4 dni w Paryzu z dojazdem wlasnym

Nasza oferta

Cena czterodniowej wycieczki do Paryża zawiera:
 • 3 noclegi w hotelu*** ze śniadaniami w centrum Paryża lub na przedmieściach
 • miejscowy przewodnik na zwiedzanie "Cite - Historyczny Paryż"
 • miejscowy przewodnik na zwiedzanie "Montmartre"
 • opieka francusko-polskiego biura w czasie pobytu
 • ubezpieczenie wariant podstawowy KL, NNW, BP-TU AXA
 • taksa klimatyczna 
   
  UWAGA: Nie ma jakichkolwiek obowiązkowych dopłat za wyżej wymienione świadczenia  na miejscu. Świadczenia OPCJONALNE (ale nie obowiązkowe), w programie wycieczki,są dodatkowo płatne w biurze podroży jeszcze w Polsce lub u przewodnika w Paryżu.
  Kolejność zwiedzania (dzień, godzina) ustalana jest według możliwości realizacji danego świadczenia.
  Ze względu na częste zmiany cen biletów lotniczych i braku potwierdzenia wpłaty w ciągu 24 godzin od dokonania rezerwacji - ostateczny koszt wycieczki może ulec zmianie.

Paryżu do wyboru do koloru.  4_CITY
Przyjeżdżasz do Paryża własnym samochodem? Przylatujesz samolotem, zakupionym
przez ciebie?  Oto idealna oferta pobytu w Paryżu dla Ciebie.

Proponujemy do wyboru dwa hotele : 
dobry hotel pod Paryżem  B&B lub Ibis. z możliwością parkingu przed hotelem.  Hotele położone są w odległości 300-500 metrów od przystanku szybkiego metra lub tramwajowego, z łatwym dojazdem do centrum Paryża (ok. 20 min.) Oferujemy w pełni wyposażone komfortowe pokoje. Śniadania serwowane są w formie bufetu.
Dla tych, co przylecą  samolotem proponujemy
hotel*** Ambassadeur  w centrum Paryża.  Na miejscu do dyspozycji są w pełni wyposażone pokoje z pełnym komfortem. Na terenie hotelu dostęp do sieci Wi-Fi. Śniadanie w formie bufetu. Wybór Hotelu  w centrum jest  opcją dodatkowo płatną.    

Program wycieczki do Paryża:
Dzień 1:
Przylot do Paryża. Transfer do hotelu (opcja dodatkowo płatna patrz transfer z i na lotnisko). Zakwaterowanie w hotelu od godziny 14:00.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu.
Zwiedzanie z przewodnikiem.
Paryż nad Sekwana i Paryż - Dwóch Wysp. Spacer wzdłuż Sekwany z przewodnikiem około 2 godzin (wliczony w cenę wycieczki), dostarczy nie tylko pięknych widoków, ale również wiedzy o sercu Paryża. Z całą pewnością można powiedzieć, że Sekwana dała życie Paryżowi, a dwie wyspy znajdujące się na niej są samym sercem miasta. Historia powstania Paryża wiąże się z najważniejszą rzeką Francji. Na jednej z jej dwóch wysp powstało miasto, założone przez celtycki klan Paryzjów. Nazwali je Lutecją, co znaczyło w ich języku “mieszkanie pośrodku wody”. Paryscy bukiniści. Wzdłuż nabrzeża Sekwany na odcinku ok. 3 km, pomiędzy mostem - pont Royal, a pont Sully rozciągają się małe zielone budki pełne książek. Od połowy XVI wieku sprzedają je paryscy bukiniści. Ich handel trwa siedem dni w tygodniu, niezależnie od pogody i świąt. 200 budek skrywa w sobie stare książki, mapy, stare pocztówki i płyty winylowe. Pont du Carrousel. Most łączący Ogrody Tuileries z lewym brzegiem Sekwany pochodzi z XIX wieku, za czasów panowania króla Ludwika Filipa. Pont des Arts. Następny most na Sekwanie to Pont des Arts, czyli Most Sztuki. Jest przeznaczony jedynie dla pieszych, a jego nazwa pochodzi od Dziedzińca Sztuki, czyli jednego z dziedzińców Luwru. Akademia Francuska. Utrzymany w stylu barokowo klasycystycznym budynek z niewielką kopułą projektu Louis Le Vau, mieści założoną w 1795 roku Akademię Francuską.  Pont Neuf - najstarszy dziś most na Sekwanie ma ponad 400 lat i co ciekawe nazywa się Pont Neuf, czyli Nowy Most. Conciergerie. Na wyspie Ile de Cite wznosi się monumentalny budynek z czarnymi stożkowatymi daszkami. Jest to Conciergerie, średniowieczny budynek. Niegdyś była to siedziba konsjerża - królewskiego szambelana, który zarządzał dworem. Conciergerie jest najstarszym więzieniem Paryża, a także jednym z najlepiej zachowanych na świecie. Więziono tutaj Marię Antoninę. Sainte Chapelle. Sanktuarium Sainte Chapelle powstało na polecenie króla Ludwika IX, jako oprawa i miejsce przetrzymywania relikwii Męki Pańskiej - korony cierniowej Chrystusa. Katedra Notre Dame zwiedzimy z audio guidem po polsku, przygotowanym przez nas
(opcja dodatkowo w płatna w pakiecie).  Katedra Notre Dame  czyli Katedra Najświętszej Marii Panny to, można powiedzieć, nie budowla, lecz osoba, która mówi o osiemset letniej historii miasta. Nie zapomnimy o miejscach szczególnie ważne dla Polaków. Na wyspie świętego Ludwika, na Quai de Béthune pod numerem 36 mieszkała do swojej śmierci Maria Curie Skłodowska. Przeprowadziła się tutaj po ujawnieniu przez brukową prasę jej historii miłosnej z profesorem fizyki Paul’em Langevin, wcześniejszym przyjacielem i współpracownikiem małżeństwa Curie. Pałac Lambert. Po upadku powstania listopadowego pałac na wyspie św. Ludwika, nazywany Pałacem Lambert, został kupiony przez księcia Adama Czartoryskiego. XVII-wieczny pałac stał się największym centrum politycznym, kulturalnym i socjalnym dla Polaków żyjących na obczyźnie.
Obiad i wstęp na Wieżę Eiffela (opcja dodatkowo w płatna w pakiecie)
Obiad na wieży Eiffela może stać się jedną z głównych atrakcji wyjazdu do Paryża. Restauracja 58 Tour Eiffel to nie tylko menu obejmujące wyborne dania kuchni francuskiej, ale też imponujący widok na panoramę miasta. W restauracji można wybierać potrawy bazujące na mięsach, rybach, czy owocach morza, a kelner chętnie pomoże wybrać do tego odpowiednie wino. Taki obiad to nie tylko niezapomniane doznania smakowe, ale też świetny sposób na poznanie kultury i słynącej na cały świat kuchni francuskiej.
Podczas rejsu po Sekwanie pokładzie statku Bateaux Parisiens przepłyniesz pod 22 mostami i zobaczysz najważniejsze zabytki Paryża z perspektywy rzeki:  Wieżę EifflaKatedrę Notre Dame, czy Grand Palais. Czas trwania wycieczki około godziny. Bilet na rejs po Sekwanie (opcja dodatkowo w płatna w pakiecie)
  
