Wokół wieży Eiffla - spacer z przewodnikiem, wycieczka za dnia.

Nasza oferta

Cena zawiera

  • 2 godzinny spacer z przewodnikiem
  • spotkanie z przewodnikiem w hotelu
  •  

WWE - Wokół wieży Eiffla
Zwiedzanie z przewodnikiem we wtorki i w piątki i soboty najtaniej, przy podłączeniu do malej 4 - 6 osobowej grupy. We te dni spotkanie z przewodnikiem w recepcji hotelu Ambassadeur  - 153 Rue Legendre, 75017 Paris. W inne dni tygodnia przewodnik przyjeżdża do Waszego hotelu w obrębie dwudziestu dzielnic Paryża.
Spacer ten prowadzi wśród pięknych urbanistycznych pejzaży Paryża. 
Nasza trasa przewidziana jest na około dwie i pół godziny i liczy ok. 2,5 km. Warto wjechać na jeden z trzech tarasów widokowych Wieży Eiffla, zwiedzić Muzeum Człowieka w Pałacu Chaillot.   Paryż słynie z restauracji i smacznego menu i właśnie w Paryżu spróbujesz różnorodnych francuskich przysmaków. Na pierwszym poziomie wieży Eiffela znajduje się restauracja 58 Tour Eiffel. Z jej okien roztacza się piękny widok na Sekwanę i plac Trocadero. Jest idealnym miejscem na romantyczny posiłek, jak również na wystawne przyjęcie okolicznościowe, nawet dla 200 osób. Obiady są serwowane od godziny o 12:30 i 13:30.  Bilety na każdą z wspomnianych przed chwilą atrakcji możesz nabyć w biurze podróży Lekier France, które nie tylko umożliwi ci posilenie się doskonałą kolacją na wodach Sekwany, ale zapewni pomoc przy zakupie biletów do paryskich muzeów, galerii i kabaretów.  Do okolic Wieży Eiffla dojedziemy metrem.
Pomnik marszałka Focha
. Na prawo od wyjścia ze stacji Trocadero, znajduje się konny posąg marszałka Ferdynanda Focha: marszałka Francji, Wielkiej Brytanii i honorowego marszałka Polski. Był on wielkim przyjacielem naszego kraju. Pomógł nam między innymi, gdy wymusił na Niemcach przerwanie zbrojnego tłumienia Powstania Wielkopolskiego w 1919 roku.
Plac Trocadero. Naprzeciw pomnika marszałka Focha mieści się Plac Trocadero z Pałacem Chaillot (Szajo). Przejdziemy przez plac, kierując się w stronę Wieży Eiffla. Po obu jego stronach na dwóch skrzydłach pałacu, stoją złote statuy. Na Placu Trocadero i w jego sąsiedztwie znajduje się największe w Paryżu skupisko muzeów - jest ich około 70-siąt. Tu między innymi znajdujące się w prawym skrzydle Pałacu Chaillot, Muzeum Morskie oraz Muzeum Człowieka założone w 1878 roku, jako muzeum etnograficzne. Zejdziemy po schodach wzdłuż fontanny Trocadero, mając ją po swojej prawej stronie. Po zejściu schodami znajdziemy się na Placu Warszawy, gdzie nieopodal znajduje się Pomnik Żołnierza Polskiego. 
Plac Warszawy
. Jesteśmy na wyjątkowym placu. Można powiedzieć, że nigdy tutaj nie przychodzi listonosz. W tym miejscu nie ma żadnego budynku, nie ma więc żadnego adresu. Plac ten jest za to jedną z najciekawszych wizytówek naszego kraju. W roku 1918, wiele osób spośród polskiej arystokracji mieszkało we Francji i miało tu wielu przyjaciół. Dlatego, aby uczcić odzyskanie niepodległości przez nasz kraj po 123 latach zaborów, Francuzi nazwali ten plac właśnie Placem Warszawy. To tłumnie odwiedzane miejsce. Mając po prawej stronie Fontannę Trocadero i most d’Iena, skierujemy się do małego skweru na lewo od Placu. 
Pomnik Żołnierza Polskiego
. Po lewej stronie Placu Warszawy stoi Pomnik Żołnierza Polskiego. Pomnik, którego autorem jest prof. André Greck postawiony został w 1977 roku. Kamień węgielny pod jego budowę wmurował sam prezydent Francji, Valery Giscard d’Estaing. Po obejrzeniu pomnika, przejdziemy na drugą stronę Placu Warszawy, gdzie zaczyna się most d’Iena, jeden z wielu słynnych paryskich mostów. Przejdziemy przez niego, mając przed sobą Wieżę Eiffla. Na drugim brzegu po lewej stronie, znajduje się Bateu Parisiens, skąd możesz popłynąć w godzinny rejs po Sekwanie. Bilety na taką wycieczkę możesz nabyć za pośrednictwem biura Lekier France Tours. W ofercie biura znajdują się nie tylko wejściówki, ale również pakiety, w ramach których będziesz mógł zjeść obiad na pokładzie statku, lub umilić sobie wieczorny rejs doskonałą kolacją (opcje dodatkowo płatne)
