3 dni - Sylwester w Paryżu, zabawa, przewodnik, Luwr i Sekwana w cenie - z Warszawy. F_SYLAPL3_CITYWAW

Nasza oferta

Cena zawiera:
- przelot w obie strony
- butelka szampana na 2 osoby
- kolacja Sylwestrowa z zabawą w restauracji Duplex
- transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko
- 2 noclegi w hotelu*** ze śniadaniami na przedmieściach Paryża
- 1 obiadokolacja dwudaniowa w restauracji samoobsługowej
- dwugodzinna samochodowo-piesza panorama Paryża z komentarzem audio
- miejscowy przewodnik na zwiedzanie
- bilet do Luwru z audio przewodnikiem i mapa
- bilet na rejs po Sekwanie
- bilety RER lub metra podczas pobytu
- opieka francusko-polskiego biura w czasie pobytu
- ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA

Wybierz datę.

SYLAPL3_CITYWAW
Wszystko wliczone w cenę: Super Sylwester w Paryżu!
Szampan dla dwóch osób w prezencie.
Opis zabawy sylwestrowej w restauracji Duplex: kolacja i zabawa do rana u stóp Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich. Wyśmienita kolacja w formie szwedzkiego bufetu we wspanialej atmosferze. Potem Night Club, aby świętować Nowy Rok 2017.
Menu sylwestrowego bufetu.
Przystawki: Ciepłe grzanki z Foie Gras; Piramida wędzonego łososia z Norwegii; Owoce morza we kremie adwokatowym z kolendrą.
Dania Główne: Szlachetny drób w sosie z smardzami; Przegrzebki z szafranem i świeże warzywa; Cielęcina w sosie Périgueux.
Desery: Czekoladowa fontanna ze świeżymi owocami; Asortyment Francuskich wypieków; Kaskada pysznych deserów.
Wino bez ograniczeń.
Animacje podczas kolacji: Orientalna Tancerka – Wiolinista – Iluzjonista.

Zakwaterowanie w hotelu 3* w Paryżu, na przykład AMBASSADEUR, 153 Rue Legendre, 75017 Paris lub innym.


Program Wycieczki:

Dzień 1:
Przylot do Paryża. Spotkanie z przedstawicielem biura Lekier. Transfer do Paryża. Podczas transferu z lotniska (w zależności od godziny przylotu) przewidywane jest zwiedzanie katedry św. Piotra (Cathédrale Saint-Pierre) w Beauvais. Samochodowo - piesza Panorama Paryża - City Tour z ciekawym muzyczno-słownym komentarzem. Z okien samochodu zobaczymy: Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Plac Concorde, Pałac Inwalidów, Most Aleksandra, Plac Trocadero. Zatrzymamy się pod wieżą Eiffla, przejedziemy ulicą Rivoli aż do wyspy La Cité ze wspaniałą katedrą Notre Dame, zobaczymy najstarszy most Paryża, Pont Neuf, Luwr i muzeum Orsay. Jadąc dalej brzegiem Sekwany, miniemy zawsze oblegane stoiska bukinistów i Dzielnicę Łacińską. Na zakończenie przejedziemy przez plac Concorde, usłyszymy spadająca gilotynę i szum jęk francuskiej rewolucji. Zakwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie wzgórza Montmartre. Przez długie lata w XIX wieku, była to dzielnica artystów i nowatorskiego świata bohemy. To właśnie tutaj żyli i tworzyli m. in. Picasso, Van Gogh, Toulouse-Lautrec, czy Utrillo. W jednej z kawiarni Montmartre narodził się impresjonizm, a w słynnej pracowni artystów Bateau Lavoir powstały “Panny z Awinionu". W trakcie spaceru poznamy życiorysy największych artystów, którzy zamieszkiwali wzgórze. Zgłębimy historię legendarnych kabaretów i kawiarni, w której przesiadywała bohema: Moulin Rouge, Lapin Agile, Chat Noir, czy Moulin de la Galette. Wśród tłumu na placu du Tertre, pełnym obrazów i rysowników, przekonasz się na własnej skórze, czy najlepsze kasztany są na Placu Pigalle i jak dużo zostało ducha bohemy w urokliwych kawiarniach i uliczkach dzielnicy. Zwiedzanie Montmartre zakończymy w bazylice Sacre Coeur.

Posiłek dwudaniowy w restauracji samoobsługowej przy Łuku Triumfalnym. Oto przykładowe dwudaniowe (przystawka lub deser + danie główne) menu: Przystawki (do wyboru): 1/2 awokado w sosie vinaigrette, pasztet wiejski, sałatka „Monte Carlo" (szynka, ser, pomidory, kukurydza). Danie główne (do wyboru): duszona wołowina z papryką, panierowany kotlet z indyka w sosie grzybowym, potrawka z kurczaka w musztardzie po staroświecku, filet rybny w estragonie z ryżem Basmati. Deska serów. Desery( do wyboru): ciasto francuskie z gruszką, jogurt z jagodami, jogurt z brzoskwiniami, karmelowy krem. Nocleg.