Dzień 3
Śniadanie w hotelu. 

Zapraszamy do  Luwru  Zwiedzanie Luwru odbywa się z audio guidem po polsku. Wielki Luwr jak określają przewodnicy, to największe muzeum na świecie, gromadzące dzieła sztuki z czasów od starożytności do połowy XX. Luwr jest jednocześnie główną atrakcją turystyczną Paryża. Wspaniała budowla Luwru, z charakterystycznymi piramidami ze szkła, to dziś najczęściej odwiedzane muzeum świata. Bilet do Luwru (opcja dodatkowo w płatna w pakiecie)
Obiadokolacja dwudaniowa w restauracji samoobsługowej przy Łuku Triumfalnym (opcja dodatkowo w płatna w pakiecie) Oto przykładowe dwudaniowe (przystawka lub deser + danie główne) menu: Przystawki (do wyboru): 1/2 awokado w sosie vinaigrette, pasztet wiejski, sałatka „ Monte Carlo (szynka, ser, pomidory, kukurydza). Danie główne (do wyboru): duszona wołowina z papryką, panierowany kotlet z indyka w sosie grzybowym, potrawka z kurczaka w musztardzie po staroświecku, filet rybny w estragonie z ryżem Basmati. Deska serów. Desery( do wyboru): ciasto francuskie z gruszką, jogurt z jagodami, jogurt z brzoskwiniami, karmelowy krem.

Zwiedzanie Montmartre z polskim przewodnikiem około 2 godzin (wliczony w cenę wycieczki). Podczas wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem poznaj urokliwą dzielnicę Paryża Montmartre. Licencjonowany tour guide zaprowadzi do artystycznego centrum Paryża. Montmartre to ulubione miejsce bohemy, wybrana przez freelancerów dzielnica kreatywnych myśli i weny twórczej. Montmarte to najwyższe wzniesienie dzisiejszego Paryża. W trakcie spaceru, przewodnik przedstawi legendy sławnej dzielnicy i jej zabytki, opowie historie artystów związanych z Montmartre jak np.: A. Renoir, E. Degas i wielu innych. Jednym z symboli wzgórza jest biała bazylika Sacre Coeur. Kopuła Bazyliki, widoczna jest z wielu stron miasta, służy jako jeden z punków orientacyjnych Paryża. Aby poznać okolicę tourist guide zaprowadzi na Plac fu Tertre gdzie od lat toczy się handel obrazami i reprodukcjami. Przewodnik zabierze na ruchliwy bulwar położony u stóp wzgórza. Zobaczyć tutaj mnóstwo kawiarni, restauracyjek, kin i teatrzyków z lekkim repertuarem… . Do najbardziej kontrowersyjnych miejsc należy Plac Pigalle oraz pobliski Plac Blanche. Okolice Placu Pigalle od dawna cieszą się sławą siedliska rozpusty – to pełne kontrowersji miejsce do zobaczenia z naszym przewodnikiem. Najbardziej charakterystycznym i znanym miejscem na Placu Blanche kabaret Moulin Rouge. Do dzielnicy Paryża dojeżdżamy paryskim metrem. Jest to okazja aby poznać Métropolitain - imponujący, wieloletni środek komunikacji publicznej, którym szczyci się Paryż. Metro w Paryżu działa od 1900 roku i jest jedną z najstarszych kolei na świecie. 
 

