Dzielnica Łacińska i Marais - zwiedzanie z przewodnikiem

Nasza oferta

Cena zawiera:

  • 3 godzinna wycieczka po Dzielnicy Łacińskiej i Marais
  • polskojęzyczny przewodnik
  • spotkanie z przewodnikiem w hotelu
  • możliwość realizacji wycieczki samochodem

Dzielnica Łacińska i Marais - zwiedzanie Paryża z przewodnikiem - kod: DLM
Do dwóch zabytkowych dzielnic Paryża, w których można poczuć niesamowite klimat stolicy zaprowadzi polskojęzyczny przewodnik. Wycieczka z tour guide potrwa 3 godziny. W tym czasie zwiedzimy w Paryżu Dzielnicę Łacińską oraz Le Marais. Licencjonowany przewodnik zapozna z zabytkowym centrum Paryża, pokaże miejsca z bogatą przeszłością i zdradzi ich najskrytsze sekrety. Zwiedzanie rozpoczniemy od Quartier Latin. Tutaj dojedziemy paryskim metrem Métropolitain. Funkcjonujące od 1990 roku metro, jest jedną z najstarszych na świecie kolei podziemnych. Turyści przejeżdżają metrem z przewodnikiem wycieczki (w ofercie 2 bilety na przejazd).
Spacer zakończymy w dzielnicy Marais, historycznej siedzibie społeczności żydowskiej. Obszar wokół Uniwersytetu w Paryżu to Quartier Latin, to najstarsza, po Cité dzielnica Paryża. Jest to serce Paryża i studenckie centrum miasta. Znajduje się tutaj najstarszy uniwersytet we Francji - La Sorbonne. Dzielnica swoją nazwę zawdzięcza właśnie studenckiej historii - łacina była wspólnym językiem uczniów, którzy przybywali do Paryża z całej Europy. Te oraz wiele innych ciekawych historii z przeszłości regionu Paryża przekaże polskojęzyczny przewodnik. Dla zwiedzających znajdzie się dużo rozrywki. Dziś Dzielnica Łacińska jest pełna tanich i smacznych kawiarni, barów i sklepów, antykwariatów, księgarni. Dzielnica Marais do której zaprowadzi tour guide również ma fascynującą historię. Jest to jedna z najbardziej zabytkowych części Paryża. Jej rozkwit przypada na wiek XVI i XVII. W tym czasie arystokracja wznosiła wspaniałe dzieła architektury. Le Marais w Paryżu to tętniąca życiem dzielnica, region wąskich uliczek, maleńkich kawiarni, sklepików. Marais kojarzona jest z kulturą artystyczną i społecznością gejowską. Dzisiaj ta część Paryża postrzegana jest jako rozrywkowe i turystyczne centrum stolicy dlatego warto podróżować z przewodnikiem, który doradzi i pokaże gdzie najlepiej spędzić wolny czas.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015