Dzień 2:
Nocleg i śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Paryża: Paryż nad Sekwaną i Paryż - Dwóch Wysp. Spacer wzdłuż Sekwany z przewodnikiem dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są samym sercem miasta. Historia powstania Paryża wiąże się z najważniejszą rzeką Francji. Na jednej z jej dwóch wysp powstało miasto, założone przez celtyckie plemię Paryzjów. Nazwali je Lutecją, co znaczyło w ich języku “mieszkanie pośrodku wody”. Paryscy bukiniści. Wzdłuż nabrzeża Sekwany na odcinku ok. 3 km, pomiędzy pont Royal, a pont de Sully rozciągają się małe zielone budki pełne książek. Od połowy XVI wieku sprzedają je paryscy bukiniści. Ich handel trwa siedem dni w tygodniu, niezależnie od pogody i świąt. 200 budek skrywa w sobie stare książki, mapy, stare pocztówki i płyty winylowe.. Pont du Carrousel. Most łączący Ogrody Tuileries z lewym brzegiem Sekwany pochodzi z XIX wieku, za czasów panowania króla Ludwika Filipa. Pont des Arts. Następny most na Sekwanie to Pont des Arts, czyli Most Sztuki. Jest przeznaczony jedynie dla pieszych, a jego nazwa pochodzi od Dziedzińca Sztuki, czyli jednego z dziedzińców Luwru. Akademia Francuska. Utrzymany w stylu barokowo klasycystycznym budynek z niewielką kopułą projektu Louis Le Vau, mieści założoną w 1795 roku Akademię Francuską. Pont Neuf. Najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat i co ciekawe nazywa się Pont Neuf, czyli Nowy Most. Conciergerie. Na wyspie Ile de Cite wznosi się monumentalny budynek z czarnymi stożkowatymi daszkami. Jest to Conciergerie, średniowieczny budynek. Niegdyś była to siedziba konsjerża - królewskiego szambelana, który zarządzał dworem. Conciergerie jest najstarszym więzieniem Paryża, gdzie więziono Marię Antoninę i Ludwika XVI. Sainte Chapelle. Sanktuarium Sainte Chapelle powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej - korony cierniowej Chrystusa. Katedra Notre Dame, czyli Katedra Najświętszej Marii Panny to, można powiedzieć, nie budowla, lecz osoba, która mówi o osiemset letniej historii miasta. Zwiedzamy ją z mapa i audio- przewodnikiem po polsku przygotowanym prze nasze biuro. Nie zapomnimy o miejscach szczególnie ważnych dla Polaków. Na wyspie świętego Ludwika, na Quai de Béthune pod numerem 36 mieszkała do swojej śmierci Maria Curie Skłodowska. Przeprowadziła się tutaj po ujawnieniu przez brukową prasę jej historii miłosnej z profesorem fizyki Paul’em Langevin, wcześniejszym przyjacielem i współpracownikiem małżeństwa Curie. Pałac Lambert. Po upadku powstania listopadowego pałac na wyspie św. Ludwika, nazywany Pałacem Lambert, został kupiony przez księcia Adama Czartoryskiego. XVII-wieczny pałac stał się największym centrum politycznym, kulturalnym i socjalnym dla Polaków żyjących na obczyźnie. 

Luwr - zwiedzanie z audio przewodnikiem.
Wycieczka do tego największego światowego muzeum to gratka nie tylko dla zagorzałych miłośników sztuki. „Wielki Luwr” jest prawdopodobnie największą paryską atrakcją – rocznie przez jego sale przechodzi aż 9 milionów turystów. Bezpośrednie spotkanie z najsłynniejszymi dziełami europejskiego i światowego malarstwa nie pozostawi nikogo obojętnym. Na własne oczy będzie można nie tylko podziwiać geniusz Leonarda da Vinci, Jana van Eycka, czy Petera Rubensa, ale również przekonać się, na ile słuszne były kontrowersje związane ze szklaną piramidą postawioną na dziedzińcu muzeum.

Podczas rejsu po Sekwanie na pokładzie statku Bateaux Parisiens przepłyniemy pod 22 mostami i zobaczymi najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, Muzeum Orsay czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny.

Późnym wieczorem uroczyste i radosne przywitanie Nowego 2017 Roku w restauracji Duplex u stóp Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich.

Dzień 3:
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie z przewodnikiem - Dzielnica Opery - około 2 godziny (dodatkowo płatne - patrz "dodatkowo płatne pakiety"). Pryewodnik pokaże jedną z najładniejszych dzielnic Paryża okolice Opery Garnier. Zobaczymy plac Zgody, Kościół świętej Magdaleny i plac Vendôme przy którym znajduje się sławny hotel Ritz. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Uwaga: Kolejność zwiedzania (dzień, godzina) ustalana jest według możliwości realizacji danego świadczenia.

- Dodatkowych posiłków
- Fakultatywnych wycieczek
- Własnych wydatków i napiwków
- Bagaż rejestrowany do luku - 15 kg RYNAIR - 23 kg WIZZAIR. - 375 zł

 
 

 

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015