Paryski Manhatan, La Defense - z przewodnikiem

Nasza oferta

W cenie:

Wycieczka z polskojęzycznym przewodnikiem do paryskiej dzielnicy biznesu La Defense. Do centrum La Defense dojeżdżamy paryskim metrem Métropolitain (2 bilety). O historii powstania, rozbudowie i popularności futurystycznej dzielnicy opowiadać będzie licencjonowany tour guide. Realizacja programu w soboty, pozostałe dni tygodnia za dopłatą
Zaznacz na kalendarzu datę świadczenia.

Wycieczka z przewodnikiem do paryskiej dzielnicy La Defense to przeniesienie się do międzynarodowej dzielnicy biznesowej, w której panuje futurystyczny klimat. Poznaj nowoczesną dzielnicę razem z polskojęzycznym przewodnikiem, który wprowadzi na szeroką promenadę otoczoną artystycznymi drapaczami chmur i gigantycznymi rzeźbami. Dzielnica La Defense to paryski Manhattan, gdzie swoje siedziby ma ponad połowa największych francuskich korporacji. La Defense zwiedzać będziemy przez 3 godziny z doświadczonym przewodnikiem turystycznym. Komunikacja publiczna i ruch samochodowy odbywa się tutaj wyłącznie pod ziemią - cały teren La Défense przeznaczony jest wyłącznie dla pieszych. W trakcie wycieczki tour guide zaprowadzi także do metra w Paryżu. Paryski Métropolitain to jedna z najstarszych na świecie kolej podziemna działająca od 1900 r. Turyści będą mieli okazję przejechać się paryskim metrem ( 2 bilety). Podczas 3 godzinnego spaceru przewodnik podzieli się wieloma interesującymi faktami dotyczącymi handlowej dzielnicy La Defense w Paryżu. Dzielnica swoją nazwę nosi na pamiątkę obrony miasta w 1871 r., historię jej powstania oraz wiele innych opowieści przekaże licencjonowany tour guide. Na francuskich Manhattanie co chwilę zaskakuje nowy kształt, inna elewacja, nie ma tu dwóch identycznych budynków. Jest tu dużo zieleni, kwiatów, nowoczesnych rzeźb i kolorowych konstrukcji. Budynkiem, który góruje nad promenadą pieszych jest Wielka Arka. Konstrukcja Wielkiego Łuku La Défense to dwa wysokie na 110 metrów 35-piętrowe wieżowce, połączone trzecim, poprzecznym. Ale wrażenie symetrii zacierają sztuczna “chmura” umieszczona w dolnej części prześwitu i ażurowa konstrukcja szybkobieżnej windy, którą można wjechać na taras widokowy o powierzchni 1 hektara, gdzie znajdują się także sale wystawowe.

Wybierz z kalendarza datę i zapłać.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2019