Dzielnica Łacińska i Marais - zwiedzanie z przewodnikiem

Nasza oferta

Cena zawiera:

  • 3 godzinna wycieczka po Dzielnicy Łacińskiej i Marais
  • polskojęzyczny przewodnik
  • spotkanie z przewodnikiem w hotelu
  • możliwość realizacji wycieczki samochodem

DLM - Dzielnica Łacińska
Spacer w gwarnej studenckiej dzielnicy zaczniemy od kościoła Saint Germain des Prés, przejdziemy koło Sorbony i Panteonu, a na końcu odpoczniesz w pięknych Ogrodach Luksemburskich. Trasa trwa 3 godziny i liczy ok. 3 km. Warto zwiedzić Muzeum Średniowiecza Cluny, Muzeum Eugene Delacroix i Muzeum Luksemburskie, odwiedzić krypty Panteonu. Po spacerze z przewodnikiem możemy wjechać na taras widokowy wieży Montparnasse (opcja dodatkowo płatna) z której  rozciąga się jedna z najładniejszych panoram Paryża. Odkryj czar i urok Francji z czasów wielkiej arystokracji podczas posiłku w restauracji Le Procope, (opcja dodatkowo płatna) jednej z najstarszych w Paryżu, znajdującej się w historycznym centrum miasta, przy bulwarze Saint – Germain. Spróbuj dań z kuchni francuskiej w gustownie zaaranżowanym wnętrzu lokalu. Portrety sławnych ludzi z epoki i wspaniałe lustra na ścianach, pięknie nakryte stoły, a przy nich miękkie kanapy i eleganckie krzesła umilą czas oczekiwania na posiłek.
Dzielnica Łacińska jest drugą najstarszą po Cite częścią miasta
. Quartier Latin powstało za czasów panowania Rzymian jako dzielnica z wąskimi, brukowanymi uliczkami. W średniowieczu lewy brzeg Sekwany zapełnił się od kolegiów, uniwersytetów, studentów i kojarzony jest z nimi po dzień dzisiejszy. Ze względu na wszechobecną w tamtych czasach łacinę, dzielnica została ochrzczona jako „łacińska”. Nasz spacer rozpoczniemy od najstarszego kościoła Paryża, którym jest Saint Germain des Prés”.

