

   O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

   Nasz profil Google+

   Design and powered by Welcome magement systems

    

   © LekierFranceTours 2015