Kolacja w restauracji La Crémaillère 1900 (opcja dodatkowo płatna) w najwyższym punkcie Paryża, w sercu dzielnicy artystów Montmartre, na placu du Tertre. Przyjemną atmosferę zapewnia wystrój z początku ubiegłego wieku i ornamentyka z okresu Belle Epoque. Posiłek można spożyć w cieniu kasztanowców, w należącym do restauracji ogródku, jednym z piękniejszych w Paryżu. Szef kuchni serwuje dania tradycyjnej kuchni francuskiej, jak i dania z owoców morza. Wybraliśmy dla Państwa Menu Renoir  Przystawki (do wyboru): sałatka Hiszpańska (serca karczochów, papryka, szynka, chorizo)lub mus warzywny i papryka faszerowana tuńczykiem lub zupa cebulowa lub 6 ślimaków prosto z Burgundii. Danie główne(do wyboru): Skrzydełka i pałki marynowane w sosie grillowym lub wołowina (Bourguignon) po staroświecku Zapiekanka rybna w sosie z białym winem Domowy makaron z świeżą bazylią Deser (do wyboru): Bavarois - ciastko z musem malinowym Krem karmelowy (Crème Caramel) lub deska serów. Napoje: Kir, 1/4 czerwonego wina w dzbanku.
Dodatkowo proponujemy:
Spektakl w kabarecie Moulin Rouge (opcja dodatkowo płatna). Moulin Rouge to najsłynniejszy kabaret świata. Tylko tutaj zobacz słynną rewię „Feerie”, a w trakcie przedstawienia skosztujesz najlepszego szampana. Zachwyć się Paryżem podczas przedstawienia w Le Moulin Rouge à Paris. Na scenie kabaretu pojawiają się artyści, jest słynna grupa Doriss Girls, są pióra, cekiny, jest kankan...  Ogromne wrażenie robią wspaniałe, kostiumy a także zmienna, bardzo nowoczesna scenografia. Przeplatana elementami cyrkowymi rewia potrafi zaskoczyć najlepszych koneserów tego gatunku. Czerwony Młyn w Paryżu spełnia marzenia wszystkich birbantów, dbając o to, by w progach tego nocnego klubu zawsze były obecne „wino, kobiety i śpiew“.  
Dzień 4:

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie do godziny 11:00. Gdy przyleciałeś samolotem do Paryża proponujemy transfer z hotelu na lotnisko (opcja dodatkowo płatna patrz transfer z i na lotnisko).

UWAGA: Nie ma jakichkolwiek obowiązkowych dopłat za wyżej wymienione świadczenia  na miejscu. Świadczenia OPCJONALNE (ale nie obowiązkowe), w programie wycieczki,są dodatkowo płatne w biurze podroży jeszcze w Polsce lub u przewodnika w Paryżu.
Kolejność zwiedzania (dzień, godzina) ustalana jest według możliwości realizacji danego świadczenia.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o nas, a także być na bieżąco z naszymi ofertami - polub nas na facebooku!Teksty Sara Skumanov - Uniwersytet Warszawski - Erasmus w Paryżu w biurze LEKIER 28.06.2014 Warto w Paryżu - Google plus

Wybierz z kalendarza datę i zapłać.

proponujemy również:

Z Gdańska do Paryża - wersja ekonomiczna.

 

 

 

Szukasz miejsca na weekendowy wypad pełen niesamowitych wrażeń? Zawsze marzyłeś o zobaczeniu Disneylandu? Może masz ochotę na spacer po Polach Elizejskich, obiad  na szczycie Wieży Eiffla, a kolację na Montmartre ? Nic trudnego – skontaktuj się z nami! Weekend w Paryżu najtaniej, a moze tydzien w Paryżu. Lekier France Tours licencjonowane biuro podróży, touroperator francuski. Od 26 lat specjalizuje się w wycieczkach do Paryża. 

 O NAS MAPA STRONY KONTAKT FAQ AFILIACJA INFORMACJE DLA TURYSTY

Nasz profil Google+

Design and powered by Welcome magement systems

 

© LekierFranceTours 2015