Saint Germain des Prés - kościół św. Germana na Łęgach jest najstarszym kościołem w Paryżu, pochodzącym z XI wieku i jedyną zachowaną romańską świątynią. Jest to ostatnia pozostałość po znajdującym się w tym miejscu potężnym opactwie benedyktynów, które ufundował król Childebert w 558 roku.  Do kolejnego punktu trasy dojdziesz bulwarem Saint Germain. 
Bulwar Saint Germain
. Sercem lewego brzegu Sekwany jest bulwar Saint Germain, powstały w czasie wielkiej przebudowy barona Haussmanna. W czasach średniowiecza, Dzielnica Łacińska stała się okręgiem uniwersytetów i studentów, a z upływem czasu na stałe przylgnęła do niej etykietka intelektualnego centrum Paryża.  Pójdziemy bulwarem Saint Germain, aż do skrzyżowania z bulwarem Saint Michel, tam skręcimy w lewo. Pójdziemy prosto 150 metrów i skręcimy w ulicę Saint Severin, na której znajduje się kościół.
Kościół św. Seweryna - gotycka bazylika znajdująca się tuż przy bulwarze Saint Michel łączy się z historią całej Dzielnicy Łacińskiej. W średniowieczu była pierwszym kościołem Sorbony i kościołem parafialnym lewego brzegu Sekwany. Obejdziemy kościół i wyjdziemy na ulicę Saint Jacques. Następny punkt naszej trasy, Muzeum Cluny, znajduje się na ulicy Sommerard.
Muzeum de Cluny
- budynek Muzeum Średniowiecza Cluny jest jedyną zachowaną gotycką rezydencją w Paryżu, a jednocześnie jedynym przykładem średniowiecznej świeckiej architektury. Sorbona, nasz kolejny przystanek, znajduje naprzeciw muzeum i ciągnie się wzdłuż ulicy Saint Jacques.
Sorbona
- najsłynniejszy i najstarszy paryski uniwersytet funkcjonuje od 1253 roku, kiedy to spowiednik króla Ludwika IX, Robert de Sorbonne, założył kolegium dla ubogich studentów teologii, zapewniając im dach nad głową i możliwość nauki. Dzięki finansowemu wsparciu ze strony króla dokupił sąsiednie budynki, które stały się siedzibą Uniwersytetu Paryskiego, dokładnie wydziału teologii.  Skierujemy się wzdłuż Sorbony ulicą Saint Jacques i skręcimy w lewo w ulicę Cujas. Po lewej stronie Panteonu stoi kościół Saint Étienne du Mont.
Kościół Saint Étienne du Mont
. W głębi za Panteonem wznosi się jeden z oryginalniejszych kościołów Paryża, pod wezwaniem św. Stefana na Górze, w którym złożono sarkofag z relikwiami św. Genowefy, patronki miasta. Naszym kolejnym punktem jest kolosalny Panteon, znajdujący się obok kościoła.
Panteon.
Monumentalna sylwetka z wyrazistą kopułą pozwala dostrzec Panteon z daleka. Geneza powstania budowli wiąże się z osobą króla Ludwika XV. W 1744 roku, podupadł on na zdrowiu i przerażony wizją śmierci, złożył dwie przysięgi. Pierwszą z nich była obietnica wobec swojej żony, Marii Leszczyńskiej, że nigdy już jej nie zdradzi. Drugim przyrzeczeniem było wzniesienie świątyni na cześć św. Genowefy, w miejscu gdzie w 857 roku została zburzona bazylika, w której pochowano patronkę miasta. Po przyjrzeniu się budynkowi pójdziemy ulicą Soufflot, która biegnie od Panteonu do Ogrodów Luksemburskich, kończących dzisiejszą trasę.
Ogród i Pałac Luksemburski. Najpiękniejszymi ogrodami Paryża są bez wątpienia Jardin du Luxembourg, położone na skraju Dzielnicy Łacińskiej i Montparnasse. Jest to jedno z ulubionych miejsc Paryżan. Ogrody otaczały nowo wybudowaną rezydencję Marii Medycejskiej, powstałą w XVII wieku. Druga żona króla Henryka IV, regentka swojego małoletniego syna Ludwika XIII, spędzała długie chwile wśród kwiatów i zieleni. Podobno własnoręcznie posadziła 2 tysiące wiązów, które w przeszłości zacieniały otoczenie pałacu. W dzisiejszym Ogrodzie Luksemburskim królują kasztanowce, platany, mydłodrzewy, miłorzęby, a z ogromnych donic wystrzeliwują drzewa pomarańczy, cytryny i palmy daktylowe. 

Czarująca Dzielnica Łacińska niewątpliwie stanowi kulturalne centrum miasta. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi trasami wycieczek, które pozwolą zgłębić historię Paryża i poszczególnych dzielnic. Polsko - francuskie biuro podroży Lekier France oferuje bilety wstępu do najważniejszych atrakcji. Nie trać czasu na stanie w kolejce do kas i zwiedź Luwr, Muzeum Orsay, Oranżerię. Wybierz się do Wersalu lub oddaj się zabawie w Disneylandzie lub parku Asterixa. Posmakuj francuskiej kuchni w jednej z paryskich restauracji albo rozerwij się, dzięki spektaklowi w kabarecie. Nasze biuro proponuje wycieczki do Paryża na 5 lub 4 dni z dwudniową kartę muzealną, a wycieczki do Paryża na tydzień zawierają czterodniową kartę muzealną - to ekonomiczny sposób zwiedzania Paryża


 

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019