Pont d’Iena  został wybudowany z rozkazu samego Napoleona, który w 1807 roku zarządził rozpoczęcie prac nad mostem z widokiem na Szkołę Wojskową. Możecie ją dostrzec na samym końcu Pól Marsowych. Początkowo obiekt miał nosić nazwę “Pont du Champ de Mars” lub “Pont de l'École militaire”, jednak francuski cesarz postanowił upamiętnić odniesione w 1806 roku spektakularne zwycięstwo w Bitwie nad Jeną, w której doszczętnie rozbił 38-tysięczną armię pruskiego księcia Fryderyka Ludwika Hohenlohe i nazwać nowo powstałą budowlę, nawiązując do tego znaczącego wydarzenia.  Przechodząc przez most zmierzamy w stronę Wieży Eiffla, która ominiemy by później wrócić i na nią i wjechać na drugi poziom.
Pola Marsowe.Udamy się na przechadzkę Polami Marsowymi, które rozciągają się do Szkoły Militarnej. Nazwa ogrodów - Champs de Mars, pochodzi od równiny nazwanej przez Rzymian, po wygranej wojnie z ludem Paryzjów, czyli starożytnymi założycielami Paryża. Rzymianie docenili odwagę przeciwnika i nazwali teren polami Marsa, od swojego boga wojny. Po otwarciu Paryskiej Szkoły Wojskowej w 1760 roku, Pola Marsowe stały się terenem ćwiczeń dla kadetów, pobierających nauki w szkole.
Szkoła Wojskowa. Przy paryskich Polach Marsowych znajduje się Szkoła Wojskowa. Inicjatorem jej powstania był francuski król Ludwik XV.  Po obejrzeniu Szkoły pójdziemy w lewo w kierunku placu Joffre, skąd ujrzymy złotą kopułę Pałacu Inwalidów.    
Wieża Eiffla. Wrócimy na spotkaniu z Żelazną Damą - La Tour Eiffel, Wieża Eiffla to najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża i zarazem symbol Francji. Zbudowano ją specjalnie na paryską Wystawę Światową w 1889 roku. Proszę wiec obliczyć ile ta Żelazna Dama - Tour Eiffel ma już lat? Miał to być obiekt symbolizujący możliwości techniczne epoki, poziom wiedzy inżynierskiej oraz potęgi gospodarczej i naukowo-technicznej Francji. Projekt powierzono znanemu inżynierowi i budowniczemu mostów – Gustawowi Eiffelowi.  
Z wcześniej przygotowaną przez nas imienną rezerwacją obiadu (opcja dodatkowo płatna) wjedziecie na pierwsze piętro wieży Eiffel. Obiad na wieży Eiffela kliknij i zobacz jak to się odbywa , może stać się jedną z głównych atrakcji wyjazdu do Paryża. Restauracja 58 Tour Eiffel to nie tylko menu obejmujące wyborne dania kuchni francuskiej, ale też imponujący widok na panoramę miasta. W restauracji można wybierać potrawy bazujące na mięsach, rybach, czy owocach morza, a kelner chętnie pomoże wybrać do tego odpowiednie wino. Taki obiad to nie tylko niezapomniane doznania smakowe, ale też świetny sposób na poznanie kultury i słynącej na cały świat kuchni francuskiej.

Spacerem, około 100m,  dojdziemy do przystani Bateaux Parisiens. Podczas rejsu po Sekwanie przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki: Wieżę Eiffla, Katedrę Notre Dame, czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny. Bilet na rejs po Sekwanie  (opcja dodatkowo płatna) .

Jesteśmy przekonani, ze dzisiejsze spotkanie z najstarszą damą Francji było niezwykłe i dostarczyło wielu wrażeń i emocji. 

Wybierz z kalendarza datę i zapłać.

proponujemy również:

Dzień w Paryżu - Kod: F_PBAL
Ekskluzywny dzien w Paryzu - Kod: F_TRIP

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019